SEO tekstai ir SEO straipsniai

Optimizavimas paieškos sistemoms arba trumpiau SEO – internetinių puslapių projektavimo metodologija, kuria siekiama kuo labiau išpopuliarinti tam tikrą tinklalapį, t.y. pakelti jį į kuo aukštesnę poziciją interneto paieškos sistemų rezultatuose. Sėkmingas ir pelningas verslas – pagrindinis visų verslininkų noras. Tačiau tai pakankamai sunki užduotis, kuri reikalauja daug darbo, žinių ir sugebėjimų. Šiuo atveju prie verslo sėkmės gali labai prisidėti Jus reprezentuojančio internetinio puslapio SEO optimizacija. Viena iš šio sudėtingo ir daugiaplanio proceso dalių yra SEO tekstai bei SEO straipsniai.

Šio straipsnio tikslas – padėti su SEO nesusidūrusiems žmonėms suprasti, kuo skiriasi SEO tekstai ir  SEO straipsniai.

SEO tekstai

Pradėkime nuo SEO tekstų bei jų paskirties išsiaiškinimo. Iš tiesų, SEO tekstai yra terpė, skirta tam tikrų raktinių žodžių panaudojimui. Kitaip tariant, tokių tekstų svarbiausias elementas – raktiniai žodžiai. SEO tekstai skirti ne interneto vartotojams, o paieškos sistemų robotams. Jie dažniausiai būna gana abstraktūs, t.y. čia vengiama pristatyti konkrečias prekes, paslaugas, prekės ženklus ir pan. Išskyrus tuos atvejus, kai pristatomos tam tikros įmonės. Optimali ir dažniausiai pasitaikanti SEO teksto apimtis – nuo 50 iki 350 žodžių. Trumpi SEO tekstai dažniausiai naudojami įvairiuose nuorodų ar verslo kataloguose, kur pristatomos mūsų šalyje veikiančios įmonės pagal veiklos sritis ir pan. (pavyzdžiui, įmonės.lt, info,lt).

Didesnės apimties SEO tekstai dažniausiai publikuojami įvairiose elektroninėse parduotuvėse. Jų tikslas – kad paieškos robotai rastų informaciją apie tam tikras prekes ar paslaugas ir puslapis pakiltų tarp paieškos sistemos rezultatų. Kadangi šie tekstai yra skirti ne žmonėms skaityti, o Google paieškos sistemai, jie yra publikuojami puslapio apačioje, mažai pastebimoje vietoje.

Kalbant apie raktinius žodžius, reikia pasakyti, jog SEO tekstuose jie yra gana tikslūs ir jų naudojama daug. Dažniausiai tokiuose tekstuose vartojama labai daug vardininko linksnio žodžių, nes interneto vartotojai, ieškodami tam tikrų prekių ar paslaugų, dažniausiai paieškos laukelyje raktinius žodžius įveda būtent vardininko linksniu. SEO tekstų rašymas nereikalauja puikių lietuvių kalbos žinių, juose gali būti stiliaus, gramatikos ir kitokių klaidų, nes Google to nefiksuoja ir nevertina teksto kokybės. Todėl šie tekstai nebūna įdomūs, išbaigti, itin rišlūs ir pan.

SEO straipsniai

Atėjo laikas pakalbėti apie SEO straipsnius. Kuo jie skiriasi nuo anksčiau aprašytų SEO tekstų? Jų paskirtis – reklamuoti tam tikrus raktažodžius paieškos sistemoms. SEO straipsniai nėra labai naudingi interneto vartotojams, ieškantiems vienokių ar kitokių prekių bei paslaugų. Konkretūs prekių ženklai čia nėra akivaizdžiai, įkyriai reklamuojami, tik retkarčiais paminimi, atsižvelgiant į kontekstą.

Optimaliausias SEO straipsnių ilgis – 300-400 žodžių, rečiau – 400-500 žodžių. Jie yra publikuojami įvairiuose tinklaraščiuose, straipsnių kataloguose. SEO straipsniai skirti pareklamuoti tam tikrus raktažodžius.

SEO specialistai nerekomenduoja tokių straipsnių publikuoti savo įmonės tinklalapyje, ypač vietoj reklaminių tekstų, kurie yra skirti pristatyti konkrečias prekes ar paslaugas. Kalbant apie raktažodžius SEO straipsniuose, jie turėtų būti kuo įvairiapusiškesni, nes Google tai labai vertina. Šio tipo straipsniuose naudojami 1-2 raktažodžiai su nuorodomis į konkrečius interneto tinklalapius. Svarbu atsakingai rinktis, kur publikuoti SEO straipsnius, nes nuo to priklauso nuorodų vertė. Abejotinos vertės tinklalapyje publikuojamo SEO straipsnio nuorodos neteks savo vertės.

Apibendrinant galima teigti, jog SEO straipsniai yra aukštesnės kokybės turinys nei SEO tekstai, nes juose labiau paisoma lietuvių kalbos rašybos taisyklių, būdingas stilistinis vientisumas ir kt. Tačiau, kaip buvo galima suprasti skaitant tekstą, šių tipų straipsnių paskirtis nevienoda. Kokio teksto reikia būtent Jums, gali patarti tik patyrę SEO specialistai. Kreipkitės į Studija 4D komandą ir mes Jums padėsime atsakyti į šį klausimą.

error: