Mobiliųjų aplikacijų kūrimas

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas tai terminas, kurį šiuolaikinėje, informacinių technologijų visuomenėje išgirstame vis dažniau, o IT specialistų lūpose šis žodžių junginys tarsi eliksyras, kurį privalo turėti savo spintelėje kiekviena auganti įmonė ar verslas. Ir būtent šiuo eliksyrų jie privalo vaišinti savo vartotoją. Kasdien. Nuolatos. Nes būtent dabar išaušo jų sėkmės valanda.
XXI – ame, technologijų amžiuje jau nieko nebestebina spartus inovacijų augimas ir jų įvairovė, o išmaniųjų įrenginių gausa ir tobulėjimas tik parodo, kaip toli yra pažengusi žmonija. Siekiant tapti žinomais, paklausiais ir populiariais, visų pirma reikia būti matomais, o būdų pasiekti šį tikslą yra labai daug.
Nuolatinis išmaniųjų įrenginių buvimas šalia mūsų padeda mums koja kojon žengti su pasauliu ir mus supančia aplinka, todėl siekiant patobulinti šį procesą ir dar labiau paspartinti informacijos srautą, IT specialistai atranda vis naujų būdų kaip pasiekti tam tikrą žmogų, vartotoją. Šiandien vienas populiariausių būdų tai padaryti – mobiliųjų aplikacijų kūrimas.

Mobilaus interneto duomenų suvartojimas ir ateities perspektyvos

Remiantis www.statista.com pateikiamais duomenimis apie globalų mobiliojo interneto duomenų suvartojimą, galime pastebėti, jog metai iš metų šis fenomenas neslobsta, o tik kyla aukštyn su dar didesniu pajėgumu. Nuo 2014 – tųjų metų iki šios dienos, pasauliniu mastu mobiliojo interneto duomenų suvartojimas į viršų šoktelėjo net 4%, o ateityje žadami dar didesni pakilimai. Statistikos portalas prognozuoja, jog 2019 – taisiais mobiliojo interneto duomenų suvartojimas išaugs daugiau nei 7 proc.
Mobiliojo interneto suvartojimas Lietuvoje taip pat priverčia nustebti ir leidžia suvokti, jog Lietuvoje suvartojamų mobiliojo interneto duomenų kiekis ne ką mažesnis lyginant su globaliais duomenimis. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) dar metų viduryje pateikusi pirmojo šių metų ketvirčio duomenis apie elektroninių ryšių rinką, priverčia aiktelėti: mobiliojo interneto suvartojimas Lietuvoje per ketvirtį išaugo net 17%! Jeigu reikėtų surasti kitą tokį taip sparčiai augantį fenomeną Lietuvoje, tikriausiai ne vienam būtų sudėtinga tai padaryti, kadangi skaičiai išties stulbinantys!

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas skaitmeniniame amžiuje

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas ir jų reikšmė šiandieninėje visuomenėje yra pakankamai gerai žinomas, o XXI – asis technologijų amžius skatina su tuo susipažinti iš arčiau, pasineriant ne tik į mobiliųjų aplikacijų vartojimą, tačiau ir jų kūrimą bei pritaikymą savo kasdienėms reikmėms. Trumpai tariant, mobiliųjų aplikacijų kūrimas tai dar viena galimybė pasiekti vartotoją ir jį supažindinti su tam tikra informacija. O taip pat tai puikus būdas maksimaliai išnaudoti išmaniųjų technologijų galimybes. Daugiau nei prieš penketą metų atgal mobiliosios aplikacijos pagrinde buvo skirtos pramogai, tačiau šiandien jos yra vienas pagrindinių įrankių galinčių padėti padidinti verslo našumą.

Išgirdus terminą Mobiliųjų aplikacijų kūrimas, didžiajai eilinių vartotojų grupei, pirmiausia, galvoje iškyla žaidimų aplikacijos bei panašių programėlių vaizdiniai ir tuo tikrai nereikėtų stebėtis. Tokios asociacijos susiformavo ne šiaip sau, kadangi žaidimų aplikacijos šioje srityje yra populiariausios, o jų gausa ir įvairovė nepaliaujamai auga. Tačiau, žaidimų aplikacijos tikrai nėra pagrindinis mobiliųjų aplikacijų herojus. Įvairių kitų programėlių yra tikra galybė ir jų kiekis auga labai sparčiai. Tikriausiai kiekvienas vartotojas turintis išmanųjį telefoną, net ir dabar savo telefone rastų ne vieną mobiliąją aplikaciją, o rytoj, poryt ar kitą savaitę jų pasipildys dar daugiau.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas: nauda verslui

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas yra ne šiaip populiarus ir sparčiai augantis reikalas, tai gali būti itin vertinga ir didelį pelną nešanti investicija. Tiksliau, tai ir yra didelį pelną nešanti investicija. Ar pamenate, kuomet tik maža dalis įmonių turėjo savo internetines parduotuves, tačiau jų gausa pradėjo augti neįtikėtinai sparčiai įsitikinus, jog tai gali būti tikra aukso kasykla ir vienas pagrindinių verslo plėtojimo įrankių? Ir tai yra visiškai natūralu, kadangi internetas ir naujosios technologijos, šiandien, yra pagrindinis būdas pasiekti savo vartotoją. Taigi, minėtą situaciją šiandiena pakeičia mobiliųjų aplikacijų kūrimas ir tai tampa must have įrankiu siekiant išplėtoti savo verslą bei pasiekti dar daugiau potencialių vartotojų.

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas yra naudingas verslui dėl daugybės priežasčių. Jau dabar, pagal duomenų kiekio suvartojimą, mobilusis internetas lenkia stacionarųjį, todėl nesunku suprasti, jog ateityje dar daugiau potencialių vartotojų surasite būtent mobiliųjų įrenginių pagalba. Kokybiškos mobiliosios aplikacijos sėkmingai reprezentuojančios Jūsų įmonę yra vienas pagrindinių įrankių greičiau pasiekti potencialų vartotoją ir patobulinti įmonės marketingą. Be to, tai yra inovatyvus bendravimo su klientais būdas, galimybė padidinti įmonės apyvartą bei pasirūpinti jos reklama, o ateities perspektyvos žada, jog toks komunikacinis kanalas tarp įmonės ir vartotojo bus alternatyva populiariausiems tiesioginėms rinkodaros kanalams. Ir beje šios perspektyvos kasdien pildosi!

Mobiliųjų aplikacijų kūrimas: nuo ko pradėti?

Kiekvieną kartą prieš pradedant įgyvendinti tam tikrą idėją, reikėtų apsvarstyti ar Jums tikrai to reikia. Nepamirštame pabrėžti, jog mobiliųjų aplikacijų kūrimas gali pareikalauti nemažai lėšų, todėl šį sprendimą priimkite atsakingai. Pagalvokite, kokius tikslus mobilioji aplikacija padės pasiekti ir kokius uždavinius bandote išspręsti jos pagalba. Taip pat apgalvokite, kokia turėtų būti Jūsų įmonės mobiliosios aplikacijos funkcija. Reklama, naujų klientų paieška, žinomumo didinimas, reputacijos gerinimas? Naujų, ryšių užmezgimas, darbuotojų rezultatų sekimas ar jų darbo produktyvumo kėlimas? O galbūt ji turėtų atlikti kitas funkcijas? Niekas neturi vykti šiaip sau. Viskas privalo turėti labai tikslią paskirtį.

Dar vienas, ne mažai svarbus žingsnis yra tai kaip atrodys pati mobili aplikacija. Negalvokite, jog tai nesvarbu! Turime pripažinti, jog gražūs dalykai traukia žmones, todėl ir pati aplikacija turėtų būti patraukli potencialiam Jūsų vartotojui. Tiesiog pasidarykite maketą, nusipieškite piešinį ir aptarkite tai su specialistais. Taip pat turite priimti sprendimą kokių įrenginių palaikymui bus kuriama mobili aplikacija: išmaniąjąm telefonui? Planšetei? Šį sprendimą priimti padės tam tikros apklausos, bei auditorijų tyrimai.

Na ir žinoma, turite gerai apgalvoti kas kurs Jūsų įmonei mobiliąją aplikaciją ir kiek esate pasiryžę tam išleisti pinigų. Be visų paminėtų žingsnių, galutiniame variante turėtumėte apgalvoti ir tai, kaip apie Jūsų mobiliąją aplikaciją sužinos visas pasaulis. Kaip ją pristatysite? Reklamuosite? Kaip skleisite informaciją apie jos atsiradimą rinkoje?
Mobiliųjų aplikacijų nauda išties akivaizdi, o rezultatai itin patrauklūs. Pasvėrus visus už ir prieš, tikriausiai pliusų atrasite gerokai daugiau, tačiau kiekvienos idėjos išgryninimui reikalingas sveikas protas, išmanymas bei specialistų pagalba. Auginkite savo verslą atsakingai ir apgalvotai.

Internetinės svetainės administravimas