Šiandieninėje vartotojiškoje visuomenėje pirkti, kaupti daiktus, visko turėti daugiau negu draugai, kaimynai ar kolegos tapo norma. Galima drąsiai teigti, kad daugumai žmonių pirkti reiškia gyventi. Šie  du žodžiai  – beveik sinonimai. Pažvelkime, kas dedasi prekybos centruose prieš didžiąsias metų šventes? Žmonės prisikrauna pilnus vežimėlius produktų (reikalingų ir nereikalingų), laukia ilgiausiose eilėse ir t.t. O kas vyksta išpardavimų metu…  Argi tai ne vartotojiškumo apraiškos? Kad vartotojiškumas įsigalėjęs visuomenėje – akivaizdu. Bet būtų įdomu atskirai pakalbėti apie tai, kokios yra  elektroninės prekybos tendencijos Lietuvoje? Ką lietuviai dažniausiai perka internetu, kokias internetines parduotuves renkasi ir pan.?

Visų pirma, reikia pasakyti, jog elektroninė prekyba mūsų šalyje yra populiari ir kasdien dar labiau populiarėja. Elektroninių parduotuvių yra labai daug, todėl rinktis yra iš ko.  Ir prekių gausa jos nė kiek nenusileidžia (daugeliu atvejų net ir lenkia) realioms parduotuvėms. Internetinėse parduotuvėse galite įsigyti įvairių prekių ir paslaugų.

Pastaruoju metu labai populiarėja rankų darbo, personalizuotas prekes siūlančios įsigyti internetinės parduotuvės. Jose siūloma nusipirkti tik vieno prekės ženklo gaminių (rankų darbo rankinių, kuprinių, suknelių, įvairių muiliukų, personalizuotų kalendorių  ir pan.). Žmonės vis labiau vengia masinės gamybos prekių, todėl tokios mažos parduotuvės dabar išgyvena aukso amžių.

Remiantis statistikos duomenimis, pastaraisiais metais išaugo vieno apsipirkimo metu išleidžiama pinigų suma. Taip pat įsigyjama vis daugiau prabangių prekių bei paslaugų. Tačiau lietuviai pirkdami internetu vis dar išleidžia mažiau pinigų nei kitų šalių gyventojai.

Anot statistikos departamento, šiais, 2016-aisiais, metais lietuviai daugiausiai internetu įsigijo įvairių paslaugų, bilietų, pirko keliones, dažnai vykdė viešbučių rezervacijas. Kalbant apie prekes, daugiausiai internetu žmonės pirko buitinės technikos, elektronikos prekių, papuošalų bei aksesuarų.

Daugiausiai internetu perka jauni žmonės. Populiariausios jų įsigyjamos prekės yra drabužiai, aksesuarai ir avalynė.

Pastebima tendencija, kad lietuviai vis dažniau apsiperka užsienio internetinėse parduotuvėse. Ten juos vilioja mažesnės kainos, dažnos nuolaidos, didesnis prekių pasirinkimas. Dažniausiai mūsų tautiečiai čia įsigyja drabužių, avalynės, net kosmetikos, kitų grožio prekių.

Internetu galima įsigyti net ir maisto prekių, gėrimų. Juos, kaip ir kitas siuntas, pristato pašto kurjeriai.

Elektroninė prekyba teikia abipusę naudą: tiek internetinių parduotuvių klientams, tiek šių parduotuvių savininkams. Kodėl? Pirmiausia todėl, kad internetinėse parduotuvėse parduodamos prekės prieinamos ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių miestelių ir kaimų gyventojams.

Elektroninės parduotuvės pasiekia didesnį pirkėjų skaičių, nes prekes gali įsigyti bet kas, kas turi interneto prieigą.

Taip pat dėl mažesnių nei įprastų parduotuvių administravimo išlaidų, jos gali pasiūlyti pirkėjams mažesnes kainas.

Dar vienas didžiulis internetinių parduotuvių privalumas – neribotas darbo laikas (jose galima pirkti 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę).

Rinkdamiesi kurioje internetinėje parduotuvėje įsigyti reikiamas prekes, žmonės dažnai atsižvelgia į pristatymo laiką. Pageidaujama, kad tai užtruktų kuo trumpiau. Dabar elektroninė prekyba yra taip pažengusi į preikį, kad didžiųjų miestų gyventojai prekes gali atsiimti praėjus vos valandai po apmokėjimo. Ilgiau šis procesas užtrunka, kai prekės pristatomos į mažesnius miestelius ar kaimus.

Internetines parduotuves dar labiau populiarina patogi prekių grąžinimo sistema. Pavyzdžiui, jeigu parsisiuntus drabužį, jis jums netinka arba nepatinka, galima lengvai prekę grąžinti ir atgauti sumokėtus pinigus arba pasikeisti kita.

Studija 4D sukurtų elektroninių parduotuvių sąraše puikuojasi šie gerai žinomi pavadinimai: Liuks prekės, Ideali forma, Ease baldai, Ona, Baltica, Karinė apranga, Visada graži, Geo ambra, Amber DM, Burbulai, Eko mama, Odor  ir t.t.

Reikia pasakyti, kad sukurti elektroninę parduotuvę, pasitelkus šios srities specialistus, lengviau nei paversti ją sėkminga, išlaikyti esamus klientus ir pritraukti naujų. Jeigu to siekiate, kreipkitės į Studijos 4 D komandą, kuri pasirūpins, kad Jūsų elektroninio verslo startas būtų sėkmingas.

Internetinių parduotuvių kūrimas UK