Svarbu ne tik sukurti kokybišką interneto svetainę, bet ir tinkamai ją prižiūrėti. Interneto svetainių priežiūra yra procesas, kurio metu tikrinama, ar jūsų svetainė gerai veikia, ar jos nereikia atnaujinti ir pan. Svarbu laiku įdiegti saugos atnaujinimus, papildyti ją nauju turiniu, skatinti srauto augimą ir užtikrinti, kad jūsų svetainės lankytojai būtų patenkinti naršymu. Svetainės priežiūros paslaugos yra būtinos įtraukiant ir išlaikant klientus, sustiprinant jūsų SEO ir „Google“ reitingus.

Kodėl interneto svetainių priežiūra taip svarbu?

Jei akys yra langai į sielą, tai svetainės yra langai į jūsų verslą. Kai klientai ar paieškos sistemos patenka į jūsų svetainę, jie ieško kažko, kas leistų suprasti, kad esate profesionalus verslas. Profesionalus verslas, siūlantis kažką vertingo. Jeigu reguliariai atnaujinsite ir prižiūrėsite savo interneto svetainę, jūsų verslas pritrauks ir išlaikys klientus, pasiūlys naudingo turinio ir išlaikys gerą paieškos sistemų reitingą.

Klientų patirtis

Interneto svetainių priežiūra klientų patirtis

Sekundę įsivaizduokime, kad esate klientas ir patekote į svetainę. Ji kraunasi lėtai, nuolat siunčiami šlamšto pranešimai, naršyti nepatogu. Natūralu, kad jausitės nusivylę, susierzinę ir antrą kartą nenorėsite čia grįžti.

Dabar įsivaizduokite, kad patekote į profesionaliai prižiūrimą svetainę. Matote gražų svetainės dizainą, naudingą ir tvarkingai pateiktą turinį, o naršyti lengva ir patogu. Jausitės laimingi ir patenkinti.

Šiandien beveik 89% įmonių konkuruoja pirmiausia remdamosi klientų patirtimi. Palyginimui, 2010 m. tai sudarė tik 36 proc.

Klientai bus motyvuoti pirkti jūsų produktą ar paslaugą, jei jūsų svetainė paliko teigiamą įspūdį. Be to, šie klientai taps jūsų reklamuotojais. Jie paskleis žinią apie jūsų svetainę ir rekomenduos ją savo šeimos nariams ir draugams. Ir visa tai nemokamai.

Interneto svetainių priežiūra ir SEO

Klientai nėra vieninteliai jūsų svetainės lankytojai. Joje lankosi ir paieškos sistemos robotai, kurie gali jūsų interneto svetainę reklamuoti – iškelti į aukštą paieškos poziciją – arba nuleisti žemai.

Trumpai tariant, „Google“ analizuoja jūsų svetainę naudodama „Google“ robotus. Šie „Google“ robotai ieško pagrindinių informacijos bitų, rodančių „Google“ jūsų svetainės vertę. „Google“ analizuos jūsų svetainės raktinių žodžių optimizavimą, svetainės struktūrą ir organizavimą bei svetainės klaidas.

Pavyzdžiui, jei „Googlebot“ tikrins jūsų svetainę ir ras blogai atliktus peradresavimus, puslapių dublikatus ir klaidų puslapius, jūsų SEO reitingas žymiai sumažės. Klientams bus sunku ją rasti, todėl sumažės užsakymų, mažės pelnas.  Todėl būtina įsitikinti, kad svetainė yra tinkamai optimizuota.

Sutaupytos išlaidos

Nesprendžiamos problemos kaupiasi ir jų išsprendimas vėliau kainuoja daug brangiau. Taip ir su interneto svetainių priežiūra. Jeigu į ją reguliariai neinvestuosite, tai pakenks jūsų verslui. Net gali jį visai sužlugdyti.

Taigi, visada yra geresnė idėja investuoti į interneto svetainės priežiūros paslaugas kad ji būtų tvarkinga bei patraukli lankytojams. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir padidinsite savo pelną.

Verslo įvaizdis

Klientai ieško verslo, kuriuo galėtų pasitikėti. Prastai prižiūrima svetainė, kurioje yra daug neveikiančių nuorodų, pasenęs turinys ir nepatogu naršyti, atstumia klientus. Jiems susidaro įspūdis, kad jūsų verslas senamadiškas ir nepatikimas.

Taigi, jei norite pristatyti savo verslą teigiamai ir įsitvirtinti kaip patikima ir novatoriška įmonė, būtina nuolatinė interneto svetainės priežiūra. Ištaisykite sugadintas nuorodas, sukurkite naują turinį, pagyvinkite puslapį. Tik taip pavyks padaryti gerą įspūdį ir įgyti klientų pasitikėjimą.

Ką rinktis?

Kalbant apie interneto svetainių priežiūrą, kiekvienas verslas turi kelis pasirinkimo variantus:

  • Samdyti interneto ir rinkodaros komandą. Tai yra brangesnis variantas, nes turėsite kiekvienam komandos nariui kas mėnesį mokėti atlyginimą, juos apdrausti ir kt.
  • Rinktis šioje srityje besispecializuojančius laisvai samdomus darbuotojus. Tai yra pigiau, tačiau reikia gero koordinavimo ir bendravimo. Gali kilti problemų, nes laisvai samdomi darbuotojai dirba savarankiškai ir nėra gerai susipažinę su jūsų verslo subtilybėmis.
  • Samdyti interneto priežiūros įmonę. Bendradarbiavimas su interneto priežiūros įmone yra protingas pasirinkimas. Gausite visas reikalingas paslaugas, susijusias su žiniatinklio priežiūra, įskaitant strategijos, rinkodaros ir programavimo paslaugas.
  • Savo interneto svetainės priežiūra rūpintis patiems. Jei nuspręsite visa tai atlikti patys, būkite pasirengę skirti daug laiko, kantrybės ir daug, nuolat mokytis.

Apibendrinant svarbu akcentuoti, kad tinkama interneto svetainės priežiūra yra itin svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Tai yra tarsi jūsų vizitinė kortelė, tad investuoti laiko bei pinigų neabejotinai verta.