Kaip sukurti sėkmingą verslą?

Sukurkite kažką, kuo patys labai tikite – tai pirmas žingsnis kuriant sėkmingą verslą ar prekės ženklą.

Laikini sunkumai yra neišvengiama bet kokio verslo dalis. Svarbu tikėti tuo, ką darai ir nesėkmes vertinti kaip vertingas pamokas kuriant sėkmingą verslą.

Būkite išskirtiniai

Ne paslaptis, jog šiandieninėje visuomenėje žmonės labai mėgsta išskirtinumą ir originalumą. Generuodami verslo idėjas verslininkai dažniausiai akcentuoja originalumo kriterijų. Bet iš tiesų ne visada pavyksta sukurti kažką išskirtinio, nes didžioji dalis rinkoje pristatomų naujų paslaugų yra tik patobulintos seniau egzistuojančių paslaugų kopijos. Todėl jeigu Jums iš tiesų pavyks sugalvoti kažką tikrai originalaus, galite būti tikri, kad sulauksite didelio žmonių susidomėjimo. Neplaukite paviršiumi, o kaskitės giliau ir sukurkite kažką visiškai skirtingo ir geresnio.

Pasiruoškite būti kopijuojami ir priimkite tai, kaip natūralų ir neišvengiamą dalyką

Jei jūsų idėja yra išskirtinė, būkite tikri, kad labai greitai atsiras ją kopijuojančių asmenų. Juk ne visi sugeba sugalvoti kažką naujo ir savito, todėl belieka kopijuoti. Turite būti pasiruošę konkurencinei kovai su kopijuotojais ir numatę strategiją, kaip juos nugalėti. Jūsų raktas į sėkmę yra nuolatinių inovacijų sistema. Tai reiškia, kad privalote visada būti žingsniu priekyje už savo konkurentus – reguliariai diegti įvairias naujoves (tobulinti paslaugų teikimą, dažnai atnaujinti prekių asortimentą ir pan.).

Turėkite pinigų rezervą juodai dienai

Tai atrodo savaime suprantamas, tačiau kartais labai sunkiai įgyvendinamas dalykas. Elkitės taupiai ir be reikako nešvaistykite pinigų bei energijos, kurių vėliau gali prireikti. Natūralu, kad versle susidursite su mažesniais ar didesniais sunkumais, tačiau jeigu turėsite pinigų ir energijos veikti su jais tikrai susidorosite.

Kontroliuokite procesus

Kalbant apie derybas su partneriais, privalote turėti tvirtą stuburą ir neleisti, kad Jumis manipuliuotų. Priešingu atveju rizikuojate prarasti savo verslo išskirtinumą, iškreipti jo pradinę viziją. O identiteto praradimas yra pirmas žingsnis verslo žlugimo link. Taigi nepraraskite savojo verslo vedlio pozicijos, o partneriai tegul būna šauni ir nuo pavojų apsauganti palyda.

Nesileiskite į vertybinius kompromisus

Vizija. Tikslas. Pagrindinės vertybės. Užsirašykite šiuos žodžius, visada turėkite juos prieš akis ir, kalbant apie juos, niekada nenusileiskite savo verslo partneriams. Žinoma, versle be galo svarbus mokėjimas susitarti, lankstumas, tačiau nereikėtų pamiršti, kas esate ir ko siekiate. Būkite tvirti ir neleiskite kitiems priimti sprendimus už Jus.

Išsiaiškinkite, kaip pasiekti savo tikslus turint nedidelį biudžetą

Nepamirškite, jog viskas kainuos dvigubai daugiau nei planavote ir užims dvigubai daugiau laiko. Neįmanoma visko iki smulkmenų suplanuoti. Vadovaukitės taupumo principu nuo pat pirmos dienos. Meskite iš galvos mintis apie prašmatnų biurą, spalvingas, išskirtines reklamines brošiūras ir pan. Jūsų tikslas – išgyventi tol, kol sučiupsite sėkmės paukštę. Išpūstas biudžetas – kelias vedantis į greitą žlugimą.

Verslas – maratonas, o ne sprintas

Verslo kūrimą ir plėtojimą galima prilyginti kopimui į aukštą kalną. Jeigu labai skubėsite, greitai pavargsite ir tikslo nepasieksite. Susikurkite ilgalaikius tikslus ir mažais žingsneliais eikite jų link.

Verslo reikalai negali užgožti asmeninio gyvenimo

Įsivaizduokite kelią į nepaprastai sėkmingą verslą: jo įkūrėjas karštligiškai  dirba 18 valandų per dieną, ne trumpiau kaip 5 metus. Taip neturėtų būti. Verslas negali būti svarbesnis nei šeimos santykiai ar sveikata. Privalote išlaikyti darbo ir poilsio balansą.

Kurkite įmonę ir prekės ženklą negalvodami, kad jį kada nors parduosite

Iš tiesų, niekada negalite sužinoti, kaip įvykiai klostysis ateityje. Galbūt vieną dieną verslą teks ar norėsite parduoti, tačiau, jeigu norite, kad jis būtų sėkmingas, kurkite jį sau, negalvodami, kad kada nors visa tai gali priklausyti kam nors kitam. Jeigu kuriate verslą, turėdami didžiulį norą ir tikslą išspręsti vienokias ar kitokias klientų problemas, tuomet yra didesnė tikimybė sukurti gerą įmonę.

Studija 4D paslaugos, pagalba ir patarimai

Taigi, dabar jau žinote truputi daugiau kaip žengti į verslo pasaulį. Belieka kreiptis į Studijos 4D komandą, kurie sukurs Jūsų įmonę pristatančią internetinę svetainę, elektroninę parduotvę, ar verslo valdymo sistemą, konsultuos iškilus klausimams, padės sėkmingai gyvuoti ir klestėti.

Skaitykite plačiau – internetinių parduotuvių kūrimas ir priežiūra.