Kaip padidinti internetinės parduotuvės pardavimus

Kaip padidinti internetinės parduotuvės pardavimus

Kaip padidinti internetinės parduotuvės pardavimus? Sukurkite kuo patrauklesnę apsipirkimo patirtį.

Netrūksta tyrimų, kurie rodo, kad pirkėjai nori daugiau patogumo, ir geresnės individualizuotos patirties pirkdami internetu. Tačiau kai reikia rasti tinkamus drabužius, aksesuarus ar kt., noras lengviau ir greičiau atrasti gaminį ne visada išpildomas. Ypač todėl, kad mažmenininkai dažnai jaučia poreikį teikti pirmenybę sezoninėms, garsiausių prekių ženklų ar reklaminėms linijoms, o ne labiau į klientus orientuotoms strategijoms.

Nors, nepaisant didžiulio augimo ir nuolatinių galimybių elektroninėje prekyboje, internetinių mados ir aksesuarų pardavėjų konversijų rodikliai sumažėjo – nuo ​​2,19 % 2021 m. iki 1,52 % 2022 m.

Tikslingesnių atradimų poreikis

Ankstyvuosius spausdintus prekių katalogus primenančios, tik suskaitmenintos svetainės dažnai atrodo taip lyg kalbėtų apie vartotoją, o ne su juo. Nenuostabu, kad tokių internetinių parduotuvių lankytojai į jas užklydę greitai ir išeina. Nes neranda to, ko ieško: greito, patogaus apsipirkimo, patraukliai pateiktų prekių, kurias būtų patogu rasti ir pan.

Tyrimų duomenimis, beveik pusė vartotojų (47 proc.) nori įrankių ir paslaugų, kurios jiems palengvintų prekių pasirinkimo procesą, o daugiau nei trečdalis vartotojų (34 proc.) mieliau išleis daugiau pinigų kad tik sutaupytų laiko apsipirkdami.

Tai žinodami, internetiniai pardavėjai turi nustoti laikyti savo internetines parduotuves virtualia vitrina, o sukurti kuo patrauklesnę apsipirkimo patirtį. Kovoje dėl pirkėjų dėmesio laimi tos internetinės parduotuvės, kurios yra orientuotos į pagalbą, švietimą ir proceso, per kurį atrandama informacija ir produktai, supaprastinimą. Šie dalykai yra be galo svarbūs, nes konkurencija – didelė, tad, norėdami, jog pirkėjai pasirinktų jus, o ne konkurentus, turite jiems pasiūlyti tokias prekes bei apsipirkimo patirtį, kad jie norėtų vėl ir vėl grįžti į jūsų parduotuvę ir taptų lojaliais klientais.

Personalizavimas yra raktas į sėkmę

Kad pardavimas būtų tikrai efektyvus, būtina gerai pažinoti savo potencialią pirkėjų auditoriją. Tai reiškia, kad reikia nustatyti pagrindinius auditorijos segmentus, kuriais remiantis prekės ženklai gali kurti suasmenintas kampanijas, atitinkančias skirtingų pirkėjų grupių poreikius ir pomėgius.

Pavyzdžiui, makrokomandų segmentavimo sistema gali būti naudojama norint pritaikyti turinį, naršymą ir bendrą svetainės naudotojo patogumą pagal lankytojo ketinimų lygį, t,y. pagal tai, kokia tikimybė, jog lankytojas įsigys prekių jūsų internetinėje parduotuvėje. Mažiausiai pirkti suinteresuotoms auditorijoms labiau tikėtina, kad prireiks mokymo apie produktą, kad jie susižavėtų, o vidutiniškai suinteresuotai ir susidomėjusiai auditorijai bus reikalinga lyginamoji prekių informacija, padedanti galutinai apsispręsti pirkti. Didžiausią potencialą turinčiai pirkėjų auditorijai svarbiausia, kad pirkimo veiksmą būtų galima atlikti kuo greičiau ir patogiau. Taip pat jiems patinka, kai pirkimo metu pasiūloma įsigyti su perkama preke susijusių dalykų, pvz: perkant ausines, pasiūloma kartu įsigyti kompiuterio pelę, mikrofoną ir pan.

Visa tai sujungę su algoritmu pagrįstomis produktų rekomendacijomis, turėsite visus įrankius, kurių jums reikia, kad užtikrintumėte sklandžią pirkėjų kelionę jūsų internetinėje parduotuvėje, kuri baigsis įvykdytu pirkimo sandoriu.

Produktų ieškikliai, atitinkantys tinkamiausias prekes pagal konkretaus kliento tikslus.

Interesų/poreikių viktorinos, padedančios rinkti pirmenybių duomenis, kad būtų galima nuodugniau suasmeninti pirkimo procesą.

Produktų vadovai, kuriuose reklamuojami pagal užsakymą sukurti rinkiniai, pvz., proga, sezonas, nuotaika.

Segmentuotas turinys, skirtas tam tikrai auditorijai.

Supaprastinta naršymo funkcija, išryškinanti pagrindines kategorijas arba svetainės sritis, kad naršymas būtų supaprastintas

Kategorijų antraštės rekomendacijos, kurios parodo produkto privalumus.

Didesnis atlygis iš pilkos masės išsiskiriantiems prekių ženklams

Elektroninės prekybos pardavimai gali augti, tačiau tai nereiškia, kad internetinė parduotuvė yra tinkama ir jos nereikia tobulinti. Prekių ženklai turėtų atidžiai stebėti savo konversijų rodiklius ir ieškoti būdų, kaip nuolat optimizuoti svetainės patirtį. Eksperimentuodami su kai kuriais šiame straipsnyje aprašytais pardavimo metodais, jie pamatys skirtumą, kokią naudą gauna, kai didžiausiu prioritetu tampa klientas, o ne konversijų rodikliai. Nepamirškite, kad būtent klientai yra didžiausia vertė ir investicija.

Kaip saugiai pirkti internetu?

Kaip saugiai pirkti internetu?

Pirkimas internetu gali būti saugus, jei tai darysite tinkamai. Produktų pirkimas internetu nėra savaime nesaugus; saugumo lygis priklauso nuo jūsų ir internetinio pardavėjo atsargumo priemonių. Jei norite ir toliau apsipirkti internetu, atminkite šiuos patarimus.

Nepirkite nežinomose elektroninėse parduotuvėse

Prieš pateikdami internetiniam mažmenininkui savo kredito kortelės numerį, įsitikinkite, kad jie veikia teisėti. Pirkite tik iš žinomų internetinių parduotuvių, kuriomis pasitikite, ir būkite itin atidūs įvesdami jų URL. Rašybos klaida gali per klaidą nuvesti jus į panašią parduotuvę, kuri tiesiog nori jus apgauti. Jeigu vis dėlto nuspręsite pirkti iš nežinomos parduotuvės, patikrinkite ją internete.

Sukurkite stiprų slaptažodį

Daugumoje internetinių parduotuvių prieš perkant reikia susikurti paskyrą. Nenaudokite to paties slaptažodžio, kurį naudojate elektroniniam paštui ar bet kuriai kitai paskyrai. Padarykite tai atsitiktine raidžių, skaičių ir skyrybos ženklų seka, kurių beveik neįmanoma atspėti. Stiprius slaptažodžius atsiminti sunkiau, tačiau slaptažodžių tvarkyklė leis juos visus saugiai saugoti nemokamai.

Ieškokite papildomų mokėjimo saugos veiksmų

Saugios ir teisėtos svetainės turi papildomų mokėjimo saugumo lygių. Šis sluoksnis gali būti kitas slaptažodis, papildoma jūsų informacija arba tokios funkcijos kaip „Verified by Visa“ (Visa) ir „SecureCode“ (MasterCard).

Naudokite VPN

Kad jūsų veikla internete būtų apsaugota nuo įsilaužėlių, kiekvieną kartą pirkdami naudokite virtualųjį privatų tinklą (VPN). VPN suteikia jums laikiną IP adresą, kad jis galėtų paslėpti jūsų tikrąjį IP adresą nuo bet kurios svetainės ar el. pašto, prie kuriuo prisijungiate. Naudodami VPN neleisite niekam žinoti savo tikrojo IP adreso. Tad galėsite jaustis saugūs ir mėgautis apsipirkimais internetu.

Venkite „http“ svetainių

Niekada neturėtumėte pirkti svetainėje, kurios URL prasideda HTTP. Naudokitės tik svetaines su HTTPS. HTTP reiškia „Hypertext Transfer Protocol“ ir leidžia interneto naršyklėms susisiekti su žiniatinklio serveriais. HTTPS reiškia „Hypertext Transfer Protocol Secure“ ir veikia taip pat kaip HTTP, tik su šifravimu. Bet kokia informacija, kurią įvedate svetainėje naudojant HTTPS, pvz., slaptažodis ar kredito kortelės numeris, yra užšifruota ir įsilaužėliai jos nemato.

Naudokite kredito kortelę

Kai tik įmanoma, pirkdami internetu naudokite kredito kortelę, o ne debeto kortelę. Debeto kortelės suteikia pardavėjams tiesioginę prieigą prie pinigų jūsų banko sąskaitoje, o kredito kortelė apmokestinama vėliau. Jei naudojate kredito kortelę ir galiausiai esate apgauti, jūsų kredito kortelės įmonė gali tai ištirti ir išduoti jums naują kortelę.

Kiti saugūs mokėjimo būdai

Kad mokėjimas būtų dar saugesnis, pabandykite naudoti virtualią kredito kortelę. Paklauskite savo kredito kortelės išdavėjo, ar galite turėti laikiną kortelės numerį, susietą su jūsų paskyra, kad pardavėjui nebūtų rodoma tikroji jūsų kredito kortelės informacija.

Kitas saugus mokėjimo būdas yra per trečiosios šalies mokėjimo sistemą, pvz., PayPal. „PayPal“ yra plačiai priimta daugelyje el. prekybos svetainių ir leidžia apsipirkti pardavėjui nematant jūsų kredito kortelės informacijos.

Atnaujinkite apsipirkimo programėles

Daugelis iš mūsų mėgsta apsipirkti naudodami programėles mobiliesiems, o ne žiniatinklio naršyklę. Programėlė išsaugo jūsų prisijungimus ir mokėjimo informaciją, todėl apsipirkti internetu dar lengviau. Jei ką nors perkate naudodami tokią programėlę, nepamirškite periodiškai jos atnaujinti. Naujiniuose gali būti saugos pataisų, o pasenusios programos neretai yra tiesiog nesaugios. Tad būkite atidūs ir pirkdami nepriimkite skubotų sprendimų, nes internetiniai sukčiai tuo naudojasi.

Taigi galima kelti klausimą: ar saugu apsipirkti internetu? Tai gali būti saugu, jei esate atsargūs. Kadangi elektroninė prekyba vis labiau populiarėja, saugaus apsipirkimo įgūdžiai jums tikrai pravers kasdieniame gyvenime.

Ką parduoti internetu?

Ką parduoti internetu?

Ką parduoti internetu? Populiariausi produktai ir daiktai, kuriuos galima parduoti internetu 2023 m.

Norite ir planuojate turėti elektroninę parduotuvę, tačiau nežinote, kuo prekiauti? Svarstote, kas šiuo metu populiariausia ir paklausiausia? Būtent tai šiame straipsnyje ir atskleisime.

Iš tiesų, norint sėkmingai prekiauti internete, reikia didelės paklausos produktų, kuriuos norite parduoti ir įgūdžių juos parduoti. Nuolatos mokotės, tyrinėjate ir ruošiatės sėkmei? Tačiau populiarių parduodamų produktų paieška gali būti iššūkis. Taigi, kaip rasti, kas 2023 m. populiariausia ir sutrauks daugiausiai pirkėjų?

Kaip rasti, ką parduoti internetu?

 • Pirmiausia sugalvokite idėjas, atsižvelgiant į konkrečias produktų, kuriuos norėtumėte pardavinėti, sritis.
 • Tyrinėkite idėjas „Google Trends“ ir socialinės žiniasklaidos platformose, pvz., „Facebook“, „Instagram“ ir „Pinterest“.
 • Raskite rinkos duomenis, kad sužinotumėte, ar jus dominančių produktų pardavimai auga.
 • Raskite mažos konkurencijos nišas augančiose pramonės šakose.
 • Surinkite tokius duomenis kaip „Amazon“ ir „eBay“ pardavimai, paieškos apimtis, raktinių žodžių sunkumas ir kt.
 • Palyginkite savo idėjas su faktiniais duomenimis

Kokios prekės populiariausios?

Elektrinių įrankių priedai

Ieškote populiaraus produkto, kurį galėtumėte parduoti namų tobulinimo pramonėje? Elektrinių įrankių priedų pardavimai auga visame pasaulyje.

Remiantis tyrimų duomenimis, terminas „elektrinių įrankių priedai“ sulaukia 27 100 paieškų per mėnesį, o tokios subkategorijos kaip „įrankių priedai“ sulaukia dar 1 300 paieškų per mėnesį, o „įrankių dėžės priedai“ – 1 900 paieškų per mėnesį.

Galite parduoti tokius elektrinių įrankių priedus kaip elektriniai grąžtai, diskiniai pjūklai, poliruokliai ir kt.

Žaislai šunims

Antroje vietoje populiariausių produktų sąraše šiuo metu yra šunų žaislai.  2021 m. pirmąjį pusmetį pasaulinė žaislų gyvūnams rinka sparčiai išaugo. Tai gali būti įvairūs mokomieji žaislai: kramtomi žaislai, kimšti pliušiniai žaislai, įvairius garsus leidžiantys žaislai.

Norėdami turėti platesnį prekių asortimentą, galite prekiauti žaislais ne vien tik šunims, bet ir kitiems gyvūnėliams, pavyzdžiui, katėms. Taip pat galima turėti skanėstų gyvūnams kategoriją, kurią sudaryti įvairūs skanukai, vitaminai augintiniams ir pan.

Laikrodžių aksesuarai

Laikrodžių priedai yra vienas iš tų madingų prekių, kurių pelno marža yra pastovi. Pardavimai kai kuriais metais būna mažesni, kai kuriais – didesni, tačiau žmonės dažniausiai ieško laikrodžių priedų ištisus metus. Rinka taip pat didžiulė – 2022 m. jos apimtis siekė 335 mlrd.

Kalbant apie raktinius žodžius, kas mėnesį atliekama apie 5 400 paieškų pagal frazę „laikrodžių priedai“. Žmonės taip pat ieško susijusių frazių, tokių kaip „Apple laikrodžių apyrankės“ ir „laikrodžio stovas“, kurios sulaukia atitinkamai 450 00 ir 14 800 paieškų per mėnesį.

Galima suskirstyti laikrodžių aksesuarus į segmentus pagal laikrodžių tipą („Apple“, „Samsung“, „Garmin“ ir kt.) ir tokiu būdu padidinti pardavimus.

Šioje kategorijoje galima prekiauti:

 • Laikrodžių remonto rinkiniais;
 • Kelioniniais laikrodžių dėklais;
 • Laikrodžių suktukais ir pan.

LED šviestuvai

LED šviestuvai išpopuliarėjo, nes jie yra daug efektyvesni nei alternatyvūs apšvietimo variantai. Yra daugybė skirtingų gaminių: nuo saulės energija varomų žibintų iki vaikiškų, jaukių lempučių ir LED šviesos juostelių.

Nors yra daug produktų pasirinkimų ir daugybė prekių ženklų, parduodančių įvairius LED apšvietimo variantus, vis tiek galite išsikovoti vietą rinkoje. Investuokite kurdami unikalų prekės ženklą ir rinkodarą, kuri skiriasi nuo kitų, kad išsiskirtumėte iš minios.

Vestuvinės suknelės

Vestuvinės suknelės yra vienas iš populiariausių internetinių produktų, kurių pelno marža yra nuolat didelė. Pasaulinė vestuvinių drabužių rinka taip pat yra didžiulė ir iki 2026 m. turėtų siekti 69,9 mlrd.

Terminas „vestuvinės suknelės“ per mėnesį sulaukia 2,24 mln. paieškų, patvirtinančių šio populiaraus produkto reklamą.

Galima prekiauti įvairiomis vestuvinėmis suknelėmis (skirtomis ne tik nuotakoms):

 • Vestuvinės suknelės svečiams – 1,5 mln paieškų per mėnesį);
 • Plius dydžio vestuvinės suknelės – 165,000 paieškų per mėnesį (nes praktika rodo, kad rasti stilingą vestuvinę suknelę apvalesnių formų moterims yra didelis iššūkis);
 • Juodos vestuvinės suknelės – 246,000 paieškų per mėnesį;
 • Paplūdimio vestuvinės suknelės – 135,000 paieškų per mėnesį;
 • Ilgarankovės vestuvinės suknelės – 135,000 paieškų per mėnesį.

Viena iš galimybių yra prekiauti įvairių  stilių vestuvinėmis suknelėmis specialioje parduotuvėje arba produktų kolekcijoje platesnėje vestuvinių drabužių parduotuvėje. Pavyzdžiui, galite parduoti vestuvinius kvietimus, pusiau oficialius vestuvinius drabužius, aksesuarus ir kt. Priklausomai nuo to, kaip pozicionuojate savo prekės ženklą, gali būti galimybė plėstis į susijusias produktų vertikales, pvz., papuošalus.

 

Apsipirkimas prasideda internete

Apsipirkimas prasideda internete

Pirkimo internetu statistika, kurią turite žinoti 2023 m.

Ne paslaptis, kad dabar vis daugiau procesų perkeliama į virtualią erdvę – ne išimtis ir apsipirkimas. Viena iš priežasčių, kodėl bėgant metams labai išaugo apsipirkimas internetu, yra patirtis, kurią įmonės gali suteikti savo klientams. Nuolat matome, kad įmonės prideda naujų funkcijų ir paslaugų, skirtų pirkėjams internetu, siekdamos suteikti jiems tokią pačią pagalbą ir patogumą, kokią jie turėtų apsipirkdami fizinėje parduotuvėje.

Tiesa ta, kad apsipirkimas internetu tampa vis labiau panašus į apsipirkimą asmeniškai. Tad jei turite internetinę parduotuvę arba domitės jos kūrimu, šie  populiariausi apsipirkimo internetu statistikos rodikliai padės nukreipti jus teisinga linkme 2023 m.

Apsipirkimas prasideda internete

Remiantis statistiniais duomenimis, net 63 procentai apsipirkimo atvejų prasideda internetu.Tai reiškia, kad nesvarbu, kur klientai galiausiai įsigyja pirkinių (internete ar tradicinėse parduotuvėse), jų kelionė prasideda internete – dažniausiai „Google“ ar „Amazon“, kur jie atlieka prekių žvalgytuves. Dėl šios priežasties prekės ženklams labai svarbu turėti geras pozicijas internete. Gerindamos klientų patirtį nuo pat pirmo žingsnio, įmonės turi didesnę galimybę paskatinti klientus pirkti jų parduotuvėse.

Supratimas, kaip žmonės ieško, padeda įmonėms sukurti jiems unikalią patirtį. Nėra dviejų pirkėjų, perkančių internetu, kurie vienodu keliu ieškotų reikiamų prekių. Štai kodėl, jei esate internetinės parduotuvės savininkas, svarbu suprasti, ką galite padaryti, kad pritaikytumėte internetinę kelionę savo klientams.

Tobulėjant skaitmeninėms technologijoms, nenuostabu, kad šiandieniniai vartotojai gali kontroliuoti savo pirkimo kelius. Jie yra pasirengę tyrinėti tiek kategorijų, prekių ženklų ir produktų, kiek tik nori.

Vartotojai apsiperka per mobilųjį telefoną

Beveik pusė vartotojų daugiau perka mobiliaisiais nei parduotuvėje. Ne paslaptis, kad mobilioji prekyba auga. Jei planuojate sukurti sėkmingą elektroninės prekybos svetainę, negalite sau leisti nepaisyti mobiliųjų naudotojų ir apsipirkimo mobiliuosiuose įrenginiuose. Vartotojai savo mobiliuosius įrenginius naudoja visuose pirkimo etapuose, įskaitant įvairią apsipirkimo internetu veiklą. 2018 m. ketvirtojo ketvirčio duomenimis, staliniai kompiuteriai sudarė maždaug tiek pat pasaulinių elektroninių mažmeninės prekybos užsakymų, kiek ir išmanieji telefonai. Tačiau kalbant apie apsilankymus mažmeninės prekybos svetainėse, išmanieji telefonai užėmė lyderio poziciją.

Populiariausias mokėjimo internetu būdas

Skaitmeninės ir mobiliosios piniginės yra populiariausi mokėjimo būdai tarp pirkėjų internetu visame pasaulyje, beveik pusė (49 proc.) pirkėjų internetu renkasi atsiskaityti šiuo būdu. Antroje vietoje yra kredito kortelės ir mokėjimo kortelės, o debeto kortelės yra trečias populiariausias internetinio mokėjimo būdas. Jei turite internetinę parduotuvę arba planuojate įkurti el. prekybos parduotuvę, svarbu atsižvelgti į mokėjimo šliuzus. Turite užtikrinti, kad klientams suteiksite saugią ir lengvą atsiskaitymo patirtį.

Pirkėjai tikisi nuolat matyti naujų produktų

Nenuostabu, kad pirkėjų poreikiai nuolat auga. Pirkėjai internetu nuolatos reikalauja naujų prekių. Tiesą sakant, 75 procentai vartotojų kiekvieną mėnesį atliekamų paieškos užklausų yra visiškai naujos. Tai rodo, kad naršydami internete žmonės aktyviai ieško naujų produktų. Be to, 69 procentai vartotojų teigia, kad kiekvieną kartą apsilankius parduotuvėje svarbu arba labai svarbu pamatyti naujas prekes.

Elektroninės prekybos įmonės turi neatsilikti nuo vartotojų poreikių. Elektroninės prekybos pramonė yra dinamiškesnė nei bet kada anksčiau, o mažmenininkai, norėdami būti konkurencingi, turi neatsilikti. Jie turi nuolat pasiūlyti pirkėjams vis naujų produktų, nes tokiu būdu jie gali pagerinti apsipirkimo patirtį. Tai ne tik suteikia klientams daugiau įvairovės apsiperkant, bet ir skatina pasirinkti būtent jus, o ne konkurentus. . Atnaujinę savo produktų pasiūlą, būsite žingsniu priekyje savo konkurentų.

Sparčiausiai augančios elektroninės prekybos kategorijos koronaviruso pandemijos laikotarpiu

Koronaviruso pandemija daugelyje pasaulio šalių sukėlė paniką visame prekybos sektoriuje. Kaip ir tikėtasi, būtiniausių prekių, ypač medicinos produktų, pardavimai internetu labai išaugo. Neseniai atlikta „Adobe“ apklausa atskleidė, kad per pirmąsias dešimt metų savaičių produktų, tokių kaip rankų dezinfekavimo priemonės, pirštinės ir kaukės, pardavimas išaugo daugiau nei 800 proc.Tualetinis popierius ir nereceptiniai vaistai nuo gripo, peršalimo ir skausmo taip pat išskrido iš internetinių parduotuvių lentynų – pardavimai šoktelėjo atitinkamai 231 ir 217 procentais.

Uždarius sporto sales ir labai apribojus judėjimą lauke, vien per pirmąsias dvi kovo savaites treniruoklių paklausa išaugo 55 proc., nes vis daugiau žmonių norėjo sportuoti namuose. Taip pat augo namų įrengimo prekių pardavimas, nes žmonės ne tik daugiau laiko praleido namuose, bet ir įsirengė  namų biurus.

Pagrindinė priežastis, kodėl pirkėjai internetu turi atsisakyti savo pirkinių krepšelių

Paklauskite bet kurio internetinės parduotuvės savininko ir jie jums pasakys, koks košmaras yra palikti prekių krepšeliai. Yra tiek daug klausimų, kurie gali kilti jūsų galvoje apie paliktus – kodėl, kas, kur ir kaip. Remiantis naujausia apsipirkimo internetu statistika, 49 proc. krepšelio atsisakoma dėl didelių papildomų išlaidų, kurios gali apimti bet ką –  nuo siuntimo iki mokesčių ir rinkliavų.

Šiais laikais nemokamas pristatymas tapo labiau būtinybe nei papildomas privalumas. Apsipirkimo internetu procesui pridėjus papildomų išlaidų, ypač paskutiniame etape, pirkėjai atgrasomi nuo numatytų pirkinių. Šios išlaidos yra tiesioginis internetinių pirkėjų susierzinimo šaltinis, nes jie tai gali vertinti kaip skaidrumo trūkumą.

Internetinės parduotuvės savininkui geriausias būdas tai išspręsti – suteikti klientui visą informaciją. Geriau visas išlaidas išvardyti nuo pat pirkėjo kelionės pradžios.

Kita sėkminga strategija yra susieti papildomas siuntimo išlaidas su gaminio kaina ir pasiūlyti „nemokamą“ pristatymą klientui. Galų gale, internetiniai pirkėjai labai vertina skaidrumą, todėl tai labai svarbus veiksnys, kad jūsų internetinė parduotuvė būtų sėkminga.

Kitos priežastys, dėl kurių atsisakoma krepšelio, yra paskyros kūrimo rūpesčiai, lėtas pristatymo laikas ir ilgas ar sudėtingas atsiskaitymo procesas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad neabejotina, jog prekyba internetu sparčiai vystosi ir ateinančiais metais matysime tolesnę plėtrą. Jei įmonės nori išlikti konkurencinėje aplinkoje, kuri yra šiandien, jos negali sau leisti ignoruoti savo buvimo internete. Taigi, planuodami verslo strategiją 2023 m., nepamirškite šių populiariausių apsipirkimo internetu statistikos duomenų.

Į turinį integruota NATIVE reklama

Į turinį integruota NATIVE reklama

Native reklama yra mokamos reklamos forma, kai skelbimai atitinka žiniasklaidos formato, kuriame jie rodomi, išvaizdą, pojūtį ir funkcijas. Jie „iš prigimties“ ir sklandžiai tinka tinklalapiui. Skirtingai nei reklamjuostės ar vaizdo skelbimai, native skelbimai iš tikrųjų neatrodo kaip skelbimai, todėl jie netrikdo vartotojų, nesukelia atmetimo reakcijos. Taigi native skelbimus galima apibrėžti kaip reklaminį turinį, kuris vartotojų neidentifikuojamas kaip reklama, o kaip susijęs straipsnis. Paspaudus tokią reklamą, vartotojas nukreipiamas į specialų reklamos puslapį, arba blogą, kuriame jis yra “apšildomas pirkti”, įvairiais būdais edukuojamas, nuolaidomis ir specialiais pasiulymais raginamas pirkti prieš tai daug pasakojant apie prekės naudą ir privalumus, o pats pirkimas vyksta jau el. parduotuveje, jei vartotojas susivilioja pasiūlymu.

Lyginant su įprasta reklama, pavyzdžiui, socialiniame Facebook, kai paspaudus reklaminį skelbimą, patenkama tiesiai į parduotuvės puslapį, native reklamos atveju vartotojas pirmiausia iš lėto supažindinamas su produkto nauda bei savybėmis dar prieš pasiūlant jį nusipirkti el parduotuvėje.

Native reklamos tipai

Šio tipo reklaminiai skelbimai paprastai yra skirstomi į 3 grupes. Tai yra:

Skelbimai sklaidos kanale. Šie skelbimai integruojami į turinio dalis, socialinius kanalus arba platformas. Jie susilieja su leidėjo turiniu ir sukuria netrikdančią vartotojo patirtį.

Turinio rekomendacijos skelbimai. Rekomenduojami skelbimai rodomi kartu su redakciniu turiniu ar kitais rekomenduojamo formato skelbimais. Šie skelbimai paprastai pateikiami straipsnio pabaigoje ir juose pateikiami skirtingi skelbimai arba turinys.

Paieškos ir reklamuojami sąrašo skelbimai. Kitas native skelbimų tipas yra vadinamasis „paieškos skelbimas“. Mokamos paieškos skelbimai yra mokami tekstiniai skelbimai, rodomi paieškos sistemoje, pvz., „Google“ ar „Bing“. Šie reklamuojami įrašai yra pagrįsti raktiniais žodžiais, kurių ieškojo naudotojas.

Native reklamos pranašumai

Veiksmingiau nei vaizdo skelbimai. Vartotojai native skelbimus peržiūri 53 % daugiau nei vaizdo skelbimus. Šie skelbimai 18 % padidina ketinimą pirkti, o jų vizualinis įtraukimas yra toks pat ir net šiek tiek didesnis nei originalaus tekstinio turinio.

Native reklama nėra atsibodusi vartotojams. Reklamos nuovargis yra tai, kas nutinka, kai auditorijai nusibosta matyti reklaminius skelbimus. Po kurio laiko jie tiesiog nustoja kreipti dėmesį. Native skelbimai yra prekės ženklo eksponavimas, pridengtas redakciniu turiniu, todėl jie nevargina auditorijos. Kol turinys yra aktualus ir įdomus, native reklama įtraukia auditoriją.

Žmonės žiūri į skelbimus, kurie yra jiems priimtini. Vartotojai žino, kad native skelbimai yra reklamos forma, bet jiems tai nerūpi! Stanfordo universiteto tyrime mokslininkai nustatė, kad native reklama nieko neapgauna. Vartotojai puikiai žino, kad žiūri tam tikrą reklamos formą, tačiau šie skelbimai vis tiek daro didelę įtaką pirkimo elgsenai, t.y. skatina didesnį pirkimų skaičių.

Iš tiesų, native reklama yra gana naujas skaitmeninis reiškinys, tačiau greitai išpopuliarėjo tarp rinkodaros specialistų. Nes šie skelbimai yra labai patrauklūs ir tinka mobiliesiems įrenginiams, o vidutinis aukščiausios kokybės native skelbimų, žiūrimų išmaniajame telefone, paspaudimų rodiklis siekia iki 0,38 %. Native reklama, kaip priedas prie kitų reklamos tipų, gali suteikti prekių ženklams galimybę papasakoti savo istoriją ir užmegzti tvirtesnius ryšius su klientais.

Native reklama labiau programinis sprendimas

Native skelbimų vietos pirkimas tradiciškai arba tiesiogiai iš leidėjo yra praeitis. 2020 m. daugiau nei 90 % native skelbimų buvo nupirkti taikant programinio pirkimo modelį. Programinis skelbimų pirkimas suteikia daugiau lankstumo valdant skaitmeninių skelbimų pirkimą ir pardavimą naudojant programinę įrangą, o ne žmogaus darbą. Šiuo atveju skelbimai neperkami konkrečioje svetainėje. Tai suteikia reklamuotojams didesnį pasiekiamumą, kad galėtų ekonomiškiau pradėti native reklamos kampanijas ir jas taikyti tik reikiamiems žmonėms.

Štai pagrindiniai privalumai:

 • Didesnis skaidrumas;
 • Efektyvus taikymas;
 • Didesnis sąnaudų efektyvumas;
 • Realaus laiko duomenys;
 • Didesnis lankstumas.

Vartotojai tikisi vertingo turinio

Kaip prekės ženklas, pasitelkdami native reklamos kampaniją, turite sukurti vertę tikslinei auditorijai. Šiuos skelbimus vartotojai dažnai mato, todėl prekės ženklai gali papasakoti patrauklią istoriją apie save. Apklausa parodė, kad beveik 90 % vartotojų, jaunesnių nei 35 metų, teikia pirmenybę native skelbimams, o ne tradicinei reklamai. 93% dalyvių teigė, kad jie labiau vertina prekės ženklus, kurie įdeda daug pastangų kurdami reklamas bei pasiūlo kažką naujo, unikalaus.

Daugiau nei pusė to paties tyrimo dalyvių norėjo, kad prekės ženklai papasakotų istoriją, o ne ką nors parduotų. Tad jūsų nukreipimo puslapiai atsiduria dėmesio centre. Įsitikinkite, kad native reklamos kampanijos nukreipia srautą į nukreipimo puslapį, kuris atitinka jūsų tikslinės auditorijos lūkesčius.

Kaip reklamuotis Facebook’e?

Kaip reklamuotis Facebook’e?

Kaip reklamuotis Facebook’e? Facebook – viena iš populiariausių socialinės žiniasklaidos platformų pasaulyje. Jame kasdien apsilanko vidutiniškai apie 1.5 mlrd. vartotojų bei 2.3 mlrd. kiekvieną mėnesį. Tad akivaizdu, jog Facebook yra puiki reklamos vieta įvairiems verslams.

Vienas didžiausių Facebook pranašumų yra galimybė pasirinkti konkrečią auditoriją per mokamas kampanijas ir reklamas. Platforma saugo daug informacijos apie savo vartotojus, o tai gali būti naudinga kuriant reklamos kampaniją

Iš tiesų, šmananat Facebook reklamos taisykles ir pricipus, iš reklamos galima gauti maksimalią naudą savo verslui.

Facebook reklamnių skelbimų tipai

Rinkodaros specialistai gali pasirinkti iš skirtingų Facebook reklaminių skelbimų tipų ir formatų, geriausiai atitinkančių jų reklamos kampanijos tikslus:

 • Vaizdo skelbimas;
 • Vaizdo įrašas;
 • Facebook karuselė;
 • Momentinė patirtis;
 • Skaidrių demonstracija;
 • Istorijos (stories);
 • Messenger ir kt.

Vaizdo skelbimai yra paprasčiausias Facebook skelbimų formatas. Jie leidžia įmonėms naudoti atskirus vaizdus savo produktams, paslaugoms ar prekės ženklui reklamuoti.  Jie puikiai tinka kampanijoms, kuriose yra stiprus vaizdinis turinys, kuris gali būti rodomas tik viename vaizde. Šie vaizdai gali būti pagaminti iš iliustracijų, dizaino ar fotografijos. Galite sukurti jį vos keliais paspaudimais, padidindami esamą įrašą su vaizdu iš savo Facebook puslapio.

Vaizdo skelbimus paprasta sukurti ir jie yra informatyvūs, t.y. puikiai atskleidžia Jūsų verslo norimą perduoti žinutę. Jie tinka bet kokiam pardavimo kanalo etapui – nesvarbu, ar norite padidinti prekės ženklo žinomumą, ar pristatyti naują produktą, padidinti pardavimus.

Tačiau šio tipo skelbimai turi ir trūkumų. Jei reikia pateikti kelis produktus arba parodyti, kaip veikia jūsų produktas, vieno vaizdo skelbimo formatas nėra geriausias pasirinkimas.

Facebook karuselė yra tokie skelbimai, kai rodoma iki dešimties vaizdų arba vaizdo įrašų, kuriuos naudotojai gali spustelėti. Kiekvienas turi savo antraštę, aprašą arba nuorodą. Karuselės yra puikus pasirinkimas norint rodyti įvairių produktų seriją. Kiekvienas vaizdas karuselėje netgi gali turėti savo nukreipimo puslapį, kuris yra specialiai sukurtas tam produktui ar paslaugai.

Facebook istorijos yra tik mobiliesiems skirtas vaizdo įrašo formatas. Istorijas gali sudaryti vaizdai, vaizdo įrašai ir net karuselės.Istorijos suteikia daugiau kūrybinės laisvės nei įprasti vaizdo ar vaizdo įrašų skelbimai. Įmonės gali žaisti su jaustukais, lipdukais, filtrais, vaizdo efektais ir net papildyta realybe.

Facebook istorijų trūkumas yra tas, kad jie nėra talpinami Facebook sklaidos kanaluose, todėl vartotojai gali jų nematyti tiek, kiek kitų Facebook skelbimų formatų.

Facebook istorijoms taip pat reikalingas kitoks formatavimas nei vaizdo ar vaizdo įrašų skelbimams, todėl gali tekti sukurti originalų turinį, skirtą tik istorijoms.

Messenger skelbimai asmeniškesni nei kiti reklaminių skelbimų tipai, nes būtent Messenger programėlėje žmonės praleidžia laiką kalbėdami su draugais ir šeimos nariais. Jie mato jūsų Messenger skelbimus tarp savo pokalbių ir gali paliesti, kad pradėtų pokalbį su jūsų prekės ženklu. Šie skelbimai yra puikus būdas paskatinti žmones bendrauti su jūsų prekės ženklu. Mažesnėms įmonėms, reklamuojančioms vietinius produktus ar paslaugas, Messenger skelbimai gali padėti užmegzti kontaktą su potencialiais klientais.

Pigiausia reklamos forma

Facebook skelbimai paprastai kainuoja mažiau nei kainuotų kiti internetinės rinkodaros kanalai. Minimalios išlaidos skelbimui Facebook yra nuo 1 eur. per dieną. Net ir turėdami mažesnį biudžetą, vis tiek galite pasiekti daugybę žmonių, jei tikslinė auditorija bus kiek įmanoma konkretesnė.

Kalbant apie reklamos kampanijos biudžetą, labai svarbu jį iš anksto susiplanuoti. Nustatykite, kiek pinigų investuosite į savo reklamą. Tada suplanuokite kampanijos vykdymo laiką. Jei kuriate savo skelbimą naudodami Facebook skelbimų tvarkyklę, galite nuspręsti, kiek išleisti per dieną. Priklausomai nuo sumos, Facebook jūsų skelbimą rodys skirtingam žmonių skaičiui. Pradėkite nuo mažos auditorijos, kol galėsite geriau optimizuoti skelbimus ir užtikrinti, kad jie pasieks jūsų tikslinę auditoriją. Kai pamatysite, kad reklaminio skelbimo paspaudimai virsta pardavimais, padidinkite biudžetą.

Nusistatykite aiškius tikslus

Reklamuodami Facebook ir tvarkydami savo socialinės žiniasklaidos rinkodaros strategijas, norėsite įsitikinti, kad jūsų ilgalaikiai ir trumpalaikiai verslo tikslai yra aiškūs. Tiesą sakant, Facebook siūlo 11 rinkodaros tikslų, pagrįstų tuo, ką norite pasiekti savo reklamos kampanijoje, pvz., prekės ženklo žinomumą, svetainės srautą, potencialių klientų generavimą, konversijas ar kt.

Kai pasirinksite bet kurią iš šių parinkčių, Facebook parodys skelbimo formatą, kuris geriausiai tiktų jūsų tikslams pasiekti. Jei dar nežinote, kas tai yra, pateikiame kelis klausimus, kurie padės nustatyti skelbimo tikslus:

 • Kokie yra jūsų pagrindiniai verslo tikslai?
 • Ką tikitės pasiekti su šia konkrečia kampanija?
 • Ar norite pritraukti srautą į savo verslą?
 • Ar norite reklamuoti savo produktą ar paslaugą vietinėje rinkoje?
 • Ar pranešate savo klientams apie išpardavimus ar reklamą?
 • Kaip ši kampanija dera su jūsų bendra rinkodaros strategija?

error: