Elektroninės parduotuvės kūrimas užsienio rinkai

Kiekviena šalis yra išskirtinė, ypatinga. Skiriasi žmonių temperamentas, gyvenimo būdas, kultūrinės tradicijos, verslo rinka. Todėl privalu atsižvelgti į visus šalies, kurioje norite kurti verslą, niuansus. Jeigu norite pritapti, turite vadovautis tos šalies taisyklėmis. Šiame straipsnyje supažindinsime Jus su svarbiausiomis taisyklėmis, į kurias turite atkreipti dėmesį, jeigu planuojate įsilieti į kokios nors užsienio šalies verslo rinką. Nuo ko priklauso interneto svetainės randamumas vietinėje rinkoje, užsikrovimo greitis bei stabilumas?

www adresas

Pirmasis svarbus elementas – www adresas. Patartina, kad jis turėtų tos šalies, kurioje kuriate verslą, galūnę. Taip pat tinka ir neutralios galunes, pvz.: com, net, org, naujos galūnės, pvz.: pro, guru, me, ir pan.

Serveris

Antras itin svarbus elementas yra serveris. Jis turi būti toje šalyje, kurioje planuojate kurti ir plėtoti verslą. Tai rekomenduojama todėl, kad interneto svetainė tokiu atveju bus arčiau klientų, bus užtikrintas geresnis interneto ryšys, greitesnės svetainės užsikrovimas bei stabilus veikimas.

Google ir kitos paieškos sistemos

Google ir kitos paieškos sistemos taip pat indeksuoja interneto svetainės vietą ir priskiria ją atitinkamai rinkai. Jei Jūsų serveris yra kitoje šalyje, tuomet pasirūpinkite bent tos šalies IP adresu, kurį galite nukreipti į savo serverio IP ir taip apgauti paieškos robotus.

Atkreipkite dėmesį į elektroninėje parduotuvėje publikuojamus tekstus, nuotraukų pavadinimus. Visa tai turi būti rašoma būtent tos šalies, kurioje kuriate verslą, kalba. Net jeigu planuojate, kad Jūsų verslo kalba bus anglų, diekite ją kaip antrąją internetinės parduotuvės kalbą, o pirmoji turėtų būti tos šalies kalba.

Paieškos sistemos dėl jose įdiegtų sekimo kodų pirmiausia nustato Jūsų buvimo vietą, t.y. šalį, iš kur Jūs esate, ir tik po to kitus kriterijus, pagal kuriuos pateikiamas turinys vartotojams. Taigi jeigu norite būti pastebėti interneto vartotojų, privalote būti kuo arčiau jų. Interneto paieškos sistemos gali tam puikiai pasitarnauti.

Verčiant svetainėje pateikiamą informaciją iš lietuvių kalbos į tam tikrą užsienio kalbą, svarbu viską taisyklingai išversti bei pritaikyti vietinei rinkai, t.y. atsižvelgti į tos šalies kalbą, kultūrą.

Klientų pasitikėjimas

Norėdami, kad naujos rinkos vartotojai Jumis pasitikėtų ir nebijotų pirkti Jūsų prekių, turite pasiūlyti vietinei rinkai priimtiniausius atsiskaitymo būdus, galimybę lengvai ir patogiai grąžinti prekes, pateikti tikslią informaciją apie savo verslą (adresas, telefonos numeris ir kt.).

Klientų apsipirkimo patirtis

Sėkminga verslo plėtra užsienyje neatsiejama nuo teigiamos klientų apsipirkimo patirties, kurią turite užtikrinti. Tai yra elektroninės parduotuvės administratoriaus užduotis. Administravimas – sąvoka, apimanti daugybę veiksmų: nuolatinis puslapio informacijos atnaujinimas, sklandaus prekių grąžinimo užtikrinimas, bendravimas su klientais ir pan. Privalote greitai reaguoti ir atsakyti į klientų atsiųstas užklausas, konsultuoti, pasiūlyti jiems priimtiniausius tam tikrų problemų sprendimo būdus.

Rinkodaros strategija

Rinkodaros strategija – dar vienas itin svarbus dalykas, kurį būtina iš anksto numatyti. Tinkama rinkodaros strategija padės sėkmingai įvesti internetinę parduotuvę į užsienio šalies rinką bei užtikrinti pardavimų augimą, padidinti pelną, pritraukti klientų.

Interaktyvioji rinkodara

Dar efektyvesnis būdas pritraukti kuo daugiau naujų klientų yra interaktyvioji rinkodara, kurios esmė – kurti betarpišką ryšį su vartotojais. Svarbu paminėti, jog įsiliejus į naują rinką, dauguma interneto vartotojų Jūsų elektroninę parduotuvę suranda per mokamus reklamos kanalus, todėl į interaktyviosios rinkodaros strategijos vystymą verta investuoti. Juk klientai – Jūsų verslo varomoji jėga ir sėkmės garantas.

Planuojate kurti verslą kurioje nors užsienio šalyje, tačiau nežinote nuo ko reikėtų pradėti? Negalite apsispręsti, kurios šalies verslo rinka yra svetingiausia naujokams? O gal svarstote, kur palankesnė mokesčių sistema ir pan? Į šiuos ir kitus klausimus padėsime atsakyti mes – Studijos 4 D komanda. Susisiekite su mumis ir kartu užkariaukime verslo pasaulį!

Neatidėliokite rytojuiPaskambinkite dabar.

Mob.: +370 689 37799
info@studio4d.lt
Skype: studija4d
Daugiau: elektroninės parduotuvės kūrimo paslaugos; Reklamos paslaugos – Jūsų partneris Studija 4D

Įkvepianti ateitis: interneto svetainės kūrimo svarbiausios naujovės 1