Programavimo verslas yra vienas iš sparčiausiai besivystančių verslų visame pasaulyje. Savo darbą išmanantys programuotojai šiuo metu Lietuvoje yra paklausiausi darbuotojai, kurių nuolat trūksta. Skirtingai nei daugelio kitų profesijų atstovų, programuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą. Reikia pasakyti, kad rasti gerus programuotojus darbdaviams yra be galo sunku, nes vadinamieji perliukai greitai išgraibstomi (dažniausiai jie gauna darbą dar studijuodami) ir belieka rinktis iš mažesnių gabumų programuotojų arba programuotojų-mėgėjų. Pastarieji dažniausiai būna baigę vos kelių mėnesių programavimo kursus, tad akivaizdu, kad jie dar nėra pasiruošę profesionaliai dirbti. Žinoma, būna ir išimčių.
Programavimo verslas, programuotojai
Kalbant apie programuotojus iš pašaukimo, jie šia sritimi dažniausiai domisi nuo vaikystės, programuoti pradeda mokytis savarankiškai, iš draugų, lanko programavimo būrelius ir t.t. Žinoma, visų istorijos skirtingos, tačiau, galima teigti, jog programuotojus iš pašaukimo vienija viena savybė – nuolatinis žinių alkis. Kad ir kaip keistai tai skambėtų kalbant apie tiksliųjų mokslų atstovą, geras programuotojas turi būti kūrybingas, ne tik turėti puikų loginį mąstymą. Juk naujų kodų kūrimas reikalauja daug kūrybiškumo. Kiekvieno programuotojo tikslas – sukurti tokį kodą, kuris leistų kuo greičiau ir paprasčiau pasiekti norimą rezultatą, t.y. atliekant kuo mažiau veiksmų pasiekti kuo geresnį rezultatą. Svarbu suprasti, kad net ir geriausi programuotojai neišvengia klaidų, susiduria su iš pirmo žvilgsnio neišsprendžiamomis užduotimis. Todėl šioje srityje dirbantys žmonės turi būti užsispyrę, sugebėti pasimokyti iš savo klaidų. Juk neveltui sakoma, kad tik iš nesėkmių galime pasimokyti!
Taip pat geram programuotojui be galo svarbu turėti daug kantrybės, nes programavimas – procesas, susidedantis iš daugybės smulkių, bet labai svarbių detalių. Pavyzdžiui, dėl mažiausios klaidelės gali tekti perdaryti jau sukurtą programą iš naujo. Dažnai net kelis kartus. Daug kantrybės kartais prireikia bendraujant su klientais: norint išsiaiškinti jų poreikius, tobulinant jiems neįtikusius darbus.
Programavimo verslas yra stabilus, kai įmonėje dirba geri programuotojai, kai užtikrinama paslaugos kokybė, o darbas atliekamas laiku. Kai klientas patenkintas, gaunama keleriopa nauda. Ypatingai svarbu yra gerai atlikti darbai, nes jie kalba už save patys ir yra garantas nenutrūkstamo klientų srauto ateityje.
Programavimo kalbos
Išsiaškinę, kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras programuotojas, trumpai pakalbėkime apie programavimo kalbas. Iš tiesų, egzistuoja daug skirtingų programavimo kalbų, kurios skirtos tam tikroms užduotims atlikti. Gali kilti klausimas, kokios programavimo kalbos yra populiariausios ir labiausiai specialistų vertinamos? Patenkinsime Jūsų smalsumą ir atsakysime į šį aktualų klausimą.
PHP programavimo kalba
Viena iš populiariausių interneto svetainėms kurti naudojamų kalbų yra PHP programavimo kalba. Šios kalbos kūrėjas – Rasmusas Lerdorfas. Ji buvo sukurta 1995 m. Pilnas pavadinimas – Personal Home Page Tools. Tai yra atviro kodo kalba, kuria naudojantis sukurta maždaug trečdalis interneto svetainių pasaulyje. Šios progrmavimo kalbos kokybę ir patikimumą patvirtina faktas, kad PHP naudoja net populiarusis Facebook. PHP programavimo kalba parašytų projektų srityje specializuojasi ir mūsų įmonės Studija 4 D programuotojai. Įdomu, kad būtent šia kalba programuojantiems specialistams lengviausia įsilieti į darbo rinką, nes jų paklausa yra didžiausia.
Java programavimo kalba
Java yra objektiškai orientuota, bendrosios paskirties programavimo kalba, kurios kūrėjas – kanadietis Jamesas Goslingas kartu su kitais kompanijos Sun Microsystems inžinieriais. Pirminis šios programavimo kalbos pavadinimas buvo Oak. Java buvo sukurta tam, kad pakeistų C++ programavimo kalbą. Dabar ši programavimo kalba yra viena populiariausių versle naudojamų kalbų. Su Java kalba dirbantys programuotojai turi didžiausias galimybes gauti gerai apmokamą darbą.
JavaScript programavimo kalba
Dar viena populiari programavimo kalba yra JavaScript. Tai yra objektiškai orientuota programavimo kalba. JavaScript naudojama vadinamiesiems apsams (naršyklės pagrindu veikiančioms taikomosioms programoms) kurti, įvairių interneto svetainių ar puslapių interaktyvumo didinimui. Šios kalbos kūrėjas yra Brendanas Eichas, kuris prisidėjo ir prie populiarios naršyklės Mozilla kūrimo.
Go – tarp sparčiausiai populiarėjančių programavimo kalbų
Atviro kodo programavimo kalba Go buvo pristatyta 2009 m. (sukurta 2007 m.), todėl ją galima vadinti viena jauniausių programavimo kalbų. Jos kūrėjai yra Google inžinieriai Robas Pike‘as, Kenas Thompsonas ir Robertas Griesemeris. Specialistų nuomone, ši programavimo kalba vertinama dėl jos vientisumo ir patikimumo. Reikia pasakyti, jog Go šiuo metu yra tarp sparčiausiai populiarėjančių programavimo kalbų pasaulyje.
Kalbant apie mūsų įmonės partnerius, jie specializuojasi mobiliųjų aplikacijų kūrimo srityje ir dirba Android bei IOS aplinkose, (programavimo kalbos: java, c++, objective-c). Studija 4D programuotojai dirba PHP programavimo kalba. Taigi, kaip matote, mūsų paslaugų spektras yra itin platus. Todėl jeigu Jums reikia profesionalių programuotojų paslaugų, laukiame Jūsų skambučio ar elektroninio laiško. Mes visuomet pasiruošę padėti!