Ieškodami pelningo verslo nišų naudokite Google įrankius!

Pelningas verslas – šis klausimas sukasi dažno verslą pradėti nusprendusio žmogaus galvoje. Aišku, kai kurie pradedantieji verslininkai tiksliai žino, kokioje srityje nori plėtoti savo verslą. Jeigu nesate vienas iš jų, šiame straipsnyje supažindinsime Jus su įdomiausiomis, netikėčiausiomis verslo idėjomis. Galbūt viena iš jų bus kaip tik tai, ko ilgai ieškojote. Taigi, kaip rasti pelningą verslo nišą?

Iš tiesų, geriausias būdas pasisemti naujų idėjų verslui yra kelionės į įvairias užsienio šalis. Tačiau nusižiūrėjus kokią nors patrauklią verslo idėją užsienyje, neturėtumėte pamiršti sumažinti jos mastelį bei išsiaiškinti, ar ją bus galima pritaikyti Lietuvos rinkai. Sutikite, jog tokios pat srities verslas JAV ir Lietuvoje nemažai skirsis, nes JAV rinka palyginus su Lietuvos yra milžiniška, skiriasi žmonių poreikiai, finansinės galimybės ir pan. Tačiau viskas įmanoma. Tereikia didelio noro ir užsispyrimo. Sakoma, kad nėra blogų verslo idėjų, tik netinkamas jų pritaikymas.

Jeigu negalite sau leisti semtis idėjų kelionėse, tuomet Jums gali padėti visagalis bei visažinis internetas. Ten galite sužinoti apie įvairiausius, įdomiausius, netikėčiausius visame  pasaulyje vystomus verslus. Jeigu kuris nors verslas Jus labai sudomino, galite netgi susisiekti su jo kūrėjais, paklausti dominančių  dalykų, pasisemti patirties ir pan.

Anot verslininkų ir verslo konsultantų, svarbiausia – originalumas. Nebijokite eksperimentuoti, net ir tradicines verslo idėjas modifikuoti  savaip, patobulinti. O geriausia – sugalvokite jas patys. Juk vien tik kopijuodami kitus sėkmingo verslo nesukursite. Neatmeskite net pačių keisčiausių, netikėčiausių, iš pirmo žvilgsnio nelogiškų verslo idėjų, nes būtent jos gali atnešti Jums sėkmę. Žmonės mėgsta originalias idėjas, todėl tokiu būdu lengviau atkreipsite jų dėmesį. Be to, netradicinės verslo idėjos dažniausiai neturi konkurentų arba turi jų labai mažai. Svarbiausia prieš pradedant tokį verslą pasverti, ar Jūsų siūloma prekė ar paslauga bus pakankamai paklausi ir reikalinga žmonėms, t.y. ar galėsite iš to uždirbti?

Pelningas verslas

Norėdami tai sužinoti, turite pirmiausia ištirti rinką, pavyzdžiui naudodami Google Keyword Planner, Google Trends, Google Insights įrankius galite nemažai sužinoti.

PATARIMAS: Darbui tarptautiniu mastu internete naudokite VPNIP ADRESO KEITIMO PROGRAMĄ. Jos dėka paprasta apsimesti, kad esate ne iš Lietuvos, bet pvz iš Kanados ir matyti atitinkamus paieškos rezultatus Google, Bing, Youtube.

Google įrankiai parodo  jūsų pasirinktų raktažodžių preliminarų paieškų kiekį per mėnesį, konkurenciją, tam tikro raktažodžio populiarumą, kainą, tendencijas, t.y. populiarėja raktinė frazė ar atvirkščiai. Ši informacija ne tik padės išsiaiškinti, kas žmonėms rūpi labiausiai, bet ir pasakys, ar Jūsų pasirinktoje nišoje yra pakankamas pelno potencialas. Taigi tik ištyrę rinką galite daryti išvadas, kokia verslo idėja pasiteisintų, nes jau žinote, ko žmonės ieško internete, kiek ieško, kuo domisi, ko trūksta ir pan.

Ekspertų teigimu, daugiausiai šansų tapti perspektyviomis, pelningomis bei sėkmingomis turi tos verslo idėjos, kurios padeda žmonėms spręsti konkrečias problemas. Kuo tos problemos yra sudėtingesnės, kuo dažniau pasikartojančios, tuo jas išsprendę daugiau uždirbsite. Be to, tai garantuoja Jūsų verslo tęstinumą, nes nerizikuojate, kad tapsite nereikalingi dėl to, kad žmonėms ilgainiui iš viso nereikės tokio pobūdžio paslaugų. Juk žmonių problemos, kad ir kaip būtų gaila, niekada neišnyksta. Todėl galite būti ramūs, kad klientų tikrai turėsite. Nebent juos pervilios konkurentai, pasiūlydami mažesnę kainą, palankesnes sąlygas ir pan. Kad taip neatsitiktų, turite nuolat stengtis dėl savo klientų: diegti naujoves, pasiūlyti kuo prieinamesnę prekių ar paslaugų kainą, negailėti pinigų reklamai, kad būtumėte žmonių pastebėti ir pan.

Pelningas smulkus verslas

Jeigu turite menininko gyslelę, galite kurti netradicinius žaislus, vaikų lavinimo priemones, įvairius papuošalus, restauruoti senus baldus, gaminti rankų darbo dovanas ir pan.

Viena iš idėjų – medinių žaislų gamyba. Dabar, kai žmonės taip vertina natūralumą, gamtai draugiškas medžiagas, žaislai iš medžio yra ypač vertinami ir paklausūs. Tėvai nenori, kad jų atžalos žaistų su  žaislais, kurių sudėtyje yra sveikatai kenksmingų medžiagų, todėl negaili pinigų iš ekologiškų medžiagų pagamintiems žaislams.

Tai tik keli netradicinių verslų pavyzdžiai. Taigi, kaip matote, būdų save realizuoti ir iš to uždirbti tikrai yra daug. Svarbiausia – įsiklausyti į save ir suprasti, ko iš tiesų nori. Tai labai svarbu, nes patinkanti veikla visada geriau sekasi, todėl į ją įdedame daugiau širdies, dirbame su meile, kruopščiai ir neskaičiuodami laiko.

Tiesą sakant, sugalvoti puikią, perspektyvią verslo idėją yra tik viena iš užduočių pradedant nuosavą verslą. Tai kaip į popierėlį nesuvyniotas saldainis. Norint turėti supakuotą saldainį reikia sugalvotą verslo idėją įvietinti, padaryti apčiuopiamesnę, t.y. sukurti Jūsų verslą pristatančią interneto svetainę, elektroninę parduotuvę, logotipą. Tik tuomet Jūsų verslas bus lyg saldainis su popierėliu, kuris bus tinkamas parduoti.

Anot ekspertų, taip pat labai svarbu verslo pradžioje nepagrįstai nesumažinti prekių ar paslaugų kainų ir konkrečiai jas apibrėžti. Taip klientai pajus Jūsų paslaugų vertę ir labiau Jus vertins. Juk, akivaizdu, kad kokybė kainuoja.

Jeigu turite verslo idėją, kurią norite įgyvendinti, kreipkitės į mus – Studiją 4 D. Mes įvilksime Jūsų sugalvotą verslo idėją į kokį tik norite rūbą, padėsime sėkmingai startuoti ir ilgai gyvuoti.

error: