Kokie yra gero interneto svetainės dizaino principai?

Kokie yra gero interneto svetainės dizaino principai?

Bet kurios interneto svetainės sėkmė labai priklauso nuo dizaino. Nesvarbu, ar ją sukūrė profesionalūs dizaineriai, ar mėgėjai, kokybė yra prioritetas. Ji turi būti ne tik vizualiai graži, bet ir patogi naudotis.

Kadangi interneto svetainė yra jūsų verslo veidas,  dauguma potencialių klientų ją aplankys anksčiau nei užsuks į jūsų parduotuvėje. Taigi būtina sudaryti puikų pirmą įspūdį.  Kitaip interneto svetainė paskęs konkurentų jūroje.

Tinklalapio dizainas yra reikšmingesnis konversijoms, nei jūs manote. Net jeigu naudojate puikią konversijų skatinimo taktiką, prasta interneto svetainės kokybė gali atbaidyti potencialius klientus. Tiesą sakant, svetainės dizainas reiškia ne vien tai, kaip ji atrodo, bet tai, kaip ji veikia. Net paprasta, minimalistinio dizaino svetainė,  kuri yra gerai struktūruota, „Google“ veikia puikiai. Potencialiems klientams  didžiausią pasitikėjimą kelia tos internetinės svetainės ar parduotuvės, kurios yra populiarios ir vertinamos žmonių.

Šiame straipsnyje atskleisime svarbiausius internetų svetainių dizaino principus, kurių dėka ji taps estetiška, efektyvia, patrauklia bei patogia vartotojams.

Interneto svetainės dizaino paprastumas

Viena iš pagrindinių taisyklių – nepersistengti. Per daug dizaino elementų puslapyje, gali atitraukti lankytojų dėmesį nuo pagrindinio jūsų svetainės tikslo. Paprastumas šiuo atveju reiškia efektyvumą. Švarus ir šviežias svetainės dizainas ne tik daro ją patrauklią, bet ir padeda vartotojui sklandžiai pereiti iš vieno puslapio į kitą. Svarbu akcentuoti, jog kiekvienas dizaino elementas turi būti tikslingas, o ne tik puošmena.

Interneto svetainės nuoseklumas

Svetainės dizaino nuoseklumas yra labai svarbus. Atkreipkite dėmesį, ar dizaino elementai vienodi kiekviename puslapyje (šriftai, dydžiai, antraštės, paantraštės, mygtukų stiliai). Nesužiūrėjus šių dalykų jūsų svetainė atrodys chaotiškai ir nesolidžiai.

Interneto svetainės tekstinė informacija

Nesvarbu, koks puikus svetainės dizainas, tekstas vis tiek yra svarbiausias elementas, nes tai – informacijos perteikimas vartotojams. Būtent pagal tekstinę informaciją (raktažodžius, meta aprašymus ir kt.) tinklalapiai yra reitinguojami interneto paieškos sistemų. Apsvarstykite galimybę naudoti lengviau skaitomus šriftus, tokius kaip „Arial“, „Helvetica“ ir kt. Padarykite tinkamus šriftų derinius kiekvienam dizaino elementui, pavyzdžiui, antraštėms, tekstams, mygtukams ir t.t.

Interneto svetainės pritaikymas mobiliems įrenginiams

Turint omenyje nuolat augantį išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių naudojimą, interneto svetainės dizainas turi būti pritaikytas įvairiems ekranams. Priešingu atveju pralaimėsite kovą su konkurentais. Kreipkitės į interneto svetainių kūrimo paslaugas teikiančią įmonę, kuri pritaikys jūsų tinklalapį skirtingiems mobiliems įrenginiams. Tuomet ja bus patogu naudotis nepaisant ekrano dydžio.

Interneto svetainės spalvų paletė ir vizualika

Geras spalvų derinys patraukia vartotojus, o prastas gali atitraukti dėmesį, net suerzinti. Tad turite pasirinkti tokią spalvų paletę, kuri sukurs malonią atmosferą ir teigiamai veiks lankytojus. Tai padaryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dažnai spalvų pasirinkimui skiriama per mažai dėmesio, tačiau be reikalo.

Nepamirškite naudoti „baltosios erdvės“, nes ji sukuria tvarkos, proporcingumo  įspūdį. Taip pat venkite naudoti per daug spalvų. 3 ar 4 tonai yra optimalus skaičius. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie vaizdus. Nenaudokite kelių ryškių vaizdų.

Interneto svetainės lengvas ir greitas įkėlimas

Niekam nepatinka svetainė, kurios įkėlimas užima per daug laiko. Tad turite pasirūpinti sparčiu krovimo greičiu. Šį darbą kokybiškai atliks tik profesionalai.

Interneto svetainės patogus naršymas

Tyrimų duomenimis, lankytojai daugiau laiko praleidžia svetainėse, kuriose patogu naršyti. Norint, kad taip būtų, reikia sukurti loginę puslapio hierarchiją, neperkrauti informacija ir kt. Turėtumėte laikytis „trijų mygtukų paspaudimo taisyklės“, kad lankytojai gautų reikiamą informaciją vos trijų mygtukų paspaudimais.

Interneto svetainės komunikacija

Pagrindinis lankytojų tikslas yra gauti informaciją. Jei jūsų svetainėje žmonės randa visą dominančią informaciją, greičiausiai jie praleis čia daugiau laiko, įsigys prekių ar paslaugų. Patariama informaciją pateikti konkrečiai, trumpai, vengti ilgų, itin sudėtingų sakinių, neaiškių formuluočių, rinktis tinkamas antraštes.

Laikydamiesi aukščiau paminėtų gero tinklalapio dizaino principų, sukursite estetišką bei funkcionalią interneto svetainę. Tai būtina sąlyga verslo sėkmei.

Jeigu reikalingos interneto svetainės ar elektroninės parduotuvės sukūrimo paslaugos, Studija 4D yra tai, ko Jums reikia. Mes drąsūs, kūrybiški ir užsispyrę. Darome tai, ką iš tiesų išmanome! Kokybės garantija. Dėmesys klientui. Ilgalaikis palaikymas. Lanksti kaina. SEO paslaugos.

 

Nemokamas svetainių kūrimas, pamoka.

Nemokamas svetainių kūrimas, pamoka.

Kaip ir kiti darbai, internetinių svetainių kūrimas gali būti mokamas ir nemokamas, atliekamas profesionaliai ir mėgėjiškai. Mes nekalbėsime apie variantus, kai interneto svetainė nuomojama arba kai jos kūrimas, pavadintas „nemokamu“, iš tiesų yra svetainių kūrimo įrankis serveryje, kuris supaprastina procesą, tačiau „pririša“ prie abonentinio mokesčio, arba periodinių išlaidų, susijusių su darbais, kuriuos galite atlikti patys ir sutaupyti krūvą pinigų.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip galima savarankiškai susikurti interneto svetainę, kuri tikrai bus nemokama ir prie nieko „nepririšta“.

Pradėkime nuo to, jog dizainerio, kuris ilgus metus mokėsi šio meno paslapčių, įgūdžiai labai skiriasi nuo to, kuris po verslo vadybos studijų pramoko dirbti su vaizdo kūrimo programa. Abu jie gali sumaketuoti grafinius dizaino elementus, kuriuos vėliau bus galima naudoti svetainės kūrimui, tačiau profesionalas, žinodamas daugiau niuansų, tai padarys kur kas geriau.

Programuotojas, diegdamas sukurtą dizainą taip pat pasitelks savo ilgametę patirtį ir išmonę, kad sprendimas būtų korektiškas, tinklapis greitai užsikrautų ir būtų draugiškas paieškos sistemoms, bei tinkamai prisitaikytų prie mobiliųjų įrenginių, skirtingų naršyklių. Taigi akivaizdu, kad aukštos kokybės tinklalapį gali sukurti tik profesionalai.

Visgi yra būdų, kaip sukurti neprastos kokybės interneto svetainę net jei neturite pinigų dizainerio paslaugoms. Pavyzdžiui, jeigu reikia svetainės verslo pradžiai. Galite pasinaudoti žemiau išvardintais patarimais ir žingsnis po žingsnio susikurti svetainę patys.

Tarkime, kad jūs nesate nei dizaineris, nei programuotojas, tačiau norite susikurti internetinę svetainę, kurią drąsiai galėtumėte reklamuoti per Facebook ar Google Ads. Jums nereikia aukšto lygio dizaino ar individualių programinių sprendimų. Reikalingas paprastas, aiškus ir tvarkingas tinklapis, kuris prisitaiko prie mobiliųjų įrenginių ir yra draugiškas paieškos sistemoms.

 

Žingsnis nr. 1

Internetinio adreso registravimas ir talpinimo paslaugų užsakymas

Nors yra labai daug įmonių, kurios teikia domeno (www adreso) registravimo ir svetainių talpinimo paslaugas, rekomenduojame pradėti dirbti su Lietuvos įmone.

Mes dirbame su UAB Interneto vizijair galime jums pasiūlyti net 50% nuolaidą domeno ir serverio paslaugoms.

Spauskite nuorodą, kad jums būtų pritaikyta ši nuolaida. Užsakykite domeno registravimo ir svetainių talpinimo paslaugas.

https://www.serveriai.lt/rekomenduoti.php?eWNyTXk4awkxCTZlNTQ

Nemokamas svetainių kūrimas 1

 

Žingsnis nr. 2

TVS – turinio valdymo sistema, diegimo darbai

Internete apstu įvairaus sudėtingumo ir paskirties turinio valdymo sistemų. Visgi viena iš pačių populiariausių yra atviro kodo sistema WordPress. Atsisiųskite WordPress iš kūrėjo tinklapio https://wordpress.orgir įkelkite į serverį. Nors WordPress sistemos diegimas turėtų trukti vos kelias minutes, šis žingsnis pradžioje gali pasirodyti painus dėl patirties trūkumo. Greičiausias ir patogiausias sprendimas būtų tiesiog paprašyti, kad šią paslaugą jums atliktų specialistas. O jei esate žingeidus ir norite to išmokti pats, tuomet čia dar keli žingsniai:

  1. Sistemos sukėlimui į serverį siūlome naudoti FTP programą, pvz, FileZilla https://filezilla-project.org.
  2. Kai sukelsite failus, sukurkite Mysql duomenų bazę serveryje. Jums reikės duomenų bazės prisijungimo duomenis suvesti į atitinkamus laukus, WordPress sistemos diegimo pradžioje.
  3. Kad pradėtumėte diegimą, tiesiog atsidarykite naršyklėje svetainės nuorodą, kur URL kelias būtų kelias iki WordPress sistemos direktorijos. Sekite WordPress sistemos instrukcijas ir nesunkiai įdiegsite turinio valdymo sistemą.

 

Žingsnis nr. 3

Dizaino temos diegimo darbai

Jūs sėkmingai įdiegėte sistemą. Bet puslapis atrodo labai paprastai, gal net prastai. Tam, kad turėtumėte gražią, funkcionalią ir šiuolaikišką interneto svetainę, galite pasinaudoti profesionalių dizainerių sprendimais, kurie nėra brangūs. Dizaino temų paketai parduodami licencijos pirkimo principu. Internete daug kompanijų, kurios kuria WordPress dizaino temas.

Mes paprastiems puslapiams kurti labiausiai pamėgome naudoti temą Divi, kurią rekomenduojame ir jums. Už nedidelį metinį licencijos mokestį gausite daug profesionalių dizaino sprendimų, modulių, pamokų. Nepasikliaukite tik nemokamais dizaino šablonais, nes dažniausiai nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Niekas nenori dirbti už dyką. Visi turime savo tikslus.

Mūsų pertnerių Temos Divi nuoroda: https://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=52030

Pamokos ir išsami šios temos naudojimo instrukcija  bus lengvai suprantama naujokams ir nei kiek nenuvertinama profesionalų.

Nemokamas svetainių kūrimas 2

Nemokamas svetainių kūrimas 4

Nemokamas svetainių kūrimas 3

 

Žingsnis nr. 4

Lankomumo statistika ir interneto svetainės populiarinimas

Kai svetainė jau beveik sukurta, nepamirškite ir aksesuarų, kurie labai svarbūs populiarinant svetainę, norint matyti jos lankomumo statistiką.

Nuorodos:

https://www.addthis.com – tinklapio populiarinimui internete

https://ads.google.com – lankomumo stebejimas

 

Žingsnis nr.  5

Turinio sukėlimas ir svetainės paleidimas

WordPress sistema pasirinkta ir jums patinkanti tema jau yra įdiegtos. Lieka sukurti meniu ir sukelti informaciją. Taip pat testuoti tinklapį, patikrinti jo užsikrovimo greitį, pažiūrėti, kaip tinklalapis atrodo skirtinguose kompiuteriuose, naršyklėse ar įrenginiuose. Kai visa tai atlikta, galite svetainę publikuoti tikruoju www adresu.

Sukurto tinklapio nepamirskite registruoti Google, Bing bei kitose paieškos sistemose. Pasidalinkite socialiniuose tinkluose ir paprašykite draugų pasidalinti. Juk tai nieko nekainuoja.

PS. Nepamirškite, kad šiuolaikinėms svetainėms labai svarbūs ir SSL sertifikatai.

Siūlome pasinaudoti šia nuoroda ir gauti SSL sertifikato paslaugą su nuolaida.

Nuoroda: https://www.sertifikatai.lt/rekomenduoti.php?eWNyTXk4awkxCTZlNTQ

Nemokamas svetainių kūrimas 5

 

 

Visi aukščiau išvardinti interneto svetainės kūrimo žingsniai yra su nuorodomis   į konkrečius paslaugos teikėjus, nes jie yra mūsų partneriai. Mes dirbame kartu jau daug metų ir dėl to galime savo klientams pasiūlyti jų paslaugas per rekomendavimo nuorodas, kurios musų klientams suteiks iki 50% NUOLAIDAS pirmų paslaugų įsigijimui.

P.S. Jei būtų per sunku pagal pateiktus patarimus susikurti svetainę, Studija 4D teikia konsultavimo paslaugas, kurios yra mokamos, tačiau vienos valandos pamoka gali jums padėti suprasti, kaip vyksta kūrimo darbai, užvesti ant kelio. Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.Šios žinios labai tikėtina, jog pravers ateityje – padės uždirbti pinigų.

Taip pat, jei dalį darbų atliksite patys, galite užsakyti Studija 4D specialistų paslaugas kelioms valandoms, kad jie padėtų išspręstų likusius sunkumus.

Kad ir kaip paprastai besistengtume pateikti pagrindinius svetainių kūrimo žingsnius, visgi dar daug kas lieka tarp eilučių. Labai daug niuansų, kuriuos specialistai išmoksta tik per ilgus darbo ir ieškojimų metus.

Taigi, jei perskaičius šį straipsni vis dėlto nuspręstumėte interneto svetainės sukūrimo paslaugas patikėti specialistams, kreipkitės pagalbos į mus – Studiją 4D. Juk kiekvienas žmogus turi dirbti tai, ką geriausiai išmano. Esame tikri, kad nenorėtumėte eiti pas odontologą, kuris yra mėgėjas, o ne profesionalas. Tai pat ir su interneto svetainių kūrėjais: žmonės renkasi profesionalus.

Mielai lauksime Jūsų skambučių ar laiškų. O jei esate pasiruošę naujiems iššūkiams ir galvosūkiams, tikimės, kad šiame straipsnyje pateikta informacija užves jus ant tinkamo kelio. Sėkmės!

 

Uždaro ar atviro kodo sistemos

Uždaro ar atviro kodo sistemos

Uždaro ar atviro kodo sistemos (individualiai kurta turinio valdymo sistema) elektroninių parduotuviu kūrimas. Kurią sistemą pasirinkti?

Atviras kodas  – tai programinė įranga, kurios išeitinį kodą galima laisvai kopijuoti, platinti, tobulinti. Atviro kodo pagrindu sukurtos tokios sistemos kaip WordPress, Magento, Prestashop, Opencart ir kt.

Kurdamas internetinę svetainę ar elekroninę parduotuvę, programuotojas atsisiunčia atviro kodo sistemą (TVS) iš kūrėjo interneto puslapio, diegia ją serveryje, atlieka dizaino ir papildomo fukcionalumo sprendimų diegimus, korekcijas, reikalingas projekto sumanymui įgyvendinti. Turėdami jau sukurtą TVS (turinio valdymo sistemą), mes taupome laiką, nes dirbame naudodami jau sukurtus programinius šablonus.

Visgi pasirinkę atvirą kodą gauname ne tik privalumus. Vienas iš didžiausių trūkumų – saugumo spragos, kurias atviro kodo sistemų kūrėjai taiso, tačiau jau sukurtos svetainės savininkai dažnai neturi tam reikalingos kompetencijos juos diegti kas kartą, kai tik išleidžiami naujinimai. Vėl kreiptis į programuotoją dažniausiai vengiama, nes tai yra papildomos išlaidos.

Mes paprastai tokiu atveju siūlome sutarti su programuotoju, kuris sukūrė jums svetainę, kad diegimus atliktų periodiškai už sutartą mėnesinį ar metinį mokestį. Šį dalyką reikėtų aptarti naujo projekto užsakymo metu bei įtraukti internetinės svetainės priežiūrą metams į bendrą projekto kainą.

Kitas nepatogumas – tai daugybė funkcijų, mygtukų turinio valdymo sistemoje, kurie nebus paliesti, nes interneto svetainės administravimui paprastai pakanka pagrindinių funkcijų. Visa kita yra kūrėjo įrankiai. Todėl verslininkui, kuris nedega noru tapti dar ir IT specialistu, kuriam reikia vos trijų mygtukų, būna pakankamai sunku nepasiklysti didelių galimybių platformose.

Tuo tarpu uždaro kodo sistemos yra kuriamos individualiai, atsižvelgiant į konkretaus kliento poreikius ar sumanymą. Uždaro kodo pagrindu sukurta programinė įranga nėra platinama viešai. Klientui kuriama interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė su jos šaltiniu prieinama tik kūrėjui ir užsakovui, kuris po sukūrimo paprastai ir perima visas teises į projekto šaltinį.

Dėl to, kad kodas nėra prieinamas viešai, jis nepatenka į blogiukųpamėgtą atviro kodo sistemų laužimo žaidimą, dėl kurio tenka dažniau naujinti sistemas. Šiuo atveju uždaro kodo pagrindu sukurta elelektroninė parduotvė ar intenetinis puslapis bus saugesni. Jų nereikės dažnai naujinti. Valdymas bus paprastesnis ir puslapis veiks greičiau.

Uždaro kodo turinio valdymo sistema

Uždaro kodo elektroninės komercijos bei internetinių svetainių turinio valdymo sistemos, arba verslo valdymo sistemos ir panašūs projektai programuojami individualiai, jie reikalauja daugiau profesionalumo ir didesnės programuotojų kompetencijos.

Uždaro kodo intenetiniai projektai yra daug saugesni, patogesni, svetainės dėl individualiai suprogramuotų SEO sprendimų bei didesnio puslapio užsikrovimo greičio daug lengviau randamos per Google paieškos sistemą, užtikrinamas sklandus veikimas naudojant įvairius įrenginius – mobilius telefonus ar planšetes.

Ne paslaptis, turbūt ir patys pastebėjote, kad aukščiausio lygio institucijos (bankai ir kt.) ar milžiniškos elektroninės parduotuvės, niekada nekuria svarbių projektų atviro kodo sistemų pagrindu. Tik uždaro kodo sistema gali užtikrinti maksimalų saugumą ir geriausias Google pozicijas. Į tokias svetaines kur kas sunkiau įsilaužti nei į atviro kodo.

Uždaro kodo turinio valdymo sistemos (TVS) pagrindu sukurta interneto svetaine ar elektronine parduotuve lengva naudotis, nes čia įdiegiamos tik pagrindinės, reikalingos funkcijos.

Atviro kodo turinio valdymo sistema

Iš tiesų, atviro kodo sistemos yra kur kas plačiau naudojamos nei uždaro kodo, nes jos yra nemokamos. Mokate tik už konkrečius darbus programuotojui ar dizaineriui, o jei patys turite pakankamai įgūdžių šioje srityje, nesunkiai viską susikursite savarankiškai.

Naudodami atviro kodo turinio valdymo sistemą galėsite pasinaudoti didelės kūrėjų bendruomenės paslaugomis. Jos nuolat tobulinamos. Tūkstančiai kūrėjų sukuria naujus šablonus ir įskiepius ir teikia informaciją, kad platforma veiktų geriau.

Vienas iš didžiausių atviro kodo turinio valdymo sistemos trūkumų – saugumas. Kodas yra viešai prieinamas, todėl įsilaužėliams lengviau rasti spragas.

Be to, tokiomis svetainėmis nepatogu ir sudėtinga naudotis, nes prieš akis atsiveria daugybė funkcijų, konfigūravimo parinkčių ir pan., todėl vartotojui sunku nepasiklysti ir rasti tai, ko reikia.

Dar vienas trūkumas – lėtas veikimas, t.y. interneto svetainės lėtai kraunasi, todėl būtinas papildomas optimizavimas. Tačiau ne visais atvejais įmanoma tai atlikti labai gerai.

Priešingai, projektus kurie programuojami individualiai ir optimizuoti yra nesudėtinga, jie nebūna perkrauti nereikalingu fukcionalumu ar per plataus naudojimo sprendimais.

Jeigu jus domina internetinės parduotuvės ar internetinio puslapio sukūrimo paslauga, norite turėti kokybiškai suprogramuotą sprendimą verslui, plėstis į užsienio rinkas, kreipkitės į Studiją 4D. Mes sukursime internetinę svetainę ir suteiksime naudingų patarimų.

 

Statybos įmonių interneto svetainių kūrimas

Statybos įmonių interneto svetainių kūrimas

Statybos įmonių interneto svetainių kūrimas. Jeigu ieškote kokybės savo statybų kompanijos reprezentacijai internete, Studija 4D – jūsų paslaugoms. Mes orientuojamės į statybų kompanijų tinklapius, nes tik gerai išmanydamas konkrečią sritį, gali maksimaliai gerai atlikti darbą.

Daug metų dirbame su statybų sektoriumi, kurdami interneto svetaines, kurių tikslas – ne tik nepriekaištingai reprezentuoti įmonę internete, bet ir naujų klientų pritraukimas bei pardavimų didinimas.

Manome, kad kokybė prasideda nuo visiško atsidavimo darbui, kur svarbi kiekviena detalė. Nuo interneto svetainės strategijos, tikslų iškėlimo iki smulkių detalių, dizaino, programavimo ir informacijos svetainei parengimo darbų. Mes kuriame, programuojame ir prižiūrime interneto svetaines. Dirbame tam, kad jūsų statybų verslas sėkmingai gyvuotų ir neštų didelį pelną.

Kokybiškai sukurta interneto svetainė yra draugiška tiek paieškoms Google, Bing, Yahoo, tiek socialiniams tinklams, turinio dalinimuisi Facebook, Instagram, Google Plus ir pan.

Visos marketingo ir įvairios reklamos kompanijos svajoja apie darbą su gerai sukurta interneto svetaine. Nes tik geri dizaino ir programavimo sprendimai leis pasiekti geresnių rezultatų, aukštesnę konversiją, didžiuotis savo internetine svetaine, dalintis jos turiniu socialinėje erdvėje. Kai svetainė prižiūrima gerų specialistų, savo srities profesionalų, galėsite ramiai miegoti, kad ir kokie virusai siaustų interneto platybėse.

 

 

Internetinių svetainių kūrimas – Kokybė

Internetinių svetainių kūrimas – Kokybė

Internetinių svetainių kūrimas. Internetas 21 amžiuje tapo neatsiejama žmonių gyvenimo dalimi. Socialiniuose tinkluose (Facebook, Instagram, Twitter ir kt.) daugelis iš mūsų praleidžia itin daug laiko. Internetinė erdvė, konkrečiai įvairūs socialiniai tinklai, tokia populiari dėl to, kad čia žmonės gali tarsi pabėgti nuo savęs, savo tikrojo ir susikurti norimą įvaizdį. Ne mažiau populiarios įvairios interneto svetainės bei internetinės parduotuvės.

Šio straipsnio tema – internetinių svetainių kūrimas. Išsiaiškinsime, kokios savybės būdingos kokybiškoms interneto svetainėms.

Internetinių svetainių kūrimas – tikslas

Kiekvienas jūsų svetainės puslapis turi turėti aiškų tikslą: parduoti jūsų produktus ir paslaugas, generuoti potencialius klientus ar sukurti savo prekės ženklą. Paklauskite savęs, ko klientas ieškos jūsų interneto svetainėje. Kokiu tikslu joje apsilankys? Ar ieškos tam tikros informacijos, prekių,  gal tiesiog pramogų?

Viskas paprasta, jeigu jūsų tinklalapis skirtas pramogoms. Tuomet galite dalintis nuotraukomis, vaizdo įrašais, podcast’ais ar humoristiniais vaizdeliais. Svarbu dažnai atnaujinti svetainės turinį, kad lankytojams būtų įdomu, nenuobodu.

Jei kuriate informacinę svetainę, vartotojai joje ieškos įvairios informacijos jiems svarbiais klausimais, norėdami ką nors išmokti, sužinoti, geriau suprasti. Tokiose svetainėse turėtų būti pateikta išsami informacija tam tikru klausimu, patarimai, nurodymai, kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą, rekomenduojamų produktų nuotraukos ir pan.

Bet jeigu kuriate elektroninės komercijos svetainę, turite prisiminti, kad pagrindinis jos tikslas – parduoti. Tai reiškia, kad jūsų interneto svetainė turi būti patrauklaus dizaino, privalote pasirūpinti aukštos kokybės nuotraukomis, pristatančiomis prekes ar paslaugas bei įtikinama ir aiškia informacija apie naudą, kurią klientas ketina iš jūsų gauti.

Taigi interneto svetainių kūrimas – atsakingas, kūrybinis darbas, kuris reikalauja specialių žinių bei gebėjimų. Reikia atsižvelgti į tai, kokia jūsų interneto svetainės paskirtis, kokių tikslų jos dėka norite pasiekti.

Internetinių svetainių kūrimas – interneto svetainės išvaizda

Jūsų svetainė turi būti traukianti akį, kad žmonės norėtų į ją užsukti ir susidomėtų jūsų siūlomomis prekėmis ar paslaugomis. Jeigu tinklalapis senamadiškas, nepatraukliai atrodantis, tai gali reikšti, kad savininkams nerūpi jų produkto ar paslaugų įvaizdis, pristatymas visuomenei ir tobulinimas. Geriausias būdas išsiaiškinti, ko norite – peržiūrėti savo konkurentų svetaines, apgalvoti, kas jums patinka bei tinka jūsų prekės ženklo pristatymui ir populiarinimui. Taip pat galite ieškoti įkvėpimo tinklalapiuose, kuriuose rodomi geriausi interneto svetainių dizaino pavyzdžiai. Tai leis jums sužinoti apie naujausias interneto svetainių dizaino tendencijas ir pasisemti idėjų, kurias galėsite pritaikyti savo tinklalapiui.

Kalbant apie paveikslėlius, jie turėtų būti kuo natūralesni, ne per dideli. Nenaudokite didžiulių vaizdų, jeigu nenorite, kad jūsų svetainė būtų lėta. Rinkitės turinį atitinkančias nuotraukas ir vaizdo įrašus. Neapkraukite tinklalapio nereikalingais ar per ryškiais paveikslėliais (mirksinčiais įvairiomis spalvomis, žaižaruojančiais ir pan.). Atminkite, jog kuo mažiau interneto svetainė apkrauta, tuo estetiškiau ji atrodo, lengviau surasti reikiamą informaciją.

Stenkitės apriboti skirtingų šriftų skaičių iki 3 ir naudoti tik standartinius šriftus. Tuomet jūsų tinklalapis bus tinkamai suformatuotas įvairiose naršyklėse.

Svarbiausia kiekvienoje interneto svetainėje – aiškiai pateikta informacija, tiksliai perduota žinutė klientams. Juk jūsų tinklalapyje apsilankę žmonės tikrai neturės laiko bei noro skaityti ilgų prekių ar paslaugų aprašymų, juos reklamuojančių tekstų. Informacija jūsų tinklalapyje turi būti glausta, aiški, patogiai išdėstyta, kad čia užsukę žmonės sužinotų, kas esate, kokias paslaugas teikiate ir kokią naudą jie gali gauti, jei nuspręstų tapti jūsų klientais.

Internetinė svetainė yra įmonės vizitinė kortelė, nes žmonės susidaro pirmą įspūdį apie jūsų prekės ženklą pagal tai, ką mato internete. Taigi kokybiškų internetinių svetainių kūrimas turėtų būti svarbi kiekvienos įmonės rinkodaros užduotis. Tam nereikėtų taupyti, nes investicijos tikrai atsipirks.

Internetinių svetainių kūrimas – atsakingas, sudėtingas bei specialių žinių reikalaujantis darbas, kurį kokybiškai gali atlikti tik šios srities profesionalai. Internetinių svetainių kūrimas bendradarbiaujant su Studija 4D – aukščiausia, kokybė, profesionalumas bei prieinamos kainos.

Kokybiškų internetinių svetainių kūrimas | Internetinių parduotuvių kūrimas

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas

Kodėl verta rinktis minimalistinį dizainą?

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – paslauga, kuri aktuali ir reikalinga vis didesniam žmonių ratui. Juk dabar tokios populiarios internetinės parduotuvės, įvairių įmonių veiklą ir produkciją pristatančios svetainės.

Kalbant apie interneto svetainių dizaino tendencijos, jos laikui bėgant keičiasi. Interneto Tačiau kai kurios iš jų yra amžinos. Viena iš tokių tendencijų yra minimalizmas. Šiame straipsnyje pateiksime keletą konkrečių priežasčių, kodėl minimalistinė svetainė iš tiesų gali būti naudinga verslui.

Minimalistinio dizaino interneto svetainių kūrimas, labiau akcentuojamas tekstinis turinys

Atsakykite sau į klausimus, koks yra jūsų svetainės tikslas, ką bandote perduoti vartotojams? Koncentruokitės būtent į tai. Neleiskite išoriniams blizgučiams viso to užgožti. Naudodami minimalistinį dizainą, Jūs neturite galimybės žaisti laisvai. Kiekvienas elementas puslapyje turi būti apgalvotas ir pasitarnauti konkrečiam tikslui.

Interneto svetainėje pateikiama tekstinė informacija turi būti aiški, glausta bei taikli. Nesitikėkite, kad parašysite kelis šimtus ar tūkstančius žodžių ir lankytojai tokią žinutę priims ir teigiamai įvertins. Pilstymas iš tuščio į kiaurą neduos jokios naudos. Tekstas turi būti kuo trumpesnis ir informatyvesnis.

Nenaudokite nuotraukų, kitų grafinių elementų be konkretaus tikslo (tik norėdami užpildydami tuščią tinklalapio erdvę). Sąmoningai pasirinkite tik tai, kas tikrai reikalinga, ir sustiprina Jūsų perduodamą žinutę.

Kadangi mininalistinio dizaino puslapyje yra mažiau netvarkos (nereikalingu elementų), turite galimybę labiau išryškinti savo USP (unikalius pardavimo pasiūlymus).

Lengviau pritaikyti responsive (prisitaikantį) dizainą

Reikia pasakyti, kad mobilieji įrenginiai ypatingai gerai išryškina taisyklę „mažiau yra daugiau“. Akivaizdu, jog mobiliesiems įrenginiams pritaikytoms interneto svetainėms minimalistinis dizainas pats tinkamiausias, nes naršoma mažame ekrane (naudojant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius). Tad perkrauti tinklalapio įvairiomis detalėmis vien dėl grožio tikrai nereikėtų.

Be to, minimalistinio dizaino svetaines lengviau paversti prisitaikančiomis ar pritaikyti mobiliesiems įrenginiams. Taip yra todėl, kad jų išdėstymas paprastesnis, yra mažiau įvairių elementų, mažiau ir prasmingesnio turinio.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – Balta, tuščia erdvė ramina

Įrodyta, kad svetainės, kuriose tokios erdvės paliekama pakankamai, perteikia ramybės, atsipalaidavimo jausmą. Užsukę į tokią interneto svetainę žmonės labiau atsipalaiduoja, pajaučia, kad jiems niekur nereikia skubėti. Priešingą jausmą sukelia įvairiais dizaino elementais perpildyti tinklalapiai. Įsivaizduokite, kad užeinate į interneto svetainę, kurioje vyrauja ryškios, kontrastingos spalvos, gausu garso efektų, video ir pan. Pasijusite kaip triukšmingame karnavale. O tokia aplinka kai kuriuos žmones labai erzina. Be to, visa tai nukreipia žmonių dėmesį nuo svarbiausios tinklalapyje pateikiamos informacijos.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas, lengvesnė navigacija

Meniu turėtų būti kuo paprastesnis, turėti tik tuos elementus, kurie būtini. Svetainės lankytojams lengviau surasti tai, ko ieško, kai svarbiausi meniu elementai būna paryškinti.

Nereikia kiekvieno elemento atskirai įtraukti į meniu, nes tuomet jis tampa sudėtingas, griozdiškas. Mažiau svarbūs elementai gali būti paslėpti po meniu nuoroda Daugiau (More). Atsisakykite sudėtingų 3 ar 4 lygių meniu, nes kuo meniu paprastesnis, tuo žmonėms lengviau rasti reikiamą informaciją Jūsų interneto svetainėje.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – elegancija, rafinuotumas

Minimalistinio dizaino svetainės išsiskiria elegancija ir rafinuotumu. Kalbant apie minimalistines įmonių svetaines, reikia pasakyti, kad tai parodo, jog įmonė tiki savimi, savo produkcija, savo deklaruojamomis vertybėmis ir tvirtai jas atstovauja. Jai nereikia blizgučių bei įvairių pagalbinių priemonių, kad įrodytų savo vertę.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino svetaines lengviau prižiūrėti

Minimalistinio dizaino svetaines ne tik lengviau sukurti, bet ir paprasčiau prižiūrėti. Juk įvairių įskiepių, papildinių, puslapio struktūros atnaujinimas yra sudėtingas ir atima nemažai laiko. O kuo interneto svetainė paprastesnė, tuo viso to yra mažiau, todėl ją prižiūrėti kur kas paprasčiau.

Taigi minimalistinio dizaino interneto svetainių kūrimas – išmanymo reikalaujantis darbas. Svarbu svetainei parinkti pačius reikalingiausius dizaino elementus, kurie ne tik sukurtų puikų estetinį vaizdą, bet ir būtų funkcionalūs.

SEO Paslaugos verslui | Internetinių parduotuvių kūrimas

error: