Uždaro ar atviro kodo sistemos

Uždaro ar atviro kodo sistemos

Uždaro ar atviro kodo sistemos (individualiai kurta turinio valdymo sistema) elektroninių parduotuviu kūrimas. Kurią sistemą pasirinkti?

Atviras kodas  – tai programinė įranga, kurios išeitinį kodą galima laisvai kopijuoti, platinti, tobulinti. Atviro kodo pagrindu sukurtos tokios sistemos kaip WordPress, Magento, Prestashop, Opencart ir kt.

Kurdamas internetinę svetainę ar elekroninę parduotuvę, programuotojas atsisiunčia atviro kodo sistemą (TVS) iš kūrėjo interneto puslapio, diegia ją serveryje, atlieka dizaino ir papildomo fukcionalumo sprendimų diegimus, korekcijas, reikalingas projekto sumanymui įgyvendinti. Turėdami jau sukurtą TVS (turinio valdymo sistemą), mes taupome laiką, nes dirbame naudodami jau sukurtus programinius šablonus.

Visgi pasirinkę atvirą kodą gauname ne tik privalumus. Vienas iš didžiausių trūkumų – saugumo spragos, kurias atviro kodo sistemų kūrėjai taiso, tačiau jau sukurtos svetainės savininkai dažnai neturi tam reikalingos kompetencijos juos diegti kas kartą, kai tik išleidžiami naujinimai. Vėl kreiptis į programuotoją dažniausiai vengiama, nes tai yra papildomos išlaidos.

Mes paprastai tokiu atveju siūlome sutarti su programuotoju, kuris sukūrė jums svetainę, kad diegimus atliktų periodiškai už sutartą mėnesinį ar metinį mokestį. Šį dalyką reikėtų aptarti naujo projekto užsakymo metu bei įtraukti internetinės svetainės priežiūrą metams į bendrą projekto kainą.

Kitas nepatogumas – tai daugybė funkcijų, mygtukų turinio valdymo sistemoje, kurie nebus paliesti, nes interneto svetainės administravimui paprastai pakanka pagrindinių funkcijų. Visa kita yra kūrėjo įrankiai. Todėl verslininkui, kuris nedega noru tapti dar ir IT specialistu, kuriam reikia vos trijų mygtukų, būna pakankamai sunku nepasiklysti didelių galimybių platformose.

Tuo tarpu uždaro kodo sistemos yra kuriamos individualiai, atsižvelgiant į konkretaus kliento poreikius ar sumanymą. Uždaro kodo pagrindu sukurta programinė įranga nėra platinama viešai. Klientui kuriama interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė su jos šaltiniu prieinama tik kūrėjui ir užsakovui, kuris po sukūrimo paprastai ir perima visas teises į projekto šaltinį.

Dėl to, kad kodas nėra prieinamas viešai, jis nepatenka į blogiukųpamėgtą atviro kodo sistemų laužimo žaidimą, dėl kurio tenka dažniau naujinti sistemas. Šiuo atveju uždaro kodo pagrindu sukurta elelektroninė parduotvė ar intenetinis puslapis bus saugesni. Jų nereikės dažnai naujinti. Valdymas bus paprastesnis ir puslapis veiks greičiau.

Uždaro kodo turinio valdymo sistema

Uždaro kodo elektroninės komercijos bei internetinių svetainių turinio valdymo sistemos, arba verslo valdymo sistemos ir panašūs projektai programuojami individualiai, jie reikalauja daugiau profesionalumo ir didesnės programuotojų kompetencijos.

Uždaro kodo intenetiniai projektai yra daug saugesni, patogesni, svetainės dėl individualiai suprogramuotų SEO sprendimų bei didesnio puslapio užsikrovimo greičio daug lengviau randamos per Google paieškos sistemą, užtikrinamas sklandus veikimas naudojant įvairius įrenginius – mobilius telefonus ar planšetes.

Ne paslaptis, turbūt ir patys pastebėjote, kad aukščiausio lygio institucijos (bankai ir kt.) ar milžiniškos elektroninės parduotuvės, niekada nekuria svarbių projektų atviro kodo sistemų pagrindu. Tik uždaro kodo sistema gali užtikrinti maksimalų saugumą ir geriausias Google pozicijas. Į tokias svetaines kur kas sunkiau įsilaužti nei į atviro kodo.

Uždaro kodo turinio valdymo sistemos (TVS) pagrindu sukurta interneto svetaine ar elektronine parduotuve lengva naudotis, nes čia įdiegiamos tik pagrindinės, reikalingos funkcijos.

Atviro kodo turinio valdymo sistema

Iš tiesų, atviro kodo sistemos yra kur kas plačiau naudojamos nei uždaro kodo, nes jos yra nemokamos. Mokate tik už konkrečius darbus programuotojui ar dizaineriui, o jei patys turite pakankamai įgūdžių šioje srityje, nesunkiai viską susikursite savarankiškai.

Naudodami atviro kodo turinio valdymo sistemą galėsite pasinaudoti didelės kūrėjų bendruomenės paslaugomis. Jos nuolat tobulinamos. Tūkstančiai kūrėjų sukuria naujus šablonus ir įskiepius ir teikia informaciją, kad platforma veiktų geriau.

Vienas iš didžiausių atviro kodo turinio valdymo sistemos trūkumų – saugumas. Kodas yra viešai prieinamas, todėl įsilaužėliams lengviau rasti spragas.

Be to, tokiomis svetainėmis nepatogu ir sudėtinga naudotis, nes prieš akis atsiveria daugybė funkcijų, konfigūravimo parinkčių ir pan., todėl vartotojui sunku nepasiklysti ir rasti tai, ko reikia.

Dar vienas trūkumas – lėtas veikimas, t.y. interneto svetainės lėtai kraunasi, todėl būtinas papildomas optimizavimas. Tačiau ne visais atvejais įmanoma tai atlikti labai gerai.

Priešingai, projektus kurie programuojami individualiai ir optimizuoti yra nesudėtinga, jie nebūna perkrauti nereikalingu fukcionalumu ar per plataus naudojimo sprendimais.

Jeigu jus domina internetinės parduotuvės ar internetinio puslapio sukūrimo paslauga, norite turėti kokybiškai suprogramuotą sprendimą verslui, plėstis į užsienio rinkas, kreipkitės į Studiją 4D. Mes sukursime internetinę svetainę ir suteiksime naudingų patarimų.

 

E-parduotuvių kūrimas su Magento sistema

E-parduotuvių kūrimas su Magento sistema

E-parduotuvių kūrimas su Magento platforma

Internetinės parduotuvės kūrimas šiandien yra viena aktualiausių temų verslininkams, o e-parduotuvių kūrimas su Magento sistema tampa vienu iš svarbiausių sprendimų internetiniame versle.

Prekybininkas, verslininkas, rimtai pradėjęs svarstyti apie e-parduotuvės kūrimą, susidurs su klausimu, kokią e-parduotuvės platformą rinktis. Internetinėje rinkoje įvairūs verslininkai renkasi skirtingus e-parduotuvės platformos sprendimus, kurie priklauso nuo verslo dydžio, poreikių ir norimų pasiekti galimybių. Nors galima pasirinkti mokamą e-parduotuvės plaformos sprendimą, netgi susikurti savo individualią platformą nuo pat pradžių, aktualiausios ir populiariausios išlieka nemokamos e-parduotuvių platformos. Būtent nemokama, atvira ir savarankiška yra Magento platforma, susilaukianti didelio profesionalų, verslininkų ir netgi pirkėjų palaikymo.

E-parduotuvių kūrimas su Magento: trumpai apie Magento platformą

Magento platforma, sukurta 2008 metais ir parašyta PHP programavimo kalba, yra bene sparčiausiai populiarėjanti e-parduotuvių platforma pasaulyje. Be to, Magento platforma buvo sukurta specialiai e-parduotuvėms kurti.

Magento platforma konkuruoja su tokiomis e-komercijos platformų galiūnėmis kaip OpenCart, Prestashop. Tačiau prieš jas Magento platformos populiarumas yra tikrai didelis: ji užima apie 30 procentų pasaulio rinkos ir ją naudoja įvairūs didžiausi mažmeninės prekybos ženklai, pasiekiantys dideles apyvartas.

Magento platformos vardas svarbus ir dažnai pasitaikantis dėl įvairių priežasčių. Magento platformos populiarumą lemia įvairios šios platformos išskirtinės savybės, pavyzdžiui, galimybė sukurti daugiau nei vieną parduotuvę, optimizacija paieškos sistemoms, pritaikomumas įvairiems įrenginiams (mobiliesiems telefonams), lankstumas, funkcijų gausa ir kita.

E-parduotuvių kūrimas su Magento: privalumai, išskiriantys Magento platformą

Kaip jau minėta, Magento platforma turi daug privalumų, kurie pritraukia verslininkus, besiveržiančius į internetinę prekybą. Norint priimti sprendimą, ar tikrai verta rinktis Magento platformą e-parduotuvei kurti, reikia peržvelgti privalumus, išskiriančius Magento iš kitų platformų.

Lankstumas. Viena svarbiausių Magento platformos savybių yra šios platformos lankstumas. Savo e-parduotuvę galite susikurti tokią, kokią įsivaizduojate, nes Magento platforma suteikia beveik neribojamas modifikavimo, koregavimo galimybes. Jūs galite kontroliuoti savo e-parduotuvės išvaizdą ir funkcionalumą, nes įvairios ypatybės, funkcijos gali būti koreguojamos ir pritaikomos pagal Jūsų bei e-parduotuvės poreikius. Tai svarbu, pavyzdžiui, kai norima užtikrinti kuo patogesnį klientų apsipirkimą. Be to, sekdami prekybą, e-parduotuvės gyvavimą, jos sėkmingumą ir atsižvelgdami į situaciją, galite modifikuoti reikiamas e-parduotuvės savybes dabar ar ateityje be jokių trukdžių, kad pasiektumėte kuo geresnį rezultatą.    

Galingumas. Magento platforma yra pritaikyta ypač didelėms parduotuvėms, norinčioms pasiūlyti didelį prekių asortimentą. Kadangi Magento platforma yra didelė ir galinga, ji be sunkumų palaiko tūkstantinius prekių kiekius. Be to, multi-parduotuvių funkcija yra puikiai pritaikoma ir palaikoma Magento platformos, todėl verslininkui nereikėtų jaudintis dėl jos sėkmingo veikimo su tokiomis apkrovomis.

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)

Vienas svarbiausių e-parduotuvės sėkmės garantų yra jos populiarumas Google paieškose. Į pirmąsias paieškos pozicijas padeda iškilti SEO – optimizavimas paieškos sistemoms. Tačiau ne visos internetinės parduotuvės yra tinkamai pritaikytos SEO, o Magento platforma yra sukurta ir suprojektuota mąstant apie šią svarbią funkciją. Magento platforma yra pritaikyta SEO, todėl tai padeda lengviau pasiekti naujus klientus. Suvokiant dabartinės konkurencijos internetinėje prekyboje lygį, tai yra ypač aktualu.

Pritaikomumas mobiliesiems įrenginiams

Žinoma, kad nuolat besikeičianti ir vis labiau skubanti visuomenė ieško pačių patogiausių apsipirkimo būdų. Vienas iš jų – apsipirkti mobiliuoju telefonu. Žmonėms mobilieji telefonai tampa mažais kompiuteriais, todėl svarbu, kad galimybė apsipirkti būtų dar paprastesnė. Magento platforma suteikia galimybę prekybą pritaikyti ir išmaniesiems telefonams, ir plašetiniams kompiuteriams. Kadangi e-parduotuvės pritaikymas šiems įrenginiams yra įmanomas ir paprastas, pirkėjų srautas gali padidėti, o prekyba dar labiau supaprastėti.

Nors e-parduotuvės kūrimas su Magento platforma yra vienas populiariausių ir patogiausių sprendimų, reiktų apsvartyti keletą dalykų dar prieš renkantis šią platformą. Kadangi Magento platforma pasižymi funkcijų gausa, reiktų numanyti, ar verslas yra tinkamas išnaudoti visas šios didžiulės platformos galimybes, kad tai atneštų kuo didesnę naudą. Be to, e-parduotuvės kūrimas su Magento platforma yra gana sudėtingas procesas, todėl reikalaujantis ir nemažū investicijų. Svarbu pasirinkti gerą Magento platformos specialistą, kuris padėtų išnaudoti visas siūlomas Magento platformos galimybes. Studija 4D  gali pasiūlyti patyrusius, itin atsakingus specialistus, sukūrusius e-parduotuves su Magento ir žinančius, kaip pritaikyti Magento platformos galimybes pačiam geriausiui e-parduotuvės rezultatui pasiekti.

error: