Kas yra SSL sertifikatai, saugus HTTPS protokolas?

Turbūt nesuklysime pasakę, kad didžiajai daliai su kompiuterija nesusijusių žmonių žodžiai SSL sertifikatai nieko nepasako, skamba lyg kažkoks paslaptingas burtažodis. Jeigu Jūs esate vienas iš tokių žmonių, šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra SSL sertifikatai, kam jie naudojami, kaip padeda parduoti ir pan.

SSL sertifikatu (angl. SSL certificate) vadinamas  elektroninis dokumentas, kuris klientams padeda  nustatyti tam tikros interneto svetainės tapatybę bei užšifruoti tarp kliento ir serverio siunčiamą informaciją.

Iš tiesų, interneto svetainės, turinčios SSL sertifikatus, klientams atrodo patikimesnės, nes, kaip jau anksčiau minėjome, šie sertifikatai padeda apsaugoti asmeninius klientų duomenis. Tokiose svetainėse garantuojamas patikimesnis ir saugesnis naršymas, duomenų įvedimas. Interneto svetainės, naudojančios SSL sertifikatus, yra pasiekiamos per saugų https protokolą (nenaudojančios SSL sertifikatų pasiekiamos per mažiau saugų http protokolą).

Interneto svetainė HTTPS

Jeigu Jūsų interneto svetainė yra pasiekiama per http protokolą, tuomet labai rizikuojate savo klientų duomenų saugumu, nes juos gali perimti ir panaudoti trečiosios šalys. Duomenų vagys  dažniausiai nuskaito duomenų paketus ir taip juos pasisavina. Jeigu naudojate SSL sertifikatą (https), duomenų nuskaitymo rizika visiškai dingsta, nes perduodant jie yra užšifruojami unikaliu raktu, kurio nuskaityti neįmanoma. Jūsų patogumui, sertifikatų leidėjai suteikia garantiją, užtikrinančią, kad jie padengs dėl pažeisto SSL sertifikato Jūsų klientų kreditinės kortelės patirtus nuostolius.

Jeigu naudojamas SSL sertifikatas, interneto naršyklėse tai puikiai matoma: prie svetainės adreso rodoma žalios spalvos spyna. Tai reiškia saugų naršymą, kurį interneto vartotojai labai vertina. Taigi, galima teigti, kad SSL sertifikatai – garantas klientams, kad Jūsų interneto svetainė yra saugi ir patikima.

SSL sertifikatas Jums yra būtinas

Anot specialistų, SSL sertifikatas Jums yra būtinas, jeigu interneto svetainėje kaupiami klientų užsakymų duomenys, el.pašto adresai, slaptažodžiai, atliekami e-mokėjimai. Klientų duomenų saugumo užtikrinimas – Jūsų pareiga ir didžiulė atsakomybė. Bent menkiausia klaida čia gali lemti, kad prarasite klientą(-us) visiems laikams. Taip pat SSL sertifikatų naudojimas jau yra vienas iš svetainių reitingavimo faktorių, signalų paieškos rezultatų puslapyje Google. Todėl, akivaizdu, jog investuoti į SSL sertifikatų diegimą tikrai verta. Jeigu nusprendėte, kad jums reikalingas šis sertifikatas, nedvejokite ir susisiekite su šią sritį išmanančiais įmonės Studija 4 D specialistais, kurie padės išsirinkti Jums tinkantį SSL sertifikatą.

Tiesą sakant, SSL sertifikatai ne tik padeda apsaugoti Jūsų klientų asmeninius duomenis, bet ir didina Jūsų internetinės svetainės, elektroninės parduotuvės žinomumą. Google yra oficialiai paskelbusi, jog SSL sertifikatus naudojančios interneto svetainės Google paieškos sistemoje yra reitinguojamos aukščiau negu nenaudojančios šių sertifikatų. Taigi vien tik naudodami SSL sertifikatus jau turėsite didelį pranašumą prieš jų neturinčius konkurentus ir tapsite labiau pastebimi. SSL sertifikatai – ne tik klientų duomenų saugumas, bet ir reklama ir visa tai už prieinamą kainą.

Elektroninėse parduotuvėse SSL sertifikatas

Sertifikatų leidėjų atliktų tyrimų duomenimis, elektroninėse parduotuvėse įdiegus SSL sertifikatą, žymiai padidėja pardavimai, nes klientai labiau pasitiki tokiomis interneto parduotuvėmis, todėl dažniau ir daugiau perka. Be to, dauguma e-mokėjimų paslaugų teikėjų sudarant bendradarbiavimo sutartį reikalauja, kad Jūsų elektroninėje parduotuvėje būtų įdiegtas SSL sertifikatas.

Kalbant apie minėtų sertifikatų kaina, ji svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų. Kaina priklauso nuo Jūsų verslo dydžio, reikiamo duomenų apsaugos lygio ir pan. Pavyzdžiui, smulkiajam verslui užteks paprasto, mažesnio saugumo SSL sertifikato. Tuo tarpu, stambiam internetiniam verslui reikalingas daug sudėtingesnis, maksimalų saugumą garantuojantis SSL sertifikatas.

Jeigu Jūsų interneto svetainė yra nekomercinė, tuomet geriausias sprendimas – naudoti nemokamus SSL sertifikatus. Nemokami SSL sertifikatai išduodami asmeniniam naudojimui, atviro kodo projektams ir kt.

Tad jeigu žinote, kad Jūsų internetiniam verslui reikia SSL sertifikato, kreipkitės į Studijos 4 D specialistus. Susisiekime, papasakokite apie savo verslą ir kartu nuspręskime, koks SSL sertifikatas reikalingas būtent Jums.

error: