Kuo skiriasi SEO tekstai ir SEO straipsniai?

Kuo skiriasi SEO tekstai ir SEO straipsniai?

SEO tekstai ir SEO straipsniai

Optimizavimas paieškos sistemoms arba trumpiau SEO – internetinių puslapių projektavimo metodologija, kuria siekiama kuo labiau išpopuliarinti tam tikrą tinklalapį, t.y. pakelti jį į kuo aukštesnę poziciją interneto paieškos sistemų rezultatuose. Sėkmingas ir pelningas verslas – pagrindinis visų verslininkų noras. Tačiau tai pakankamai sunki užduotis, kuri reikalauja daug darbo, žinių ir sugebėjimų. Šiuo atveju prie verslo sėkmės gali labai prisidėti Jus reprezentuojančio internetinio puslapio SEO optimizacija. Viena iš šio sudėtingo ir daugiaplanio proceso dalių yra SEO tekstai bei SEO straipsniai.

Šio straipsnio tikslas – padėti su SEO nesusidūrusiems žmonėms suprasti, kuo skiriasi SEO tekstai ir  SEO straipsniai.

SEO tekstai

Pradėkime nuo SEO tekstų bei jų paskirties išsiaiškinimo. Iš tiesų, SEO tekstai yra terpė, skirta tam tikrų raktinių žodžių panaudojimui. Kitaip tariant, tokių tekstų svarbiausias elementas – raktiniai žodžiai. SEO tekstai skirti ne interneto vartotojams, o paieškos sistemų robotams. Jie dažniausiai būna gana abstraktūs, t.y. čia vengiama pristatyti konkrečias prekes, paslaugas, prekės ženklus ir pan. Išskyrus tuos atvejus, kai pristatomos tam tikros įmonės. Optimali ir dažniausiai pasitaikanti SEO teksto apimtis – nuo 50 iki 350 žodžių. Trumpi SEO tekstai dažniausiai naudojami įvairiuose nuorodų ar verslo kataloguose, kur pristatomos mūsų šalyje veikiančios įmonės pagal veiklos sritis ir pan. (pavyzdžiui, įmonės.lt, info,lt).

Didesnės apimties SEO tekstai dažniausiai publikuojami įvairiose elektroninėse parduotuvėse. Jų tikslas – kad paieškos robotai rastų informaciją apie tam tikras prekes ar paslaugas ir puslapis pakiltų tarp paieškos sistemos rezultatų. Kadangi šie tekstai yra skirti ne žmonėms skaityti, o Google paieškos sistemai, jie yra publikuojami puslapio apačioje, mažai pastebimoje vietoje.

Kalbant apie raktinius žodžius, reikia pasakyti, jog SEO tekstuose jie yra gana tikslūs ir jų naudojama daug. Dažniausiai tokiuose tekstuose vartojama labai daug vardininko linksnio žodžių, nes interneto vartotojai, ieškodami tam tikrų prekių ar paslaugų, dažniausiai paieškos laukelyje raktinius žodžius įveda būtent vardininko linksniu. SEO tekstų rašymas nereikalauja puikių lietuvių kalbos žinių, juose gali būti stiliaus, gramatikos ir kitokių klaidų, nes Google to nefiksuoja ir nevertina teksto kokybės. Todėl šie tekstai nebūna įdomūs, išbaigti, itin rišlūs ir pan.

SEO straipsniai

Atėjo laikas pakalbėti apie SEO straipsnius. Kuo jie skiriasi nuo anksčiau aprašytų SEO tekstų? Jų paskirtis – reklamuoti tam tikrus raktažodžius paieškos sistemoms. SEO straipsniai nėra labai naudingi interneto vartotojams, ieškantiems vienokių ar kitokių prekių bei paslaugų. Konkretūs prekių ženklai čia nėra akivaizdžiai, įkyriai reklamuojami, tik retkarčiais paminimi, atsižvelgiant į kontekstą.

Optimaliausias SEO straipsnių ilgis – 300-400 žodžių, rečiau – 400-500 žodžių. Jie yra publikuojami įvairiuose tinklaraščiuose, straipsnių kataloguose. SEO straipsniai skirti pareklamuoti tam tikrus raktažodžius.

SEO specialistai nerekomenduoja tokių straipsnių publikuoti savo įmonės tinklalapyje, ypač vietoj reklaminių tekstų, kurie yra skirti pristatyti konkrečias prekes ar paslaugas. Kalbant apie raktažodžius SEO straipsniuose, jie turėtų būti kuo įvairiapusiškesni, nes Google tai labai vertina. Šio tipo straipsniuose naudojami 1-2 raktažodžiai su nuorodomis į konkrečius interneto tinklalapius. Svarbu atsakingai rinktis, kur publikuoti SEO straipsnius, nes nuo to priklauso nuorodų vertė. Abejotinos vertės tinklalapyje publikuojamo SEO straipsnio nuorodos neteks savo vertės.

Apibendrinant galima teigti, jog SEO straipsniai yra aukštesnės kokybės turinys nei SEO tekstai, nes juose labiau paisoma lietuvių kalbos rašybos taisyklių, būdingas stilistinis vientisumas ir kt. Tačiau, kaip buvo galima suprasti skaitant tekstą, šių tipų straipsnių paskirtis nevienoda. Kokio teksto reikia būtent Jums, gali patarti tik patyrę SEO specialistai. Kreipkitės į Studija 4D komandą ir mes Jums padėsime atsakyti į šį klausimą.

Kas yra SEO?

Kas yra SEO?

Su kompiurerija nesusijusiems žmonėms SEO (angl. Search Engine Optimization) yra viso labo keistai skambantis ir nieko nesakantis trumpinys. Todėl svarbu išsiaiškinti, kas yra SEO? Verčiant pažodžiui SEO yra svetainių optimizavimas paieškos sistemoms. Paprasčiau tariant, SEO – tai tinklalapių pritaikymas paieškos robotams, naudojamiems interneto paieškos sistemų (tokių kaip Google, Yahoo, Bing irk t.). SEO tikslas – populiarinti internetinę svetainę, internetinę parduotuvę ar kitą projektą, pritraukti kuo daugiau tikslinių vartotojų.

Šiame straipsnyje ne tik išsiaiškinsime, kas yra SEO, bet ir aptarsime į ką reikėtų atkreipti dėmesį siekiant, kad Jūsų interneto svetainė būtų populiari?

Norint, kad interneto svetainę būtų galima rasti pagal tam tikrus raktažodžius  ir ji užimtų kuo aukštesnę poziciją tarp Google paieškos rezultatų, būtina puslapio SEO optimizacija. Šiame straipsnyje išskirsime pagrindinius veiksnius, nuo kurių priklauso raktažodžių pozicija Google paieškos sistemoje. Tai yra: socialinių tinklų signalai, atgalinės nuorodos, skaitytojams aktualus turinys, svetainės gyvavimo laikas, svetainės lankytojų srauto dydis, vidinė internetinės svetainės SEO optimizacija, svetainės krovimo greitis.

Pagerinti puslapio pozicijas Google paieškos sistemoje labai padeda socialinių tinklų signalai (tokie kaip like, share, tweet žinutės, įvairios  nuorodos). Šie signalai padeda padidinti Jūsų prekės ženklo žinomumą, svetainės svarbą, autoritetingumą bei patikimumą (kitaip tariant, prideda jai svorio).

SEO atgalines nuorodos

Dar vienas labai svarbus būdas, kuris prideda optimizuojamai interneto svetainei populiarumo yra kokybiškos atgalinės nuorodos. Tačiau nereikia pamiršti, kad svarbu ne atgalinių nuorodų kiekybė, o jų kokybė. Geriau turėti mažiau, bet kokybiškų atgalinių nuorodų nei daugiau ir nekokybiškų. Pastaruoju atveju galite savo internetinei svetainei ne padėti, o pakenkti. Visgi kokybiškas nuorodas gauti nėra lengva ir vien jų nepakanka. Atgalinių nuorodų generavimui reikalinga tam tikra žmonių auditorija, kuri dalintųsi publikuojamu turiniu savo internetiniuose puslapiuose ar socialiniuose tinkluose.

Interneto svetainės adreso (domeno) gyvavimo laikas – vienas iš svarbesnių veiksnių, kuris turi nemažai įtakos svetainės pozicijai Google paieškos sistemoje. Ilgiau gyvuojančios interneto svetainės turi pranašumą prieš naujesnes. Norėdami pakelti naujas interneto svetaines į kuo aukštesnes pozicijas Google sistemoje vadinamieji spameriai neretai pasitelkia nelegalius metodus. Jeigu nauja interneto svetainė gauna itin daug atgalinių nuorodų per trumpą laiko tarpą, tuomet Google sistema tokioms interneto svetainėms taiko filtrą (angl. Sandbox). Minėtas filtras – būdas pristabdyti SEO optimizavimą. Tokiu atveju nors ir gaunamos atgalinės nuorodos, tačiau  interneto svetainės pozicija Google paieškos sistemoje nepagerėja.

Vidinė SEO optimizacija

Dabar atėjo laikas pakalbėti  ir apie vidinę SEO optimizaciją. Gali kilti klausimas, kam ji iš viso reikalinga? Atsakymas yra paprastas: tam, kad paieškos robotai galėtų tinkamai nuskaityti interneto svetainės informaciją, svetainė turi būti atitinkamai sutvarkyta. Pirmas dalykas, kurio imasi šį darbą atliekantys specialistai – analizuoja interneto svetainę ir priima sprendimus, kaip ją reikėtų optimizuoti. Tai daug kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas, todėl jį reikėtų patikėti patyrusiems SEO specialistams. Būtent tokie specialistai dirba įmonėje Studija 4 D.

Atliekant vidinę interneto svetainės SEO optimizaciją, reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos svarbiausius dalykus: aiški ir patogi svetainės struktūra (paragrafų klasifikavimas ir pan.), tinkamai suformatuotas tekstas, svetainės turinio aktualumas, puslapio krovimo greitis, interneto svetainės semantiniai ryšiai, tekstą iliustruojantys paveikslėliai turėtų būti aprašyti naudjant alternatyvųjį tekstą ir t.t.

Akivaizdu, kad be galo svarbus veiksnys, lemiantis interneto svetainės populiarumą ir sėkmingumą, yra puslapio krovimo greitis. Jeigu Jūsų svetainės lankytojai susidurs su šia problema, tuomet mažai tikėtina, kad jie susidomės Jūsų internetine svetaine ir joje toliau lankysis. Tai yra tiesiausias kelias į nesėkmę. Jeigu nenorite patirti nesėkmės, Google siūlo pasinaudoti PageSpeed įrankiu, kuris padės patikrinti Jūsų svetainės krovimo greitį ir patars, kaip jį padidinti.

SEO yra ilgalaikis procesas

Apibendrinant galima teigti, kad svetainių optimizavimas paieškos sistemoms yra ilgalaikis procesas. Neužtenka vieną kartą optimizuoti interneto svetainę ir tikėtis ilgalaikės sėkmės. Norint pasiekti ilgalaikį teigiamą rezultatą, reikia dirbti ir stengtis nuolat: atlikti tiek išrorinį, tiek vidinį SEO, pritraukti kuo daugiau kokybiškų atgalinių nuorodų, imtis priemonių didinant prekės ženklo žinomumą. Jeigu Jums aktualios tokios paslaugos, kreipkitės į mūsų įmonę Studija 4 D, nes mūsų komandoje dirbantys žmonės – SEO profesionalai. Mes padėsime pakelti Jūsų internetinę svetainę į kuo aukštesnę poziciją Google paieškos sistemoje.

Siekime sėkmės kartu!

error: