Su kompiurerija nesusijusiems žmonėms SEO (angl. Search Engine Optimization) yra viso labo keistai skambantis ir nieko nesakantis trumpinys. Todėl svarbu išsiaiškinti, kas yra SEO? Verčiant pažodžiui SEO yra svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Paprasčiau tariant, SEO – tai tinklalapių pritaikymas paieškos robotams, naudojamiems interneto paieškos sistemų (tokių kaip Google, Yahoo, Bing irk t.). SEO tikslas – populiarinti internetinę svetainę, internetinę parduotuvę ar kitą projektą, pritraukti kuo daugiau tikslinių vartotojų.

Šiame straipsnyje ne tik išsiaiškinsime, kas yra SEO, bet ir aptarsime į ką reikėtų atkreipti dėmesį siekiant, kad Jūsų interneto svetainė būtų populiari?

Norint, kad interneto svetainę būtų galima rasti pagal tam tikrus raktažodžius  ir ji užimtų kuo aukštesnę poziciją tarp Google paieškos rezultatų, būtina puslapio SEO optimizacija. Šiame straipsnyje išskirsime pagrindinius veiksnius, nuo kurių priklauso raktažodžių pozicija Google paieškos sistemoje. Tai yra: socialinių tinklų signalai, atgalinės nuorodos, skaitytojams aktualus turinys, svetainės gyvavimo laikas, svetainės lankytojų srauto dydis, vidinė internetinės svetainės SEO optimizacija, svetainės krovimo greitis.

Pagerinti puslapio pozicijas Google paieškos sistemoje labai padeda socialinių tinklų signalai (tokie kaip like, share, tweet žinutės, įvairios  nuorodos). Šie signalai padeda padidinti Jūsų prekės ženklo žinomumą, svetainės svarbą, autoritetingumą bei patikimumą (kitaip tariant, prideda jai svorio).

SEO atgalines nuorodos

Dar vienas labai svarbus būdas, kuris prideda optimizuojamai interneto svetainei populiarumo yra kokybiškos atgalinės nuorodos. Tačiau nereikia pamiršti, kad svarbu ne atgalinių nuorodų kiekybė, o jų kokybė. Geriau turėti mažiau, bet kokybiškų atgalinių nuorodų nei daugiau ir nekokybiškų. Pastaruoju atveju galite savo internetinei svetainei ne padėti, o pakenkti. Visgi kokybiškas nuorodas gauti nėra lengva ir vien jų nepakanka. Atgalinių nuorodų generavimui reikalinga tam tikra žmonių auditorija, kuri dalintųsi publikuojamu turiniu savo internetiniuose puslapiuose ar socialiniuose tinkluose.

Interneto svetainės adreso (domeno) gyvavimo laikas – vienas iš svarbesnių veiksnių, kuris turi nemažai įtakos svetainės pozicijai Google paieškos sistemoje. Ilgiau gyvuojančios interneto svetainės turi pranašumą prieš naujesnes. Norėdami pakelti naujas interneto svetaines į kuo aukštesnes pozicijas Google sistemoje vadinamieji spameriai neretai pasitelkia nelegalius metodus. Jeigu nauja interneto svetainė gauna itin daug atgalinių nuorodų per trumpą laiko tarpą, tuomet Google sistema tokioms interneto svetainėms taiko filtrą (angl. Sandbox). Minėtas filtras – būdas pristabdyti SEO optimizavimą. Tokiu atveju nors ir gaunamos atgalinės nuorodos, tačiau  interneto svetainės pozicija Google paieškos sistemoje nepagerėja.

Vidinė SEO optimizacija

Dabar atėjo laikas pakalbėti  ir apie vidinę SEO optimizaciją. Gali kilti klausimas, kam ji iš viso reikalinga? Atsakymas yra paprastas: tam, kad paieškos robotai galėtų tinkamai nuskaityti interneto svetainės informaciją, svetainė turi būti atitinkamai sutvarkyta. Pirmas dalykas, kurio imasi šį darbą atliekantys specialistai – analizuoja interneto svetainę ir priima sprendimus, kaip ją reikėtų optimizuoti. Tai daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas, todėl jį reikėtų patikėti patyrusiems SEO specialistams. Būtent tokie specialistai dirba įmonėje Studija 4 D.

Atliekant vidinę interneto svetainės SEO optimizaciją, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos svarbiausius dalykus: aiški ir patogi svetainės struktūra (paragrafų klasifikavimas ir pan.), tinkamai suformatuotas tekstas, svetainės turinio aktualumas, puslapio krovimo greitis, interneto svetainės semantiniai ryšiai, tekstą iliustruojantys paveikslėliai turėtų būti aprašyti naudjant alternatyvųjį tekstą ir t.t.

Akivaizdu, kad be galo svarbus veiksnys, lemiantis interneto svetainės populiarumą ir sėkmingumą, yra puslapio krovimo greitis. Jeigu Jūsų svetainės lankytojai susidurs su šia problema, tuomet mažai tikėtina, kad jie susidomės Jūsų internetine svetaine ir joje toliau lankysis. Tai yra tiesiausias kelias į nesėkmę. Jeigu nenorite patirti nesėkmės, Google siūlo pasinaudoti PageSpeed įrankiu, kuris padės patikrinti Jūsų svetainės krovimo greitį ir patars, kaip jį padidinti.

SEO yra ilgalaikis procesas

Apibendrinant galima teigti, kad svetainių optimizavimas paieškos sistemoms yra ilgalaikis procesas. Neužtenka vieną kartą optimizuoti interneto svetainę ir tikėtis ilgalaikės sėkmės. Norint pasiekti ilgalaikį teigiamą rezultatą, reikia dirbti ir stengtis nuolat: atlikti tiek išrorinį, tiek vidinį SEO, pritraukti kuo daugiau kokybiškų atgalinių nuorodų, imtis priemonių didinant prekės ženklo žinomumą. Jeigu Jums aktualios tokios paslaugos, kreipkitės į mūsų įmonę Studija 4 D, nes mūsų komandoje dirbantys žmonės – SEO profesionalai. Mes padėsime pakelti Jūsų internetinę svetainę į kuo aukštesnę poziciją Google paieškos sistemoje.

Siekime sėkmės kartu!

Dėl internetinės svetainės ar virtualios reklamos paslaugų,

Neatidėliokite rytojuiPaskambinkite dabar.

Mob.: +370 689 37799
info@studio4d.lt
Skype: studija4d
Daugiau: elektroninės parduotuvės kūrimo paslaugos; Reklamos paslaugos – Jūsų partneris Studija 4D

Įkvepianti ateitis: interneto svetainės kūrimo svarbiausios naujovės 1