Domenas (angl. domain name) yra unikalus internetinis adresas. Jis yra fiksuojamas po www ir baigiasi trumpiniais lt, com, eu, net, org, info ir pan. Tiesą sakant, domenas yra vienas iš svarbiausių Jūsų elektroninės parduotuvės ar kitokio pobūdžio interneto svetainės tapatybės elementų. Būtent jis padeda interneto vartotojams surasti informacijos apie Jūsų verslą internete: parduodamas prekes, teikiamas paslaugas. Trumpai tariant, domenas – Jūsų elektroninės parduotuvės, interneto svetainės identifikavimo raktas. Gali kilti klausimas, kodėl toks svarbus elektroninės parduotuvės domeno registravimas? Atsakymas paprastas: jeigu norite turėti elektroninę parduotuvę su unikaliu pavadinimu, kurio niekas daugiau neturi, privalote įsigyti bei užregistruoti domeną. Tai atlikę galite būti tikri, kad niekas kitas neturės tokio pat pavadinimo, nes domeno su Jūsų elektroninės parduotuvės pavadinimu nuosavybės teisės priklauso tik Jums. Svarbu paminėti, kad domeno vardas naudojamas ir elekroninio pašto adresuose.

Elektroninės parduotuvės domeno registravimas ir pavadinimas

Kalbant apie domeno registravimą, čia egzistuoja tam tikros taisyklės. Domeno pavadinime leidžiama naudoti  skaičius, didžiąsias ir mažąsias raides, brūkšnelius; maksimalus domeno ilgis – 63 simboliai be tarpų; taip pat jis negali prasidėti brūkšneliu. Kaip matote, domeno registravimas – specialių žinių reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti atlikti profesionalams. Būtent tokie savo srities profesionalai dirba įmonėje Studija 4 D.  Jeigu kreipsitės į mus, padėsime Jums užregistruoti domeną pagal visas taisykles ir pasiūlysime patrauklią paslaugų kainą.

Ekspertų teigimu, labai svarbu pasirinkti tinkamą domeno vardą, nes nuo jo gali priklausyti elektroninės parduotuvės, interneto svetainės pastebimumas, populiarumas ir lankomumas. Jis turi būti kuo paprastesnis ir trumpesnis. Venkite nereikalingų simbolių. Taip pat reikėtų vengti domene naudoti lietuviškas raides, tokias ž, š, ė, ę ir kt. Nors registruoti domenus su lietuviškomis raidėmis nėra draudžiama, bet žmonės dar nėra prie to pripratę.

Labai svarbu pasirinkti Jūsų verslui tinkamą domeno galūnę. Vystantiems verslą Lietuvoje, reikėtų rinktis lt galūnę. Jeigu Jūsų veikla yra tarptautinė – geriausiai tinka domenas su galūne com arba eu. Atitinkamos domenų galūnės būdingos įvairios paskirties veiklai: informaciniams tinklalapiams – info, organizacijoms – org ir kt.

Domenai kaip prekės ženklai

Iš tiesų domenai gali pasitarnauti ir kaip prekės ženklai. Kiekvienam internetiniam verslui labai svarbu turėti lengvai randamus adresus, nes tai lemia, kiek žmonių lankysis Jūsų elektroninėje parduotuvėje, domėsis būtent Jūsų, o ne konkurentų, prekės ženklu. Tai be galo svarbu, nes žinomumas reiškia pelningumą. Kuo daugiau žmonių ras Jūsų elektroninę parduotuvę interneto sistemų paieškos rezultatų sraute, tuo daugiau į ją užsuks, apžiūrės prekes, susidomės jomis ir nusipirks. Net jeigu tai bus vienkartinis apsipirkimas, vis vien išlošite, nes gausite tam tikrą pinigų sumą. Tačiau nemaža dalis atsitiktinai užklydusių pirkėjų tampa nuolatiniais klientais, o tai jau garantuoja nevienkartinį pelną.

Domeno patikrinimas

Nepamirškite, kad prieš registruojant tam tikrą domeną, reikėtų pasidomėti keliais svarbiais dalykais. Svarbiausia – patikrinti, ar jis nepažeidžia kokių nors kitų asmenų teisių (pavyzdžiui, teisių į prekės ženklą, juridinio asmens pavadinimą ir kt.). Tai atlikti būtina, nes jeigu paaiškėja, kad užregistruotas ir Jūsų naudojamas domenas pažeidžia kitų asmenų teises, būsite priversti atlyginti asmenų, kurių teises pažeidėte, patirtus nuostolius, gali tekti domeną atiduoti ir net bylinėtis teismuose. Akivaizdu, kad su šia sritimi nesusidūrusiems žmonėms, visa tai išsiaškinti būtų sunku, todėl patariame kreiptis į Studijos 4 D komandą. Mes padėsime išvengti su domeno naudojimo teisėtumu susijusių problemų. Be to, padėsime jį sukurti, jeigu to dar nepadarėte patys, užregistruosime ir, iškilus klausimams, konsultuosime.

error: