Elektroninės parduotuvės kūrimas

Itin populiari tema Elektroninės parduotuvės kūrimas atrodo jau yra šimtus kartų apkalbėtas reikalas, tačiau pagaliau apsisprendus žengti pirmąjį žingsnį el parduotuvės sukūrimo link iškyla nauji klausimai, nauji įšūkiai ir toliau grįžtame į interneto platybes ieškoti daugiau informacijos mūsų verslo pradžiai. Šiame tekste norime Jums pateikti konkrečius elektroninės parduotuvės kūrimo etapus, kurie padės suprasti kokie esminiai žingsniai yra žengiami pradedant savo verslą internetinėje erdvėje. Tad linkime Jums, jog elektroninės parduotuvės kūrimas būtų nesudėtingas ir lengvai įgyvendinamas tikslas.

1 etapas – dizainas

Elektroninės parduotuvės kūrimas yra neatsiejamas nuo dizaino, kadangi šioje plotmėje dizainas yra atsakingas už pirmąjį Jūsų potencialaus kliento įspūdį ir tai ar jis norės pas Jus sugrįžti. Jokiais būdais nereikėtų nurašyti šio etapo kaip mažiausiai svarbaus, kadangi pirmasis įspūdis atmintyje įstringa labiausiai. Ar Jums būtų malonu naršyti svetainėje, kurioje sunku matyti vieną ar kitą paveikslėlį, aprašymai būtų netvarkingi, o prekė ar paslauga, kurią atėjote įsigyti pateikta klaidingai ir neskaniai?

Galbūt ne kiekvienas vartotojas pripažins, jog produkto pakuotė gali paskatinti pirkti, tačiau net patys nepajausdami susiviliojame blizgiais popierėliais, gėlėtais maišeliais ar spalvotomis dėžutėmis. Būtent pakuotė, šiuo atveju, atlieka pirmąjį ir vieną svarbiausių žingsnių skatinančių vartotoją pirkti. Lygiai tokia pati situacija su elektroninės parduotuvės dizainu: jeigu pirmasis įspūdis bus efektingas ir įsimintinas – Jūsų klientas visuomet norės pas Jus grįžti.

2 etapas – turinio valdymo sistema – Magento?

Antrą etapą ne veltui dedikavome Magento turinio valdymo sistemai, kadangi anokia čia naujiena, jog būtent ši sistema yra populiariausia visame pasaulyje. Elektroninės parduotuvės kūrimas neišvengiamai reikalauja pasirinkti tam tikrą turinio valdymo sistemą, kuri bus tarsi Jūsų el parduotuvės pamatas. Magento tai e komercijos platforma, kuri yra skirta stambesnėms įmonėms, tačiau taip pat gali pasiūlyti ir nemokamą atvirojo kodo sistemą.

Magento turinio valdymo sistema ne šiaip yra viena populiariausių visame pasaulyje,  o šios sistemos gerųjų savybių krepšelis išties nemažas. Magento išsiskiria įvairiais rinkodaros įrankiais, klientų segmentavimo galimybe, paieškos sistemos optimizavimu, mobilia versija ir daugybe kitų privalumų. Taip pat ši sistema suteikia galimybę sukurti daugiau kaip vieną elektroninę parduotuvę. Jeigu siekiate rimtesnių ir sudėtingesnių sprendimų – Magento turinio valdymo sistema turėtų būti Jūsų sąrašo viršuje.

3 etapas – apmokėjimų diegimas

Jeigu elektroninės parduotuvės kūrimas jau galutinai užvaldė Jūsų mintis ir pradedate įsibėgėti, siūlome Jums apgalvoti kaip klientas galės atsiskaityti už savo prekę ar paslaugą. Tęsiant Magento sistemos temą, galime pabrėžti, jog kalbant apie mokėjimų diegimą ši turinio valdymo gigantė yra išties dėkinga, kadangi ji gali pasiūlyti kelis mokėjimo ir atsiskaitymo būdus. Nepamirškite, jog prekės ar paslaugos apmokėjimas yra vienas svarbiausių elementų, kadangi Jūsų klientas turi būti užtikrintas, jog jo pinigai pasieks Jus ir jais bus apmokėta įsigyta prekė ar paslauga.

Atsiskaitymų būdai dažniausiai būna grupuojami į 4 kategorijas: Merchant (kreditinės, debetinės kortelės ir pan. Labiausiai paplitęs atsiskaitymo būdas, kuomet mokėjimas fiksuojamas automatiškai ir nedelsiant); Payment gataway – apima įvairius mokėjimo būdus. Gali būti PayPal, mokėjimai.lt, foxtransfers ir kt.; Banklink – bankinis pavedimas, kuomet mokėjimas el parduotuvėje fiksuojamas automatiškai ir nedelsiant; Pusiau automatiniai – atsiskaitymo būdai, kuomet pirkėjas už prekę atsiskaito vėliau.

4 etapas – pristatymo kurjerių diegimas

Elektroninės parduotuvės kūrimas pareikalaus iš Jūsų apgalvoti ir pristatymo kurjerių paslaugas, kurių dėka Jūsų klientas gaus savo užsakytą prekę. Turite pagalvoti apie tai, kad Jūsų klientą prekė pasiektų greitai, o jos atsiėmimas būtų patogus ir nesudėtingas. Šiandieninės prekių pristatymo galimybės yra neribotos ir pasirinkimų yra labai daug: tai ir kurjerių tarnybos, pristatymai į namus, prekių atsisėmimas paštomatuose ir kt.

Pristatymo funkcijos Jūsų elektroninėje parduotuvėje nebus iki tol, kol joje nebus įdiegiamas atitinkamas modulis. Dauguma elektroninių parduotuvių kūrėjų Jums gali pasiūlyti platų prekių pristatymo pasirinkimą, todėl Jūsų klientui  prekės bus pristatytos jam patogiausiu būdu. Tai gali būti fiksuoto mokesčio pristatymo paslauga (kurjerių tarnybos, LP express terminalai ar Lietuvos paštas), taip pat nemokamą pristatymą nuo atitinkamos sumos, prekių atsiėmimą parduotuvėje ar paštomatuose ir kt.

5 etapas – buhalterinės sistemos diegimas

Elektroninės parduotuvės kūrimas taip pat yra neatsiejamas nuo buhalterinės sistemos diegimo. Tam, kad galėtumėte sklandžiai kontroliuoti  savo sąskaitas-faktūras, mokėjimus, valdyti įmonės finansus bei tvarkyti apskaitą, be šios paslaugos Jūs tiesiog neįsiversite. Taip pat buhalterinės sistemos diegimas suteiks Jums galimybę sekti įmonės veiklos analizę, matyti ir kontroliuoti prekių judėjimą ar tiesiog atnaujinti parduotuvių prekių likučius.

Buhalterinė sistema Jums reikalinga ir dėl tokių elementarių dalykų kaip, kad patikrinimai ar tam tikras mokėjimas jau atliktas, kokia to mokėjimo būsena, kokiame sandėlyje yra atitinkama prekė, kokios sąskaitos-faktūros ir kada atėjo iš tiekėjo ir pan. Sklandus buhalterinių operacijų apdorojimas ir ataskaitų pateikimas leis efektyviai veikti Jūsų elektroninei parduotuvei ir sėkmingai progresuoti elektroninių parduotuvių erdvėje.

Dėl internetinės svetainės ar virtualios reklamos paslaugų,

Neatidėliokite rytojuiPaskambinkite dabar.

Mob.: +370 689 37799
info@studio4d.lt
Skype: studija4d
Daugiau: elektroninės parduotuvės kūrimo paslaugos; Reklamos paslaugos – Jūsų partneris Studija 4D

Įkvepianti ateitis: interneto svetainės kūrimo svarbiausios naujovės 1