Digital socialinių tinklų administravimas. Socialiniai tinklai šiomis dienomis yra neatsiejama žmonių kasdienybės dalis. Galima drąsiai teigti, jog dažnas iš mūsų, ypač jaunimas, yra aktyvesni socialiniuose tinkluose nei realiame gyvenime. Čia verda atskiras gyvenimas.

Kalbant apie įmones, norėdamos plačiau paskleisti žinią apie save, savo veiklą, prekes ar paslaugas, jos privalo turėti paskyrą bent viename iš socialinių tinklų. Populiariausias, žinoma, yra facebook.

Profesionaliam socialinių tinklų administravimui reikalingas šią sritį išmanantis specialistas. Socialinių tinklų administratoriai yra atsakingi už įmonės socialinės žiniasklaidos rinkodarą ir reklamą.

Digital socialinių tinklų administravimas apima:

  • Sąmoningą administravimo strategijos planavimą ir tikslų nustatymą;
  • Prekės ženklo žinomumo ir internetinės reputacijos kūrimą;
  • Turinio valdymą;
  • SEO (paieškos variklio optimizavimą) bei lankytojų srauto generavimą;
  • Pardavimų skatinimą.

Tokia profesionali socialinių tinklų priežiūra vadinama digital (skaitmeniniu) administravimu. Digital socialinių tinklų administravimas – administravimo būdas, kurio esmė yra suburti kuo didesnį tam tikros įmonės paskyros socialiniame tinkle sekėjų ratą ir jiems siūlyti ar kitokiais būdais reklamuoti prekes arba paslaugas.

Socialinių tinklų administratoriai turi būti itin motyvuoti, kūrybingi, komunikabilūs, mokėti įtikinti žmones, turėti patirties šioje srityje. Šios savybės reikalingos bendraujant su esamais ar potencialiais įmonės klientais. Be to, labai svarbus dalykas yra teigiamai, autentiškai atspindėti prekės ženklą, t.y. nusiųsti patrauklią žinutę būsimiems klientams, kad juos pritrauktumėte, sudomintumėte ir paskatintumėte pirkti. Taigi digital socialinių tinklų administravimas – ne tik socialinio tinklo paskyros užpildymas reikiama informacija, bet ir paveikių, dėmesį pritraukiančių tekstų kūrimas, mokėjimas bendrauti su prekėmis ar paslaugomis besidominčiais žmonėmis, jiems reikalingos informacijos suteikimas ir pan.

Kokios kompetencijos reikalingos profesionaliam socialinių tinklų administratoriui?

Jau trumpai paminėjome, koks turėtų būti geras socialinių tinklų administratorius, tačiau dabar apie tai pakalbėsime plačiau.

Rašymo sugebėjimai

Kiekvienas internetinio turinio administratorius visų pirma privalo mokėti sklandžiai reikšti mintis. Svarbiausia jų užduotis yra sukurti profesionaliai parašytą svetainės turinį. Tad reikia išmanyti gramatikos, stilistikos ir kitas lietuvių kalbos taisykles, mokėti suredaguoti tekstą. Socialiniams tinklams skirti tekstai turi būti tinkamo ilgio: ne per ilgi, kad nenusibostų skaitantiems, bet ir ne per trumpi, kad būtų pateikta visa reikalinga informaciją apie prekę ar paslaugą.

Techninės žinios

Tiesą sakant, kuo daugiau techninių žinių socialinių tinklų administratorius turi, tuo geriau. Svetainės turinys yra parašytas HTML kalba ir rodomas naudojant CSS, todėl šių dalykų išmanymas leidžia geriau valdyti turinį. Tokiu atveju jam nereikia kreiptis pagalbos dėl techninių dalykų, todėl gali skirti daugiau laiko turinio kūrimui.

Šiuolaikinių žiniasklaidos priemonių principų išmanymas

Akivaizdu, kad socialinė žiniasklaida bei socialinis bendravimas tapo įprastu reiškiniu. Šiuolaikiniai žmonės su draugais bei kolegomis dalijasi juos dominančiu turiniu. Todėl socialinių tinklų administratorius turi būti aktyvus socialiniuose tinkluose: rašyti kokybiškus, dėmesį atkreipiančius, informatyvius tekstus, kad kuo daugiau lankytojų jais pasidalintų su draugais, jų draugai su savo draugais ir t.t. Taip apie įmonę sužinos vis didesnis žmonių ratas, kurie, galbūt, taps lojaliais klientais.

Studija 4D – profesionalus digital socialinių tinklų administravimas

Jeigu norite, kad Jūsų įmonės paskyra socialiniame tinkle būtų administruojama profesionaliai, kreipkitės į mus – Studiją 4D. Pasirūpinsime, kad apie Jūsų įmonę sužinotų kuo daugiau žmonių. Socialiniai tinklai verslo populiarinimui yra pati geriausia terpė. Juk facebook ir kiti socialiniai tinklalapiai didžiajai daliai žmonių yra vieta, kurioje jie praleidžia didelę dalį laiko.

error: