Bėgant metams skaitmeninė rinkodara tampa vis sudėtingesnė, jos galimybės kur kas didesnės nei anksčiau. Sėkminga skaitmeninė rinkodara darosi pelningesnė nei betkada praeityje. Klientus galima pasiekti per pageidaujamą rinkodaros kanalą ar kanalus, nesvarbu, ar tai būtų žiniatinklis, elektroninis paštas, socialiniai tinklai, mobilūs įrenginiai. Galima rinkti vieną iš jų arba derinti kelis.
Tačiau dėl visų šių naujovių rinkodaros srityje, atsiranda daug galimybių pakliūti į spąstus, per daug dėmesio skiriant klausimui „kaip“, neatsižvelgiant į „kodėl“?
Didėjantis sekėjų skaičius ir dėmesys prekės ženklui socialinės žiniasklaidos kanaluose yra nuostabu, bet kas tada? Kokia to priežastis? Tiesa, kad skaitmeninės rinkodaros specialistai turi daugiau įrankių ir kanalų nei bet kada anksčiau, tačiau kokia yra prasmė neturint tikslo? Tad efektyvaus tikslo ar tikslų nustatymas yra pirmas svarbus žingsnis sėkmės link.
Situacijos analizė
Panagrinėkime konkretų atvejį. Žmogus pradėjo internetinės prekybos verslą: susikūrė internetinę parduotuvę, užsakė prekių pvz iš Kinijos. Prieš tai, žinoma, atliko analizę internete ir išsiaiškino, jog tokios prekės paklausios ir jas bus nesunku parduoti Anglijos rinkoje.
Sukelė prekes į internetinę parduotuvę, užsakė reklamą, sukūrė shop‘opaskyras socialiniuose tinkluose ir laukia pirkimų. Tačiau rezultatai toli gražu nedžiuginantys, nes į reklamą investuoti pinigai yra kur kas didesni nei gaunamas pelnas pardavus prekes. Dažniausiai tokiu atveju pradedantys verslininkai greitai praranda motyvaciją, jiems nusvyra rankos dar kažką daryti. Tačiau nuleisti rankų, pulti į paniką tikrai neverta.
Jeigu atlikta gera analizė, žmogus žino, kad prekės perkamos kitose šalyse,tai reiškia, kad jas parduoti įmanoma, tik jis kažką ne taip daro. Nežino, kaip pritraukti, sudominti pirkėją, motyvuoti, paskatinti pirkti. O gal problema ta, jog reklama nesegmentuojama, t.y. rodoma ne tam, kam būtų įdomu.
Lankytojų elgesio tunelis
Specialistai pataria sekti fiksuoti kiekvieną reklamai išleistą eurą bei gerai apgalvoti reklaminės kampanijos tunelį, t.y. nustatyti, koks yra jūsų internetinės parduotuvės lankytojų elgesio tunelis.Turite apgalvoti, kaip vesitesvetainės lankytoją iki galutinio tikslo – pirkimo. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainėje pirmiausia reikia prisiregistruoti, reikia stengtis, jog kuo daugiau žmonių atliktų šį veiksmą, nes tai – pirmas žingsnelis link pirkimo veiksmo. Ir toliau visi kiti veiksmai turi būti gerai apgalvoti.
Suprasdami, kaip lankytojai naršo jūsų svetainėje, iš kur jie ateina, galite gauti nepaprastai daug duomenų, kurie padėtų optimizuoti jūsų svetainės dizainą, pagerinti turinio strategiją ir generuoti potencialius klientus.
Norėdami pasiekti tam tikrą klientų auditoriją, pamėginkite pakeisti reklamos skydelių kampus. Pavyzdžiui, pasirinkite, kad jūsų reklamą matytų vyrai nuo 30 metu, gyvenantys Anglijoje, Birmingame, kurių vidutinės pajamos per metus siekia apie £25000. Arba atrinkite žmones pagal pomėgius, darbo vietą, šeimyninę padėtį ir pan.
Taip pat skirkite pakankamai dėmesio esamų klientų išlaikymui. Juk žmonės, kurie jau kartą iš jūsų pirko, pasitiki jumis, todel ir antrą kartą jiems parduoti bus lengviau nei ieškoti naujų klientų, kuriuos reikės įtikinti prekių kokybe, parduotuvės patikimumu. Tad kuo didesnis lojalių klientų ratas, tuo sėkmingesnis bus jūsų verslas.
Taigi norint sėkmingai prekiauti internete reikia pirmiausia pažinti savo potencialų klientą, optimizuoti pardavimų tunelį nuo reklaminio skydelio iki produkto ir apmokejimo puslapio. Dirbkite nuosekliai ir tikrai sulauksite sėkmės.
Dėl elektroninės parduotuvės kūrimo ir reklamos paslaugų – susisiekite su mumis, Studija 4D.