Kodėl verta rinktis minimalistinį dizainą?

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – paslauga, kuri aktuali ir reikalinga vis didesniam žmonių ratui. Juk dabar tokios populiarios internetinės parduotuvės, įvairių įmonių veiklą ir produkciją pristatančios svetainės.

Kalbant apie interneto svetainių dizaino tendencijos, jos laikui bėgant keičiasi. Interneto Tačiau kai kurios iš jų yra amžinos. Viena iš tokių tendencijų yra minimalizmas. Šiame straipsnyje pateiksime keletą konkrečių priežasčių, kodėl minimalistinė svetainė iš tiesų gali būti naudinga verslui.

Minimalistinio dizaino interneto svetainių kūrimas, labiau akcentuojamas tekstinis turinys

Atsakykite sau į klausimus, koks yra jūsų svetainės tikslas, ką bandote perduoti vartotojams? Koncentruokitės būtent į tai. Neleiskite išoriniams blizgučiams viso to užgožti. Naudodami minimalistinį dizainą, Jūs neturite galimybės žaisti laisvai. Kiekvienas elementas puslapyje turi būti apgalvotas ir pasitarnauti konkrečiam tikslui.

Interneto svetainėje pateikiama tekstinė informacija turi būti aiški, glausta bei taikli. Nesitikėkite, kad parašysite kelis šimtus ar tūkstančius žodžių ir lankytojai tokią žinutę priims ir teigiamai įvertins. Pilstymas iš tuščio į kiaurą neduos jokios naudos. Tekstas turi būti kuo trumpesnis ir informatyvesnis.

Nenaudokite nuotraukų, kitų grafinių elementų be konkretaus tikslo (tik norėdami užpildydami tuščią tinklalapio erdvę). Sąmoningai pasirinkite tik tai, kas tikrai reikalinga, ir sustiprina Jūsų perduodamą žinutę.

Kadangi mininalistinio dizaino puslapyje yra mažiau netvarkos (nereikalingu elementų), turite galimybę labiau išryškinti savo USP (unikalius pardavimo pasiūlymus).

Lengviau pritaikyti responsive (prisitaikantį) dizainą

Reikia pasakyti, kad mobilieji įrenginiai ypatingai gerai išryškina taisyklę „mažiau yra daugiau”. Akivaizdu, jog mobiliesiems įrenginiams pritaikytoms interneto svetainėms minimalistinis dizainas pats tinkamiausias, nes naršoma mažame ekrane (naudojant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius). Tad perkrauti tinklalapio įvairiomis detalėmis vien dėl grožio tikrai nereikėtų.

Be to, minimalistinio dizaino svetaines lengviau paversti prisitaikančiomis ar pritaikyti mobiliesiems įrenginiams. Taip yra todėl, kad jų išdėstymas paprastesnis, yra mažiau įvairių elementų, mažiau ir prasmingesnio turinio.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – Balta, tuščia erdvė ramina

Įrodyta, kad svetainės, kuriose tokios erdvės paliekama pakankamai, perteikia ramybės, atsipalaidavimo jausmą. Užsukę į tokią interneto svetainę žmonės labiau atsipalaiduoja, pajaučia, kad jiems niekur nereikia skubėti. Priešingą jausmą sukelia įvairiais dizaino elementais perpildyti tinklalapiai. Įsivaizduokite, kad užeinate į interneto svetainę, kurioje vyrauja ryškios, kontrastingos spalvos, gausu garso efektų, video ir pan. Pasijusite kaip triukšmingame karnavale. O tokia aplinka kai kuriuos žmones labai erzina. Be to, visa tai nukreipia žmonių dėmesį nuo svarbiausios tinklalapyje pateikiamos informacijos.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas, lengvesnė navigacija

Meniu turėtų būti kuo paprastesnis, turėti tik tuos elementus, kurie būtini. Svetainės lankytojams lengviau surasti tai, ko ieško, kai svarbiausi meniu elementai būna paryškinti.

Nereikia kiekvieno elemento atskirai įtraukti į meniu, nes tuomet jis tampa sudėtingas, griozdiškas. Mažiau svarbūs elementai gali būti paslėpti po meniu nuoroda Daugiau (More). Atsisakykite sudėtingų 3 ar 4 lygių meniu, nes kuo meniu paprastesnis, tuo žmonėms lengviau rasti reikiamą informaciją Jūsų interneto svetainėje.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino kūrimas – elegancija, rafinuotumas

Minimalistinio dizaino svetainės išsiskiria elegancija ir rafinuotumu. Kalbant apie minimalistines įmonių svetaines, reikia pasakyti, kad tai parodo, jog įmonė tiki savimi, savo produkcija, savo deklaruojamomis vertybėmis ir tvirtai jas atstovauja. Jai nereikia blizgučių bei įvairių pagalbinių priemonių, kad įrodytų savo vertę.

Minimalistinio interneto svetainių dizaino svetaines lengviau prižiūrėti

Minimalistinio dizaino svetaines ne tik lengviau sukurti, bet ir paprasčiau prižiūrėti. Juk įvairių įskiepių, papildinių, puslapio struktūros atnaujinimas yra sudėtingas ir atima nemažai laiko. O kuo interneto svetainė paprastesnė, tuo viso to yra mažiau, todėl ją prižiūrėti kur kas paprasčiau.

Taigi minimalistinio dizaino interneto svetainių kūrimas – išmanymo reikalaujantis darbas. Svarbu svetainei parinkti pačius reikalingiausius dizaino elementus, kurie ne tik sukurtų puikų estetinį vaizdą, bet ir būtų funkcionalūs.

SEO Paslaugos verslui | Internetinių parduotuvių kūrimas

error: