Uždaro ar atviro kodo sistemos (individualiai kurtos turinio valdymo sistemos) elektroninių parduotuviu kūrimas. Kurią sistemą pasirinkti?
Atviras kodas – tai programinė įranga, kurios išeitinį kodą galima laisvai kopijuoti, platinti, tobulinti. Atviro kodo pagrindu sukurtos tokios sistemos kaip WordPress, Magento, Prestashop, Opencart ir kt.
Kurdamas internetinę svetainę ar elekroninę parduotuvę, programuotojas atsisiunčia atviro kodo sistemą (TVS) iš kūrėjo interneto puslapio, diegia ją serveryje, atlieka dizaino ir papildomo fukcionalumo sprendimų diegimus, korekcijas, reikalingas projekto sumanymui įgyvendinti. Turėdami jau sukurtą TVS (turinio valdymo sistemą), mes taupome laiką, nes dirbame naudodami jau sukurtus programinius šablonus.
Visgi pasirinkę atvirą kodą gauname ne tik privalumus. Vienas iš didžiausių trūkumų – saugumo spragos, kurias atviro kodo sistemų kūrėjai taiso, tačiau jau sukurtos svetainės savininkai dažnai neturi tam reikalingos kompetencijos juos diegti kas kartą, kai tik išleidžiami naujinimai. Vėl kreiptis į programuotoją dažniausiai vengiama, nes tai yra papildomos išlaidos.
Mes paprastai tokiu atveju siūlome sutarti su programuotoju, kuris sukūrė jums svetainę, kad diegimus atliktų periodiškai už sutartą mėnesinį ar metinį mokestį. Šį dalyką reikėtų aptarti naujo projekto užsakymo metu bei įtraukti internetinės svetainės priežiūrą metams į bendrą projekto kainą.
Kitas nepatogumas – tai daugybė funkcijų, mygtukų turinio valdymo sistemoje, kurie nebus paliesti, nes interneto svetainės administravimui paprastai pakanka pagrindinių funkcijų. Visa kita yra kūrėjo įrankiai. Todėl verslininkui, kuris nedega noru tapti dar ir IT specialistu, kuriam reikia vos trijų mygtukų, būna pakankamai sunku nepasiklysti didelių galimybių platformose.
Tuo tarpu uždaro kodo sistemos yra kuriamos individualiai, atsižvelgiant į konkretaus kliento poreikius ar sumanymą. Uždaro kodo pagrindu sukurta programinė įranga nėra platinama viešai. Klientui kuriama interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė su jos šaltiniu prieinama tik kūrėjui ir užsakovui, kuris po sukūrimo paprastai ir perima visas teises į projekto šaltinį.
Dėl to, kad kodas nėra prieinamas viešai, jis nepatenka į blogiukųpamėgtą atviro kodo sistemų laužimo žaidimą, dėl kurio tenka dažniau naujinti sistemas. Šiuo atveju uždaro kodo pagrindu sukurta elelektroninė parduotvė ar intenetinis puslapis bus saugesni. Jų nereikės dažnai naujinti. Valdymas bus paprastesnis ir puslapis veiks greičiau.
Uždaro kodo turinio valdymo sistema
Uždaro kodo elektroninės komercijos bei internetinių svetainių turinio valdymo sistemos, arba verslo valdymo sistemos ir panašūs projektai programuojami individualiai, jie reikalauja daugiau profesionalumo ir didesnės programuotojų kompetencijos.
Uždaro kodo intenetiniai projektai yra daug saugesni, patogesni, svetainės dėl individualiai suprogramuotų SEO sprendimų bei didesnio puslapio užsikrovimo greičio daug lengviau randamos per Google paieškos sistemą, užtikrinamas sklandus veikimas naudojant įvairius įrenginius – mobilius telefonus ar planšetes.
Ne paslaptis, turbūt ir patys pastebėjote, kad aukščiausio lygio institucijos (bankai ir kt.) ar milžiniškos elektroninės parduotuvės, niekada nekuria svarbių projektų atviro kodo sistemų pagrindu. Tik uždaro kodo sistema gali užtikrinti maksimalų saugumą ir geriausias Google pozicijas. Į tokias svetaines kur kas sunkiau įsilaužti nei į atviro kodo.
Uždaro kodo turinio valdymo sistemos (TVS) pagrindu sukurta interneto svetaine ar elektronine parduotuve lengva naudotis, nes čia įdiegiamos tik pagrindinės, reikalingos funkcijos.
Atviro kodo turinio valdymo sistema
Iš tiesų, atviro kodo sistemos yra kur kas plačiau naudojamos nei uždaro kodo, nes jos yra nemokamos. Mokate tik už konkrečius darbus programuotojui ar dizaineriui, o jei patys turite pakankamai įgūdžių šioje srityje, nesunkiai viską susikursite savarankiškai.
Naudodami atviro kodo turinio valdymo sistemą galėsite pasinaudoti didelės kūrėjų bendruomenės paslaugomis. Jos nuolat tobulinamos. Tūkstančiai kūrėjų sukuria naujus šablonus ir įskiepius ir teikia informaciją, kad platforma veiktų geriau.
Vienas iš didžiausių atviro kodo turinio valdymo sistemos trūkumų – saugumas. Kodas yra viešai prieinamas, todėl įsilaužėliams lengviau rasti spragas.
Be to, tokiomis svetainėmis nepatogu ir sudėtinga naudotis, nes prieš akis atsiveria daugybė funkcijų, konfigūravimo parinkčių ir pan., todėl vartotojui sunku nepasiklysti ir rasti tai, ko reikia.
Dar vienas trūkumas – lėtas veikimas, t.y. interneto svetainės lėtai kraunasi, todėl būtinas papildomas optimizavimas. Tačiau ne visais atvejais įmanoma tai atlikti labai gerai.
Priešingai, projektus kurie programuojami individualiai ir optimizuoti yra nesudėtinga, jie nebūna perkrauti nereikalingu fukcionalumu ar per plataus naudojimo sprendimais.
Jeigu jus domina internetinės parduotuvės ar internetinio puslapio sukūrimo paslauga, norite turėti kokybiškai suprogramuotą sprendimą verslui, plėstis į užsienio rinkas, kreipkitės į Studiją 4D. Mes sukursime internetinę svetainę ir suteiksime naudingų patarimų.