Nuotolinis darbas

Nuotolinis darbas

Nuotolinis darbas. Kaip efektyviai dirbti nuotoliniu būdu?

Nuotolinis darbas, dirbti neišeinant iš namų daugeliui žmonių atrodo lyg svajonė. Juk nereikia kiekvieną rytą skubėti į darbą, stovėti kamščiuose ir pan. Tačiau iš tiesų viskas nėra taip puiku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausia dirbant nuotoliniu būdu – savidisciplina. Turite patys save kontroliuoti, motyvuoti, kad neaptingtumėte, laiku atliktumėte užduotis, nes šalia juk nėra jus prižiūrinčio viršininko.

Tiesą sakant, vis daugiau įmonių leidžia savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Remiantis tyrimų duomenimis, nuo 2005 iki 2017 m. taip dirbančių žmonių padaugėjo net 159 proc.

Ko reikia norint produktyviai dirbti nuotoliniu būdu? Į šį aktualų klausimą atsakysime straipsnyje.

Aiškus bendravimas

Geri nuotoliniai darbuotojai supranta, kaip svarbu aiškiai bendrauti su savo komanda bet kokioje terpėje, kurią jie pasirenka – elektroniniu paštu, socialiniuose tinkluose, telefonu ir pan. Kadangi jie neturi galimybės bet kada prireikus gyvai bendrauti bei konsultuotis su kolegomis, viršininku, todėl siunčiamuose pranešimuose turi būti sudėta visa reikalinga informacija, dalykai, dėl kurių kyla klausimų.

Svarbu turėti aiškią rytinę rutiną

Jeigu rytais jums sunku kibti į darbus, ekspertų teigimu labai padės rutinos susikūrimas bei laikymasis. Pagrindinis darbo namuose pranašumas yra tas, kad kas rytą jums nereikia skirti laiko makiažui, plaukų tvarkymui, darbo rūbų pasirinkimui ir kt. Tačiau tai, kaip mes atrodome, gali tiesiogiai paveikti tai, kaip jaučiamės. Tam tikra rutina būtina, pavyzdžiui, persirenkite, nusiprauskite po dušu pasivaikščiokite lauke ir tik po to pradėkite dirbti. Tai nepaprastai veiksminga, nes padeda greitai pereiti į darbo režimą ir padidinti našumą visą dieną. Nesilaikant rytinės rutinos jūsų protas sunkiau atsibus ir bus sunkiau įsitraukti į darbus.

Organizuotumas bei produktyvumas

Nuotolinis darbas. Viena iš svarbiausių sėkmingo nuotolinio darbuotojo savybių yra organizuotumas. Juk dirbant nuotoliniu būdu atsiranda daug laisvės, sumažėja struktūriškumas, tad nepaprastai svarbu išlikti organizuotam.

Patariama nusistatyti darbo kalendorių ir jo laikytis. Dirbdami darykite neilgas – 5-15 min. pertraukėles ir 30 min. pietų pertrauką. Taip pat padarykite vieną ilgesnę – 30-60 min.– pertrauką, kurios metu kolegos galės su jumis susisiekti, aptarti reikalus. Taip neatitrūksite nuo darbo dėl netylančio telefono ir būsite produktyvesni.

Nuotolinis darbas ir struktūriškumas

Nuotolinis darbas suteikia papildomos laisvės, tačiau taip pat atsiranda daugiau blaškymosi. Norėdami išlikti produktyvūs, nuotoliniu būdu dirbantys žmonės turi sugebėti išlaikyti darbo struktūrą net ir nebūdami biure. Kitaip tariant, jie privalo patys save kontroliuoti.

Tinkama darbo vieta, kur galėsite susitelkti tik į darbą

Nesvarbu ar turite atskirą darbo kambarį, ar tik nedidelę darbo zoną, šioje erdvėje neturi būti jūsų dėmesį nuo darbo atitraukiančių daiktų – televizijos pultelio, maisto, rūbų ir pan. Darbo vieta privalo būti tvarkinga, su kiek įmanoma mažiau išorinių dirgiklių.

Sugebėjimas atsiriboti nuo šalia esančių žmonių

Iš namų dirbantis žmogus turi išmokti nereaguoti į tai, kas vyksta aplinkui (skambantis telefonas, žinutės, triukšmas ir kt.), nesiblaškyti, nes kitaip nukentės darbo kokybė. Labiausiai blaškymas gresia mažus vaikus auginančioms mamoms, kurių mažyliai neleidžia susikaupti. Taip pat dėmesį nuo darbo nukreipia sutuoktiniai, socialinė žiniasklaida, televizija. Svarbu priminti šeimai, kad vien tai, kad esate namuose, dar nereiškia, kad galite bendrauti.

Jei biudžetas leidžia, pasamdykite vaikams auklę, kuri su jais užsiims, o jūs galėsite visą dėmesį bei laiką skirti darbui.

Jei esate linkęs į socialinę žiniasklaidą ar apsipirkimą internete, pabandykite sumažinti tam skiriamą laiką – 15 minučių kartą per darbo dieną.

Kai jaučiate, jog jau norisi nuklysti, sutelkite valios pastangas ir to nedarykite. Ilgainiui nepertraukiamas darbas taps įpročiu ir nesinorės blaškytis.

Svarbu bendradarbiauti su komanda

Bendrdarbiavimas skatina tobulėjimą, nes kolegos vieni iš kitų pasisemia naudingų idėjų. Vykdant  projektus, svarbu stebėti jų pažangą, įvertinti trūkumus bei juos ištaisyti. Bedradarbiaujant tai atlkti lengviau, nes skirtingi komandos nariai tą pačią situaciją gali matyti vis kitaip, tad priimami objektyvesni sprendimai.

Bendraukite su kolegomis ne tik darbo klausimais

Asmeninis bendravimas padeda geriau pažinti žmogų, suprasti, ko iš jo galima tikėtis (ar jis vertas pasitikėjimo, ar linkęs veidmainiauti ir pan.). Dirbant nuotoliniu būdu ryšys tarp kolegų nesusikuria savaime (kaip dirbant kartu biure), tad reikia dėl to pasistengti. Susiorganizuokite iškylą, savaitgalio išvyką ir pan. Pradėkite nuo to, jog skambindami kolegoms pirmiausia jų paklausite, kaip sekasi ar kitų asmeninių klausimų, o tik po to kalbėsite apie darbą.

Plėskite pažinčių ratą

Bent kartą per savaitę dalyvaukite konferencijoje, pietaukite su kolegomis ar klientais ir kt. Socialinio ryšio kūrimas, nuolatinis tobulėjimas, mokymasis leidžia išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, pakilti karjeros laiptais.

Taigi nuotolinis darbas turi trūkumų, tačiau privalumų nuotolinio darbo galima įžvelgti daugiau. Nuotolinis darbas suteikia laisvės, daugiau savarankiškumo, patogumo, tačiau privalu išlaikyti discipliną, neaptingti. Juk kai šalia nėra viršininko bei kolegų, sau nuolaidžiauti kur kas lengviau.

Kokia turi būti sėkminga skaitmeninė rinkodara?

Kokia turi būti sėkminga skaitmeninė rinkodara?

Bėgant metams skaitmeninė rinkodara tampa vis sudėtingesnė, jos galimybės kur kas didesnės nei anksčiau.Klientus galima pasiekti per pageidaujamą rinkodaros kanalą ar kanalus, nesvarbu, ar tai būtų žiniatinklis, elektroninis paštas, socialiniai tinklai, mobilūs įrenginiai. Galima rinkti vieną iš jų arba derinti kelis.

Tačiau dėl visų šių naujovių rinkodaros srityje, atsiranda daug galimybių pakliūti į spąstus, per daug dėmesio skiriant klausimui „kaip“, neatsižvelgiant į „kodėl“?

Didėjantis sekėjų skaičius ir dėmesys prekės ženklui socialinės žiniasklaidos kanaluose yra nuostabu, bet kas tada? Kokia to priežastis? Tiesa, kad skaitmeninės rinkodaros specialistai turi daugiau įrankių ir kanalų nei bet kada anksčiau, tačiau kokia yra prasmė neturint tikslo? Tad efektyvaus tikslo ar tikslų nustatymas yra pirmas svarbus žingsnis sėkmės link.

Situacijos analizė

Panagrinėkime konkretų atvejį. Žmogus pradėjo internetinės prekybos verslą: susikūrė internetinę parduotuvę, užsakė prekių pvz iš Kinijos. Prieš tai, žinoma, atliko analizę internete ir išsiaiškino, jog tokios prekės paklausios ir jas bus nesunku parduoti Anglijos rinkoje.

Sukelė prekes į internetinę parduotuvę, užsakė reklamą, sukūrė shop‘opaskyras socialiniuose tinkluose ir laukia pirkimų. Tačiau rezultatai toli gražu nedžiuginantys, nes į reklamą investuoti pinigai yra kur kas didesni nei gaunamas pelnas pardavus prekes. Dažniausiai tokiu atveju pradedantys verslininkai greitai praranda motyvaciją, jiems nusvyra rankos dar kažką daryti. Tačiau nuleisti rankų, pulti į paniką tikrai neverta.

Jeigu atlikta gera analizė, žmogus žino, kad prekės perkamos kitose šalyse,tai reiškia, kad jas parduoti įmanoma, tik jis kažką ne taip daro. Nežino, kaip pritraukti, sudominti pirkėją, motyvuoti, paskatinti pirkti. O gal problema ta, jog reklama nesegmentuojama, t.y. rodoma ne tam, kam būtų įdomu.

Lankytojų elgesio tunelis

Specialistai pataria sekti fiksuoti kiekvieną reklamai išleistą eurą bei gerai apgalvoti reklaminės kampanijos tunelį, t.y. nustatyti, koks yra jūsų internetinės parduotuvės lankytojų elgesio tunelis.Turite apgalvoti, kaip vesitesvetainės lankytoją iki galutinio tikslo – pirkimo. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainėje pirmiausia reikia prisiregistruoti, reikia stengtis, jog kuo daugiau žmonių atliktų šį veiksmą, nes tai – pirmas žingsnelis link pirkimo veiksmo. Ir toliau visi kiti veiksmai turi būti gerai apgalvoti.

Suprasdami, kaip lankytojai naršo jūsų svetainėje, iš kur jie ateina, galite gauti nepaprastai daug duomenų, kurie padėtų optimizuoti jūsų svetainės dizainą, pagerinti turinio strategiją ir generuoti potencialius klientus.

Norėdami pasiekti tam tikrą klientų auditoriją, pamėginkite pakeisti reklamos skydelių kampus. Pavyzdžiui, pasirinkite, kad jūsų reklamą matytų vyrai nuo 30 metu, gyvenantys Anglijoje, Birmingame, kurių vidutinės pajamos per metus siekia  apie £25000. Arba atrinkite žmones pagal pomėgius, darbo vietą, šeimyninę padėtį ir pan.

Taip pat skirkite pakankamai dėmesio esamų klientų išlaikymui. Juk žmonės, kurie jau kartą iš jūsų pirko, pasitiki jumis, todel ir antrą kartą jiems parduoti bus lengviau nei ieškoti naujų klientų, kuriuos reikės įtikinti prekių kokybe, parduotuvės patikimumu. Tad kuo didesnis lojalių klientų ratas, tuo sėkmingesnis bus jūsų verslas.

Taigi norint sėkmingai prekiauti internete reikia pirmiausia pažinti savo potencialų klientą, optimizuoti pardavimų tunelį nuo reklaminio skydelio iki produkto ir apmokejimo puslapio. Dirbkite nuosekliai ir tikrai sulauksite sėkmės.

 

 

IŠMANŪS tikslai. Kaip juos pasiekti?

IŠMANŪS tikslai. Kaip juos pasiekti?

Ar kada nors jautėtės taip, jog sunkiai dirbate, tačiau nepasiekiate užsibrėžtų tikslų? Per pastaruosius kelerius metus patobulinote savo įgūdžius ir norėtumėte kuo greičiau pamatyti apčiuopiamus rezultatus.

Daugelis žmonių praleidžia savo gyvenimą keliaudami iš vieno darbo į kitą, stengdamiesi turėti daugiau, tačiau gauna labai mažai. Reikėtų nusistatyti IŠMANIUS (SMART) tikslus. Tai reiškia, kad galite išsiaiškinti savo idėjas, sutelkti pastangas, naudoti savo laiką ir išteklius produktyviai ir padidinti galimybes pasiekti tai, ko norite gyvenime.

Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kokie yra SMART tikslai, ir kaip jie padeda pasiekti, ko norite.

IŠMANŪS tikslai: ką tai reiškia?

SMART yra akronimas, kurį galite naudoti norėdami nustatyti tikslą.Tai yra priskiriama Peterio Druckerio Vadybai pagal tikslus. Pirmą kartą šis terminas pavartotas 1981 m. lapkričio mėn. George T. Doran Vadybos apžvalgoje. Nuo tada profesorius Robertas S. Rubinas (Saint Louis universitetas) apie IŠMANIUS (SMART) tikslus rašė straipsnyje Pramoninės ir organizacinės psichologijos draugijai. Jis pareiškė, kad SMART skirtingiems žmonėms reiškia skirtingus dalykus.

Tam, kad įsitikintumėte, jog jūsų tikslai yra aiškūs ir pasiekiami, kiekvienas turėtų būti:

 • Konkretus (paprastas, protingas, reikšmingas);
 • Išmatuojamas (prasmingas, motyvuojantis);
 • Įgyvendinamas (suderintas);
 • Aktualus (pagrįstas, realus, orientuotas į rezultatą);
 • Apribotas laike.

Profesorius Rubinas taip pat pažymi, kad SMART akronimo apibrėžtį gali tekti atnaujinti, kad atspindėtų veiksmingumo ir grįžtamojo ryšio svarbą. Kai kurie autoriai naudoja akronimą SMARTER.

Kaip sukurti bei plėtoti IŠMANIUS tikslus?

Kaip jau anksčiau minėjome, norint pasiekti tikslą, reikia, kad jis būtų tinkamai sukurtas.

 1. Konkretus. Jūsų tikslas turėtų būti aiškus ir konkretus, kitaip negalėsite sutelkti savo pastangų arba jaustis tikrai motyvuoti jį pasiekti. Kurdami tikslą, bandykite atsakyti į penkis „K“ klausimus:
 • Ką noriu pasiekti?
 • Kodėl šis tikslas svarbus?
 • Kas dalyvauja?
 • Kur tai vyksta?
 • Kokie ištekliai ar apribojimai?

Pavyzdys

Įsivaizduokite, kad šiuo metu esate rinkodaros specialistas, bet norite tapti rinkodaros projektų vadovu. Konkretus tikslas galėtų būti: „Noriu įgyti įgūdžių ir patirties, reikalingų tapti rinkodaros vadovu savoje organizacijoje, kad galėčiau vystyti savo karjerą ir vadovauti sėkmingai komandai“.

 1. Išmatuojamas. Svarbu turėti išmatuojamų tikslų, kad galėtumėte stebėti savo pažangą ir neprarastumėte motyvacijos. Matoma pažanga padės jums sutelkti dėmesį, laikytis terminų ir jausti jaudulį, kad artėjate prie tikslo.

Išmatuojamas tikslas turėtų būti susijęs su tokiais klausimais:

 • Kiek?
 • Kaip aš žinosiu, kada jis bus įvykdytas?

Pavyzdys

Jūs galite įvertinti savo tikslą įgyti įgūdžių, padėsiančių tapti rinkodaros projektų vadovu, nustatydami, kada baigsite reikiamus mokymo kursus ir įgysite pakankamai patirties (penkerių metų laikotarpiu).

 1. Įgyvendinamas. Jūsų tikslas turi būti realus ir pasiekiamas. Kitaip tariant, jis turėtų pareikalauti didelių pastangų, jūsų sugebėjimų atskleidimo, bet vis tiek turi būti įmanomas pasiekti. Nustatę pasiekiamą tikslą, atrasite anksčiau nepastebėtas galimybes ar išteklius, kurie gali jus priartinti prie tikslo.

Užsibrėžę įgyvendinamą tikslą sugebėsite atsakyti į tokius klausimus:

 • Kaip aš galiu pasiekti šį tikslą?
 • Kiek realus yra tikslas, atsižvelgiant į tam tkrus apribojimus, pvz., finansinius išteklius?

Pavyzdys

Paklauskite savęs, ar įgūdžių, reikalingų tapti rinkodaros projektų vadovu, įgijimas yra tikslingas, remiantis jūsų turima patirtimi ir kvalifikacija? Pavyzdžiui, ar turite laiko užbaigti reikiamus mokymus? Ar jums reikalingi ištekliai? Ar galite sau leisti tai padaryti?

 1. Aktualus. Įsitikinkite, jog jūsų tikslas tikrai yra svarbus ir kad jis neprieštarauja, netrukdo kitiems tikslams. Mums visiems reikia paramos ir pagalbos siekiant tikslų, tačiau nepamirškite, kad už galutinį rezultatą esate atsakingas jūs. Niekas už jus nepasieks tikslų.

Jeigu į šiuos klausimus atsakote „taip“, tai patvirtinimas, kad išsikėlėte aktualų tikslą:

 • Ar tai verta?
 • Ar tinkamas laikas?
 • Ar jis atitinka mūsų poreikius?
 • Ar esu tinkamas asmuo šiam tikslui pasiekti?
 • Ar tai tinkama dabartinėje socialinėje ir ekonominėje aplinkoje?

Pavyzdys

Jeigu norite įgyti įgūdžių, kad galėtumėte tapti rinkodaros projektų vadovu savo organizacijoje, pirmiausia pagalvokite, ar dabar tinkamas laikas kibti į mokslus, semtis žinių? Ar tikrai esate tinkamas asmuo šiai pozicijai? Ar atsižvelgiate į savo sutuoktinio tikslus? Pvz., jei planuojate kurti šeimą, būtų sudėtinga laisvalaikį skirti tobulinimuisi profesinėje srityje.

5.Apriboti laike. Kiekvienam tikslui reikia tikslios datos, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į terminą ir nuosekliai dirbti. Ši SMART tikslų strategija padeda susitelkti į svarbiausius – ilgalaikius – tikslus ir nenustumti jų į šalį dėl mažiau svarbių kasdienių užduočių.

Laike apribotas tikslas atsako į šiuos klausimus:

 • Kada?
 • Ką aš galiu padaryti po šešių mėnesių?
 • Ką aš galiu padaryti po šešių savaičių?
 • Ką aš galiu padaryti šiandien?

Pavyzdys

Kiek laiko užtruksite, kad įgytumėte rinkodaros projektų vadovo pareigoms užimti reikalingus įgūdžius? Ar reikės papildomo mokymo, kad galėtumėte laikyti egzaminus ar įgyti reikiamą kvalifikaciją? Svarbu nusistatyti realistišką laiko tarpą mažesniems tikslams, kurie yra būtini norint pasiekti jūsų galutinį tikslą.

Privalumai ir trūkumai

SMART yra veiksminga priemonė, užtikrinanti aiškumą, tikslumą ir motyvaciją, kad pasiektumėte savo tikslus. Tai gali padidinti šansus pasiekti tikslus, nes skatinama juos tiksliai apibrėžti ir nustatyti užbaigimo datą. IŠMANIŲ tikslų strategiją galima taikyti įvairiose srityse; tam nereikia specialių žinių ar mokymų.

Yra nuomonių, jog ši strategija ne visada veiksminga arba gali būti neteisingai suprasta. Kai kurie žmonės mano, kad SMART nėra tinkama ilgalaikiams tikslams, nes trūksta lankstumo, slopina kūrybiškumą.

Taikykite tai savo gyvenime

Galbūt jūs visada svajojote keliauti po pasaulį, bet iki šiol nepavyko to įgyvendinti? Sakote sau, kad neturite pakankamai laiko, pinigų? Pagalvosite apie tai kitais metais?

Pabandykite nustatyti SMART tikslus, kurie padės konkretizuoti kelionės planus, paversti juos  išmatuojamais, pasiekiamais, apribotais laike. Galbūt jūs pastebėsite, kad tikroji priežastis, dėl kurios nepavyko keliauti, yra ta, kad jūsų planai buvo pernelyg neaiškūs arba nerealūs?

 

Facebook marketingas ir remarketingas

Facebook marketingas ir remarketingas

„Facebook“ rinkodara ir pakartotinė rinkodara yra vienos galingiausių rinkodaros priemonių. Jos leidžia pasiekti norimą auditoriją, kad kur ji yra. Juk socialiniu tinklu „Facebook“ kasdien naudojasi daugiau nei milijardas vartotojų, todėl į tokią reklamą tikrai verta investuoti. Šiame straipsnyje apžvelgsime  „Facebook“ rinkodaros bei pakartotinės rinkodaros (remarketing’o) privalumus.

„Facebook“ rinkodara yra skelbimų platforma, kuri suteikia jums galimybę kontroliuoti, kokią auditoriją pasiekiate, kaip juos pasiekiate, ir kiek išleidžiate, kad ją pasiektumėte. Tai intuityvus ir ekonomiškas reklamos socialinėje erdvėje būdas.

„Facebook“ pakartotinė rinkodara yra specifinis „Facebook“ skelbimo tipas, skirtas tiems, kurie anksčiau lankėsi jūsų svetainėje. Jis naudoja sekimo slapuką, vadinamą „Facebook Pixel“, kad nustatytų, kam rodyti skelbimą. Planuokite reklaminių skelbimų rodymą lankytojus pagal jų elgesį, pvz., rodykite reklamą tiems, kurie neseniai apsilankė tam tikrame puslapyje; kurie seniai nesilankė arba paliko prekę savo krepšelyje, bet neužbaigė užsakymo.

Facebook marketingo ir remarketingo privalumai

Jūsų skelbimai rodomi ten, kur yra klientai.„Facebook“ per dieną apsilanko daugiau nei 1 milijardas žmonių Daugelis jų per dieną „Facebook“ patikrina kelis kartus. Todėl yra didelė tikimybė, kad čia rasite klientų.

Galite sukurti reklamos kampanijas, kurių detales ir tikslus kontroliuosite.Kurkite prekės ženklo žinomumo, pasiekiamumo, srauto, dalyvavimo, programų diegimo, vaizdo įrašų apžvalgos, pranešimų, konversijų ir kt. kampanijas.

„Facebook Pixel“ leidžia nukreipti reklamą į konkrečią auditoriją.Galėsite pasirinkti skelbimų auditoriją. Tai gali būti kas nors iš jūsų el. pašto sąrašo, kažkas, kas apsilankė konkrečiame puslapyje, kažkas, kas tam tikrą laiką nebuvo aplankęs jūsų svetainės ir pan.

Jūsų skelbimai rodomi „Facebook“ kanale.Jūsų skelbimai bus rodomi ten, kur lankytojams bus labiausiai matomi. Reklaminių skelbimų rodymas „Facebook“ kanale užtikrina, kad žmonės matys skelbimą kartu su visu kitu turiniu, todėl tai neatrodys kaip reklama, kurią žmonės dažniausiai linkę ignoruoti. Į tokią reklamą žmonės nežiūrės neigiamai, didesnė tikimybė, kad susidomės jūsų siūlomomis prekėmis ar paslaugomis. Tai padidins jūsų prekės ženklo žinomumą.

Tai yra dar vienas puikus būdas pasiekti savo esamą auditoriją. Galbūt jūsų elektroninio pašto prenumeratoriai neatidarė naujausio elektroninio laiško, todėl nepamatė naujausio jūsų pasiūlymo, o gal jie dar neatsakė į pasiūlymą. O galbūt žmogus nutraukė jūsų pranešimų prenumeratą elektroniniame paste. „Facebook“ suteikia dar daugiau galimybių potencialiems klientams pamatyti, ką siūlote.

Reklaminiai skelbimai pagal žmonių interesus. Galite rodyti reklaminius skelbimus „Facebook“ naudotojams pagal tai, kas juos domina. Galbūt jie iki šiol nebuvo nieko girdėję apie jūsų svetainę, ar „Facebook“ puslapį, tačiau pamatę skelbimą, labai tikėtina, jog susidomės.

Lankytojai gali matyti jūsų skelbimą kelis kartus. Dažnai priimti sprendimą pirkti reikia laiko, t.y. didesnė tikimybė, jog žmogus atliks pirkimo veiksmą pamatęs tą patį reklaminį skelbimą ne vieną, o kelis kartus. Remarketingo atveju vietoj nuorodos, kurią reikia atidaryti, jūsų pranešimas bus matomas žmogui tiesiai prieš akis.

Galite padidinti  srautą per bendrinimus. Žmonės mėgsta pasidalinti patinkančiais įrašais su draugais ir kolegomis. „Facebook“ skelbimai gali būti bendrinami kaip ir bet kuris pranešimas. Tai padidins jūsų pasiekiamumą ir skleis reklamos kampanijos naujienas. Sutikite, jog pažįstamų žmonių rekomenduojami dalykai atrodo kur kas patikimesni.

Sutaupote pinigų. Kadangi galite pasirinkti rodyti reklamą konkrečiai auditorijai, nereikia švaistyti pinigų tiems, kurie nėra suinteresuoti jūsų prekės ženklu, paslaugomis ar produktais.

Statistika padeda priimti sprendimus.Jūs galite matyti ir analizuoti investicijų grąžą.

Nors „Facebook“ skelbimai turi daug pažangių funkcijų, platforma nėra sudėtinga naudotis.

Google remarketingo privalumai, skaitykite čia.

 

Reklamos strategijos – remarketingas ir GDN

Reklamos strategijos – remarketingas ir GDN

„Google AdWords“ pakartotinė rinkodara yra internetinės reklamos forma, leidžianti svetainėms rodyti skelbimus vartotojams, kurie jau lankėsi interneto svetainėje. Ne pirmą kartą svetainėje apsilankantys žmonės matys šiuos skelbimus naršydami internete, žiūrėdami „YouTube“ vaizdo įrašus arba skaitydami naujienas. Jūsų prekės ženklas bus rodomas matomiausioje puslapio vietoje ir vilios lankytojus vėl grįžti.

Pakartotinė rinkodara, dar vadinama retargeting, gali žymiai padidinti konversijų rodiklius ir ROI (investicijų pelningumo rodiklis). Taip yra todėl, kad pakartotinai interneto svetainėje apsilankę žmonės, kurie jau susipažinę su jūsų prekės ženklu, yra labiau linkę tapti klientais arba atlikti kitus vertingus veiksmus jūsų svetainėje.

Jei jau reklamuojatės „Google“, jums tereikia pridėti „Google“ pakartotinės rinkodaros kodą, kad lankytojai galėtų prisijungti prie jūsų pakartotinės rinkodaros auditorijų per naršyklės slapukus. Galite kodą pritaikyti skirtingiems puslapiams, kad jis atitiktų daugiau apibrėžtų kategorijų.

Remarketing’assudaro galimybę rodyti jūsų skelbimą pakartotiniams lankytojams, kol jie naršo „Google“ partnerių svetainėse.

„Google“ rekomenduoja, kad pradėdami pirmąją pakartotinės rinkodaros kampaniją, savo prekės ženklo reklamą rodykite visiems, kurie peržiūrėjo jūsų pagrindinį puslapį. Tik nepamirškite, kad padidės „Google“ pakartotinės rinkodaros išlaidos, nes skelbimai bus nukreipti į daugiau asmenų ir negalėsite sukurti skelbimų, kurie bus visiškai tiksliniai. Aprėpdami siauresnę auditoriją galėsite padidinti skelbimo aktualumą ir sumažinti paspaudimo kainą.

Galų gale galite sukurti skirtingus „Google“ pakartotinės rinkodaros sąrašus, skirtus itin tikslinėms pakartotinės rinkodaros kampanijoms; pavyzdžiui, galite pasirinkti rodyti vienokius skelbimus žmonėms, kurie jau įsigijo prekių jūsų internetinėje parduotuvėje, o kitokius tiems, kurie dar nieko nepirko (pvz., pasiūlyti30% nuolaidą visoms prekėms ir pan.).

„Google Ad Retargeting“ privalumai

„Google“ skelbimų perkėlimas yra galingas internetinės rinkodaros ginklas, nes jis leidžia palaikyti ryšį su jūsų tiksline auditorija net ir tada, kai jie išeina iš svetainės.

Jeigu pakartotinės rinkodaros reklaminiai skelbimai lankytojams yra rodomi, net jei jie naršo kituose tinklalapiuose, jūsų prekės ženklas tampa labiau atpažįstamas tikslinei auditorijai, didindamas pasitikėjimas, tuo pačiu padidėja šansai, kad žmogus priims sprendimą pirkti.

Dar geresnius konversijų rodiklius pasieksite, kai pradėsite derinti pakartotinės rinkodaros kampanijas su papildomais įrankiais, pvz., reklamos planavimu pagal demografinius rodiklius.

Tačiau turėkite omenyje, kad vartotojai gali atsisakyti peržiūrėti rodomas reklamas, koreguodami jų nustatymus pagal „AdChoices“ programą.

Kiek tai kainuoja?

„Google“ pakartotinės rinkodaros išlaidos gali būti įvairios, priklausomai nuo to, kaip jūsų reklamos kampanija atitinka internetinės rinkodaros strategiją. Tačiau apskritai „Google“ pakartotinės rinkodaros skelbimai yra vienas iš ekonomiškiausių reklamos internete būdų.

Jei norite sutaupyti, naudokite „Google“ pakartotinę rinkodarą kartu su kitais įrankiais, tokiais kaip konversijų filtravimas, dažnio ribojimas ir kt. Tai leis jums sukurti tikslines pakartotinės rinkodaros kampanijas ir padidinti reklamos efektyvumą, nes didžioji dalis skelbimų bus rodomi žmonėms, kurie greičiausiai jį paspaus ir atliks konversiją.

GDN – „Google“ vaizdinė reklama

Google vaizdinė reklama yra dar vienas puikus reklamavimosi būdas. „Google“ vaizdinės reklamos tinklas (GDN) yra vienas didžiausių pakartotinės rinkodaros tinklų pasaulyje ir turi daugiau nei du milijonus svetainių tinkle, įskaitant beveik daugelį populiarių interneto svetainių visame pasaulyje (išskyrus „Facebook“). Ji taip pat apima keletą gana didelių „Google“ svetainių, pvz., „YouTube“ ir „Gmail“. „AdMob“ pritaikymas mobiliesiems įrenginiams reiškia, kad jūsų skelbimai bus rodomi „Angry Birds“ ir kitose mobiliosiose programėlėse.

GDN leidžia pasirinkti, kam bus rodoma reklama, kokiose svetainėse. Jeigu pasirinksite tinkamus raktažodžius, potencialius klientus galėsite pasiekti jau tada, kai jie skaito panašios tematikos straipsnius ir pan. Yra galimybė nurodyti potencialių klientų amžių, lytį, pomėgius ir kt.

Atliktas įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kokios emocijos labiausiai skatina žmones paspausti reklaminius skelbimus. Tai yra pyktis, džiaugsmas, empatija ir pan. Taigi, kaip matote, emocijos yra gan prieštaringos. Svarbiausia, kad reklama nepaliktų žmonių abejingų. Juk yra sakoma, kad bet kokia emocija yra geriau nei jokios.

Iš tiesų, svarbiausia sukurti skelbimus, kurie emociniu lygmeniu rezonuoja su vartotojais. Venkite nuobodžių, paprastų, vien tik informacinių skelbimų, kurie atrodo standartiškai. Žmonės mėgsta išskirtinumą ir į jį labiausiai atkreipia dėmesį.

Kas yra push notifications?

Kas yra push notifications?

Push notifications (pranešimai) yra ryšio kanalas, įmontuotas į kiekvieną šiandien parduodamą mobilųjį įrenginį. Pushpranešimai yra trumpi informacinio pobūdžio pranešimai su piktograma, rodoma jūsų kliento naršyklėje arba mobiliajame įrenginyje.

Kokius 3 pagrindinius dalykus reikia žinoti apie pushpranešimus?

 • Pushpranešimai yra pirmasis ir dažniausiai svarbiausias programų naudojamas ryšių kanalas;
 • Beveik kiekviena svarbi programa naudoja šiuos pranešimus įvairiems sandoriams ir pakartotiniam klientų įtraukimui;
 • Pushpranešimų technologija sparčiai vystosi nuo paprastos pranešimų siuntimo sistemos į turtingą ir interaktyvią terpę.

Šiais laikais žmonės savo mobiliuosiuose įrenginiuose turi tiek įvairiausių programėlių, kad net patiems sunku visas prisiminti. Pushpranešimai padeda gauti reikiamą informaciją tinkamu laiku.

Push pranešimai yra tiesiog būdas priminti vartotojams informaciją, kurią jie pasirinko parsisiųsdami vienas ar kitas programėles ir pan. Pranešimai apima beveik visus galimus naudojimo atvejus ir paslaugų tipą, įskaitant kitas ryšių priemones, pvz., elektroninį paštą, SMS ir VoIP.Trys pagrindiniai pranešimų tipai: pranešimai apie tam tikras operacijas ar sandorius, sistemos ir vartotojų pranešimai.

Pranešimai apie sandorius

Jie reikalingi tam, kad praneštų naudotojams apie vienokius ar kitokius įvykius. Pavyzdžiui, pranešti žmogui, kad jo siunta jau išsiųsta arba kad skrydis vėluoja.

Sistemos pranešimai

Sistemos pranešimai naudojami siekiant informuoti apie naujų produktų savybes ar galimybes. Pavyzdžiui, pranešti programėlės naudotojams apie naują produkto funkciją ar nuolaidą atostogų kelionėms.

Naudotojų pranešimai

Jie naudojami informuoti naudotojus apie naujus iš draugų gautus pranešimus, pvz., elektroniniame pašte ar socialiniuose tinkluose.

Kodėl push notificationsyra naudingi?

Viena iš puikiausių pushpranešimų savybių yra ta, kad jie yra rodomi vartotojui netgi tada, kai jis nesilanko jūsų interneto svetainėje arba nesinaudoja jūsų programa. Taigi galima teigti, jog push notificationsužtikrina ypatingą pasiekiamumą ir efektyvumą. Jie leidžia pasiekti tą vartotojų auditoriją, kurią tikrai domina jūsų  prekės ar paslaugos.

Daugiau nei milijonas pranešimų gali būti siunčiami auditorijai visame pasaulyje. Pasiekiamumo greitis patobulintas naudojant pažangias pritaikymo parinktis: galite pasirinkti, kada naudotojas matys pranešimą (ypač svarbu, jei kalbame apie specialius pasiūlymus, nuolaidas ar svarbius sporto renginius), pridėti paveikslėlių ir emociukų (emoji).

Ką galite reklamuoti naudojant push notifications?

Push pranešimai yra universalus skelbimų formatas, kuris veikia su bet kokio tipo produktais, paslaugomis ir CPA pasiūlymais. Jie atveria plačias turinio sklaidos galimybes.

Štai kelios turinio idėjos:

 • Specialūs pasiūlymai ir reklamos;
 • Naujienos ir turinio atnaujinimai;
 • Perspėjimai, pagrįsti geografine padėtimi;
 • Elektroninės prekybos atnaujinimai: pranešimai apie pardavimus ir nuolaidas;
 • Atsisiunčiama medžiaga: elektroninės knygos, kontroliniai sąrašai, šablonai;
 • Mobiliųjų programų reklamos, skatinančios, kad kuo daugiau žmonių įdiegtų konkrečią programą;
 • Įvairios loterijos ir pan.

Kaip matote, push pranešimai yra puikus būdas tiesiogiai pasiekti klientus. Šis skelbimo formatas suteikia galimybę derinti įvairias rinkodaros priemones. O tai yra būtina siekiant nuoseklaus bei ilgalaikio jūsų verslo augimo.

Remarketingas irpush notifications

Facebook bei Google pakartotinę rinkodarą (remarketingą) bei pushpranešimus galima naudoti pakartotinai potencialiam pirkėjui, pvz. klientui, kuris apsilankė svetainėje, bet nieko nenupirko. Galima teigti, jog kelis kartus matydami tą pačią reklamą potencialūs klientai yra apšildomiir tampa labiau motyvuoti pirkti.

Sujungę šiuos du įrankius, pasieksite geresnių rezultatų.

error: