Internetinės parduotuvės kūrimas: mokesčiai, apie kuriuos verta žinoti
Internetinės parduotuvės kūrimas susideda iš daugelio etapų, o vienas iš jų – mokesčiai. Kadangi verslas itin sparčiai plečiasi internetinėje erdvėje, vienas iš aktualiausių klausimų prieš kuriant internetinę parduotuvę yra toks: kiek, kodėl, kam man reiks investuoti, kad mano internetinė parduotuvė galėtų veikti kaip sėkmingas ir legalus verslas. Taigi internetinės parduotuvės kūrimas mokesčiai – vienas aktualiausių internetinės parduotuvės sukūrimo klausimų.
Dažnai į interneto erdvę plėtoti verslą veržiasi ir visai nepatyrę, todėl aktualu kalbėti apie pinigines investicijas, kurių prireiks sėkmingam internetinės parduotuvės kūrimui, to kūrimo organizavimui, internetinės parduotuvės veikimui ir kaip tinklalapiui, ir kaip apskritai verslui. Šiame straipsnyje pabrėžiami aspektai leis Jums, pradedantiesiems ar patyrusiems verslininkams, suvokti, į ką ir kodėl reikia investuoti ir apskritai į ką reikia atkreipti dėmesį, kai kalbame apie internetinės parduotuvės kūrimo mokesčius, nes internetinės parduotuvės mokesčiai, jų tinkamas paskirstymas gali prisidėti prie sėkmingo internetinės parduotuvės gyvavimo.
Internetinės parduotuvės kūrimas: kūrimo, išlaikymo, administravimo mokesčiai
Nors internetinės parduotuvės kūrimo mokesčiai yra dažna tema, verta dar kartą paminėti, kad kainų yra pačių įvairiausių, tačiau nerekomenduotina griebtis pačių pigiausių paslaugų. Dažnai kaina atitinka kokybę, todėl geriau sumokėti šiek tiek daugiau ir kartu džiaugtis kokybiškesne internetine parduotuve, jos funkcijomis, valdymu ir kita bei jaustis ramiai dėl tinkamai atlikto darbo.
Įvairios paslaugos kainuoja skirtingai, o jų kaina paprastai skiriasi, kaip jau ir minėta, nuo kokybės, specialisto patirties ir kompetencijų, apskritai internetinės parduotuvės galimybių. Taigi pirmieji mokami mokesčiai, kuriant internetinę parduotuvę, yra už internetinės parduotuvės sukūrimo paslaugas. Svarbus dizaino parinkimas ar sukūrimas, programavimo darbai, pasirinkta sistema (atviro kodo, komercinė), taip pat ir licenzijos mokestis. Galima sakyti, kad šie mokesčiai yra tarsi fiksuoti: internetinės parduotuvės kūrimo mokesčiai sumokami už sukurtą internetinę parduotuvę.
Žinoma, kad internetinės parduotuvės funkcionavimas neapsiriboja tik internetinės parduotuvės sukūrimu. Sėkmingam internetinės parduotuvės veikimui reikia pasitelkti ir kitų specialistų pagalbą. Pavyzdžiui, administravimo mokesčiai yra svarbūs kokybiškam ir sėkmingam parduotuvės veikimui, tai yra internetinė parduotuvė turi būti prižiūrima, tvarkoma, atnaujinama. Tik administruojant internetinę parduotuvę galima užtikrinti, kad bus gaunama maksimali nauda verslininkui. Paprastai internetinės parduotuvės administravimu užsiima jos kūrėjas, žinantis visas subtilybes. Be abejo, tai nėra privaloma, nes galima samdyti ir kitą specialistą, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į jo kompetenciją, tai yra ar jis sugebės tinkamai atlikti priežiūros darbus. Nors, kaip minėta, internetinės parduotuvės administravimas nebūtinai turi būti patikėtas jos kūrėjui, tai yra rekomenduotina, nes jeigu pasirinktas specialistas atliko savo darbą kokybiškai, tikėtina, kad jis negalės nuvilti Jūsų ir administruojant internetinę parduotuvę. Be to, svarbu paminėti, kad itin svarbus serverio mokestis ir serverio priežiūra. Kainuoja ir serverio nuoma, kurios priežiūra užsiima serverio kompanijos.
Internetinės parduotuvės kūrimas: verslo mokesčiai
Nors dažnai mokesčiai, susiję su internetinės parduotuvės kūrimu, yra apibūdinami tik formaliai, tai yra kiek kainuoja sukurti internetinę parduotuvę, kiek reikia investuoti, kad ji veiktų sėkmingai, dažnai pamirštama, kad už viso to slypi ir daugelis kitų mokesčių, tai yra verslo mokesčiai. Juk internetinė parduotuvė yra tarsi įrankis sėkmingai plėtoti verslą, o kad galėtumėte vadintis tikru verslininku, turite susimokėti tam tikrus mokesčius valstybei ir užregistruoti savo verslo veiklą.
Visi Lietuvos Respublikos gyventojai, kurie nusprendžia užsiimti komercine veikla, privalo mokėti mokesčius valstybei. Jei Jūs nusprendžiate įkurti internetinę parduotuvę, tai yra prekiauti internetu ir taip užsidirbti, visa tai turite užregistruoti teisiniu būdu.
Norint legaliai prekiauti internetu, kaip oficialiam verslininkui, Jūs galite įregistruoti individualią veiklą arba įsteigti juridinį asmenį (individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę). Pasirinkus atitinkamą būdą turi būti mokami ir atitinkami mokesčiai valstybei.
Jei Jūs nusprendžiate įkurti internetinę parduotuvę ir prekiauti įregistravus individualią veiklą (ją reikia užregistruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje), mokesčiai, kuriuos turėsite mokėti valstybei, bus šie: privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis, valstybinį socialinio draudimo (VSD) mokestis ir gyventojų pajamų (GPM) mokestis.
Jei nusprendėte verstis prekyba internetu įsteigiant juridinį asmenį, tai yra steigti uždarąją akcinę bendrovę arba individualią įmonę, turimi mokėti mokesčiai valstybei bus šie: pelno mokestis ir pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Verta atkreipti dėmesį į tai, kad nuo internetinės parduotuvės dydžio, tipo, galimybių gali priklausyti pasirenkamas verslo registravimas ir vykdymas bei mokami mokesčiai. Paprastai suvokiama, kad verslas vystomas ir plėtojamas paprasčiau, kai užsiimama individualia veikla. Kai yra steigiama uždaroji akcinė bendrovė ar individuali įmonė, toks pasirinkimas nurodo, kad planuojama verstis didelės apimties ir ilgalaike prekyba, todėl juridinio asmens steigimas kartu reikalauja ir daugiau mokesčių. Svarbu pasitarti su teisininkais ir kitais specialistais, kad jie galėtų patarti ir įvertinti realią situaciją bei padėtų priimti tinkamą sprendimą, kad Jūsų internetinės parduotuvės kūrimas taptų sėkmingu verslu.