Pažangus žmogus eina išvien su naujosiomis technologijomis. Šis procesas būdingas ir verslo pasauliui. Internetas ne tik pakeitė verslo sampratą, ją koregavo. Internete išsivystė atskiras verslo pasaulis. Rodos, verslininkas, turintis fizinę parduotuvę ar parduotuvių, ir verslininkas, užsiimantis prekyba internetu, vykdo tą pačią veiklą – verslą. Tačiau šie verslininkai iš esmės skiriasi. Internetas ne tik privertė permąstyti, kas yra verslas, bet ir koks įvairiapusiškas gali ir turėtų būti verslininkas.

Šiandien itin aktualu aptarti verslininko sąvoką: kas jis toks, koks jis gali būti ir koks turėtų būti šiuolaikiniame versle. Internetinė prekyba labai klesti, plečiasi ir tobulėja, todėl ir verslininkas turi suspėti vytis naujoves ir įveikti iššūkius. O e. verslininkas yra tarsi atskira verslininko rūšis, su kuria verta susipažinti iš arčiau.

Verslas internete – atskira verslo rūšis

Nors visus verslininkus sieja bendra veikla (verslas), tie patys siekiai (vykdyti pelningą veiklą), skirtingų verslų atstovai galėtų išskirti specifines tam tikro verslo sritis, subtilybes. Verslas internete Lietuvoje yra gana nauja veikla, bet jau įsibėgėjusi ir konkurencinga. Įdomu tai, kad verslas internete pritraukė daug naujų verslininkų, bet kartu privertė savo veiklą permąstyti, perdėlioti ir verslo senbuvius.

Šiomis dienomis kalbama apie tai, kaip lengva ir paprasta sukurti verslą internete bei kokias galimybes jis atvėrė fizinių parduotuvių savininkams. Visų pirma, internetinis verslas – atskira verslo rūšis. Į verslą internete galima žengti kaip naujokui ir veiklą pradėti nuo nulio arba tęsti savo fizinių parduotuvių veiklą kartu išnaudojant interneto galimybes ir pritaikant senąjį verslą prie internetinio verslo. Dažnai fizinių parduotuvių savininkai susiduria su sunkumais: atrodo, gali būti profesionalas vykdant veiklą fizinėse parduotuvėse, bet verslas internete kažkodėl nevyksta taip, kaip norėtųsi, nesivysto. Taip vyksta todėl, kad verslas gali būti įvairus ir kiekvienoje situacijoje, erdvėje būna kitoks. Internetas tai tik dar kartą paliudija.

Dažnai verslininkas turi kelti savo kompetenciją, kad tradicines verslo žinias galėtų pritaikyti naujam, greitai besivystančiam verslui internete. Jei studijavote verslą prieš penkerius metus universitete, jokiu būdu negalima sustoti tobulėti. Žinios sensta, o pasaulis juda į priekį, todėl jas reikia ne tik atnaujinti, bet ir pildyti. Iš kitos pusės, verslas internete sukūrė itin konkurencingą erdvę, į kurią plūsta įvairiausi talentai. Internetas sukūrė galimybių kiekvienam, turinčiam verslo gyslelę, be didelės rizikos bandyti, ieškoti, atrasti. Taip pat internetas supaprastino verslo pradžią, sudarė galimybes sparčiai vystytis ir konkuruoti su didžiausiais verslininkais pasaulyje. Nors senbuviai yra įsitvirtinę ir pelnę klientų pasitikėjimą, naujieji e. verslininkai ieško naujų priėjimo būdų prie reiklių klientų, siūlo greitesnį, patogesnį apsipirkimą patraukliomis kainomis.

Koks turi būti geras e. verslininkas?

Plečiantis verslui internete kinta ir plečiasi žinių, įgūdžių poreikis, kurių reikia e. verslininkui. Nors tokios savybės, kaip ryžtingumas, analitinis mąstymas, diplomatiškumas, gudrumas, prisitaikymas reikalingos visiems verslininkams, yra savybių, kurios itin aktualios e. verslininkui, kaip išskirtinio verslo atstovui. Juk internetinė erdvė diktuoja naujas sąlygas, kurioms turi paklusti ir e. verslininkas. Taigi geras e. verslininkas turi pasižymėti tam tikromis savybėmis, kurios padės užtikrinti  sėkmingą verslo vystymą internete.

Domėjimasis internetinėmis naujovėmis

Ypač svarbu, kad e. verslininkas justų poreikį nuolat domėtis interneto naujovėmis. Visa, kas nauja, traukia klientus, padeda pagauti jų dėmesį ir jį išlaikyti. E. verslininkas turi būti pirmesnis ir greitesnis, nes naujovė išlieka nauja tol, kol ji nepaplinta.

Kūrybiškumas

E. verslininkas turi būti kūrybiškas, mokantis nustebinti netikėtomis idėjomis. Interente gausu verslų, kurie yra vienodi ir niekuo neišsiskiriantys. Sėkmingas e. verslininkas stengsis kurti strategijas, modelius ir kita, kad galėtų išsiskirti iš pilkos masės. Pavyzdžiui, nors yra daug internetinių drabužių parduotuvių, sėkmingos visada ieško kūrybingo kelio: siūlo išskirtinius siuvinėjimus ant įvairių rūšių drabužių, itin patogaus modelio rūbus nėščioms moterims, o gal prie rūbų rinkimosi prideda dizainerio, kuris padėtų sukurti tinkamą įvaizdį, paslaugas. Kiekvienas e. verslininkas ieškos idėjų, kaip išsiskirti iš minios ir sužavėti pirkėją bei bandys siūlyti tokią paslaugos ar parduodamo daikto variaciją, kuri būtų išskirtinė.

Bendradarbiavimas su internetinių technologijų specialistais

Geras e. verslininkas neapkraus savęs darbais, kurie yra jam sunkiai įveikiami arba tiesiog neatitinka jo kompetencijos. Pavyzdžiui, galima susikurti savo internetinę parduotuvę ir pačiam, bet tai užims daug laiko, o ir rezultatas nebus toks, kokį galėtumėte matyti didžiausių pasaulio parduotuvių tinklalapiuose. Studija 4D rekomenduoja internetinės parduotuvės kūrimo darbus perleisti ir patikėti specialistams. Skatinama, kad verslininkas aktyviai dalyvautų kuriant internetinę parduotuvę, kad ji atitiktų jo lūkesčius, pageidavimus. Be to, Studija 4D komanda visada stengsis patarti ir ieškos geriausių sprendimų, kad internetinė parduotuvė džiugintų kokybe, patrauklumu, patogumu naudotis ir valdyti.

Džiugu, kad geri ir rimti e. verslininkai į verslą internete žiūri rimtai – kaip į atskirą erdvę, reikalaujančią pastangų, kurios gali atsipirkti su kaupu. Nedvejokite ir kreipkitės į Studija 4D įvairiais internetinių parduotuvių kūrimo klausimais. Atsakysime, padėsime, patarsime ir įgyvendinsime svajones!

 

error: