Interneto svetainių ir elektroninių parduotuvių dizaino atnaujinimas

Elektroninių parduotuvių dizaino atnaujinimas – tai sritis, kur susilieja mokslas ir menas. Dizainas mus lydi visur: nuo būsto interjero dizaino, įvairių gaminių dizaino iki interneto svetainių ir elektroninių parduotuvių dizaino. Dizainas yra labai svarbus elementas, lemiantis verslo sėkmę. Anot dizaino specialistų, geras dizainas – į vartotoją orientuotas dizainas. Interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė nėra ta terpė, kurioje realizuotumėte tik sau priimtinas dizaino idėjas. Taip galite elgtis įrengdami savo būstą, bet ne versle. Čia svarbiausii yra vartotojai, prie kurių poreikių privalu taikytis norint sėkmingai plėtoti verslą.

Šiuo metu, kai internetinis verslas yra populiarus jau ne vienerius metus, atsiranda vis didesnis poreikis atnaujinti seniau sukurtų interneto svetainių ir elektroninių parduotuvių dizainą. Gyvenimas nestovi vietoje, kasdien atsiranda vis naujų technologijų, dizaino sprendimų. Norint išlikti konkurencingais rinkoje, reikia žengti koja kojon su naujovėmis. Šio straipsnio objektas – interneto svetainių ir elektroninių parduotuvių dizaino atnaujinimas. Taigi, išsiaiškinkime, koks turi būti interneto svetainės dizainas, kokios taisyklės jam galioja?

Pirmiausia, nereikėtų pamiršti, kad puikus dizainas – ne tik grožis, estetika, bet ir funkcionalumas. Iš tiesų, funkcionalumas yra pats svarbiausias dalykas. Svarbu, kad interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė būtų patogi lankytojams.

Elektroninės parduotuvės dizaino sprendimai

Norint išsiaiškinti lankytojų poreikius, būtina stebėti ir ištirti jų elgseną. Remiantis gautais duomenimis, sudaromas tipinio vartotojo psichologinis portretas ir pagal tai, kokie yra vartotojų poreikiai, tobulinamas interneto svetinės dizainas. Kaip jau buvo minėta, svarbiausia, kad vartotojui būtų patogu ir lengva atlikti norimus veiksmus interneto svetainėje: surasti norimas prekes, paslaugas, jų aprašymus, patogiai už jas atsiskaityti ir pan. Kitaip tariant, interneto svetainės, elektroninės parduotuvės dizaino sprendimai turi būti orientuoti į vartotojų problemų sprendimą.

Nebus jokios naudos, jeigu Jūsų interneto svetainė bus šiuolaikiška, traukianti akį ryškiomis spalvomis, įmantriomis kompozicijomis, bet nebus funkcionali. Tikėtina, kad žmonės užeis į tokią svetainę pažiūrėti, pasigėrėti išskirtiniais dizaino sprendimais, tačiau netrukus ir išeis. Kad ir koks išskirtinis bus interneto svetainės ar elektroninės parduotuvės dizainas, jeigu jis nepagrįstas vartotojų patirtimi, sėkmė mažai tikėtina.

Įsivaizduokime situaciją, kad žmogus užsuko į internetinę parduotuvę, išsirinko norimą prekę, įsidėjo į krepšelį ir nori už ją sumokėti, tačiau susiduria su netikėtomis kliūtimis: neranda mokėjimo mygtuko. Po ilgų paieškų jį suradęs, vis tiek negali sumokėti, nes toje intrnetinėje parduotuvėje nesupranta kaip atsiskaityti. Ką tokiu atveju žmogus darys? Žinoma, įsigys tą pačią prekę kitoje internetinėje parduotuvėje, kurioje atsiskaitymas už prekes yra kur kas paprastesnis ir patogesnis. Taigi dizainas turi būti toks, kad pirkejas, ar kitas svetainės lankytojas galėtų patogiai ir greitai gauti tai, ko ieško, jam būtų malonu naršyti.

Kokiu būdu galima stebėti vartotojų elgseną?

Gali kilti klausimas, kokiu būdu galima stebėti vartotojų elgseną? Tam naudojamos specialios programos (Vizualiniai tinklalapio analizatoriai). Šios programos leidžia  stebėti lankytojų elgseną svetaineje pagal peles judesius. Galite pamatyti kiekvieną mygtuko paspaudimą, kurį žmonės atliko Jūsų interneto svetainėje. Kuo šviesesne spalva pažymėta tam tikra svetainės vieta, tuo daugiau paspaudimų ji sulaukė.

Užduokite sau klausimą, ar dar neatėjo laikas atnaujinti interneto svetainę? O gal elektroninę parduotuvę? Jeigu taip, tuomet informacijos ir pagalbos ieškote būtent ten, kur reikia. Studijos 4 D specialistai ne vienerius metus dirba interneto svetainių dizaino atnaujinimo srityje, nuolat tobulina savo žinias bei įgūdžius, todėl gali Jums pasiūlyti šiuolaikiškus, originalius ir, svarbiausia, funkcionalius dizaino sprendimus.

error: