Lenkija – netolima mūsų kaimynė, su kuria turime nemažai bendro. Į šią šalį eksportuojame ir iš jos importuojame įvairias prekes. Visi puikiai žino, kad pastaraisiais metais didelė dalis mūsų tautiečių vyksta į Lenkiją apsipirkti, nes juos vilioja gerokai mažesnės kainos.  Be to, nemažai lietuvių gyvena Lenkijoje ir čia nusprendžia kurti verslą ar nori įsilieti į šios šalies rinką gyvendami Lietuvoje. Mes – Studija 4 D – taikydamiesi prie rinkos tendencijų, siūlome šią paslaugą. Tai – elektroninių parduotuvių kūrimas Lenkijos rinkai. Tad jeigu Jūsų galvoje gimė idėja atidaryti elektroninę parduotuvę Lenkijoje, skaitykite šį straipsnį iki pabaigos ir sužinosite daug naudingos informacijos.

Internetinė prekyba

Pirmiausia reikėtų pakalbėti apie internetinę prekybą apskritai. Iš tiesų, pirkimas internetu yra elektroninės komercijos forma, kuri leidžia vartotojams tiesiogiai pirkti prekes ar paslaugas iš pardavėjo per internetą, naudojant interneto naršyklę. Vartotojai gali  surasti juos dominančias prekes, apsilankę tiesiogiai elektroninėje parduotuvėje ar ieškoti tarp alternatyvių pardavėjų naudojant apsipirkimo paieškos variklį, kuris rodo to paties produkto prieinamumą ir kainas skirtingose elektroninėse parduotuvėse. Klientai gali pirkti internetu naudodami skirtingus kompiuterius ir kitus įrenginius, įskaitant stacionarius, nešiojamus, planšetinius kompiuterius ir išmaniuosius telefonus.

Internetinės parduotuvės suteikia klientui galimybę virtualiai peržiūrėti jų produktų ir paslaugų asortimentą, jų nuotraukas, informaciją apie gaminio specifikacijas, kainas, greitai ir patogiai už jas sumokėti.

Elektroninių parduotuvių kūrimas Lenkijos rinkai, tendencijos

Atėjo laikas paanalizuoti, kas gi būdinga mūsų kaimynės Lenkijos rinkai? Į ką reikia atkreipti dėmesį pradedant internetinę prekybą šioje šalyje? Būtina paminėti, kad, skirtingai nei mūsų šalies, Lenkijos ūkį  pasaulinė ekonominė krizė palietė kur kas mažiau. Dėl šios priežasties šalis tapo patraukli investuotojams. Lietuvos verslininkus, kurie negali džiaugtis dideliu užsakymų skaičiumi gimtojoje šalyje, Lenkijos rinka vilioja vis labiau. Lenkijos rinka yra itin didelė ir be galo konkurencinga, todėl prieš pradedant verslą (šiuo atveju, elektroninės prekybos) šioje šalyje, būtina atidžiai išstudijuoti rinką, joje vyraujančias tendencijas, planuojamos verslo šakos specifiką, konkurentus ir pan.

Norint pradėti verslą Lenkijoje

Ekspertų teigimu, Lenkijos rinka dar nėra visiškai užpildyta, todėl joje vietos atsiranda ir naujiems verslams. Lietuvoje verslininkams sunku uždirbti dėl sumažėjusio vartojimo, žmonių perkamosios galios sumažėjimo. Žinoma, lietuvių kaimyninėje šalyje niekas nepasitinka išskėstomis rankomis. Jie turi įveikti didžiulę konkurenciją, išmokti prisitaikyti dirbti žymiai didesnėje rinkoje, kurioje galioja visai kitokios taisyklės nei Lietuvos rinkoje. Taip pat norint pradėti verslą Lenkijoje reikia turėti didesnį pradinį kapitalą. Ir lenkų verslininkai ne itin svetingai žiūri į atėjūnus iš Lietuvos.

Tiesą sakant, vienas iš svarbiausių dalykų yra gera reklama, kuriai nereikėtų gailėti pinigų. Juk Lenkijos rinka, palyginus su Lietuvos, yra be galo didelė ir tik gera, plačiai paskleista reklama padės Jums būti pastebėtiems ir sulaukti žmonių susidomėjimo. Anot marketingo specialistų, reklamos poveikis kaimyninėje šalyje – milžiniškas. Čia puikiai tinka posakis, kad jeigu nesi matomas Google, reiškia tavęs nėra visai.

Elektroninių parduotuvių kūrimas Lenkijos rinkai

Elektroninė parduotuvė prisitaikanti prie Lenkijos vartotojų poreikių

Nepamirškite, kad Jūsų elektroninė parduotuvė turi būti ne tik originali, įdomaus dizaino, bet ir prisitaikanti prie šios šalies vartotojų poreikių. Juk kiekvienos šalies žmonių mentalitetas skiriasi, skirtingi jų įpročiai ir kt. Būtų ne pro šalį peržiūrėti savo būsimųjų konkurentų elektronines parduotuves, jų struktūrą, prekių išdėstymą, apmokėjimo sistemą ir padaryti reikiamas išvadas. Didžiausia verslininkų iš Lietuvos klaida – sukurti elektroninę parduotuvę pagal lietuvišką modelį, t.y. viską padaryti taip, lyg elektroninė parduotuvė veiktų mūsų šalyje, tik pakeisti lietuvių kalbą į lenkų. Toks neprofesionalumas ir rinkos dėsnių neišmanymas – tiesiausias kelias į nesėkmę.

Apibendrinant galima teigti, kad Lenkijos rinka yra didžiulė ir labai konkurencinga. Norint sėkmingai pradėti ir plėtoti verslą šioje šalyje, reikia atidžiai išstudijuoti rinkos tendencijas, žmonių pirkimo įpročius ir, svarbiausia, negailėti pinigų reklamai, kuri Lenkijoje žmonėms daro kur kas didesnę įtaką nei Lietuvoje. Kaip matote, sukurti gerą ir konkurencingą elektroninę parduotuvę Lenkijos rinkai, reikia turėti atitinkamų žinių ir gebėjimų. Studijos 4 D specialistai jų turi ir gali Jums pasiūlyti kokybiškas elektroninių parduotuvių kūrimo paslaugas už prieinamą kainą. Mūsų šūkis: klientų noras – mums įsakymas. Tad labai laukiame Jūsų užsakymų ir esame pasiruošę juos profesionaliai įvykdyti.

error: