Elektroninių parduotuvių privalumai ir trūkumai. Internetinės parduotuvės – puiki vieta pirkėjams, norintiems rinktis iš didelio prekių asortimento ir sutaupyti pinigų. Internetinės parduotuvės yra labai konkurencingos ne tik tarpusavyje (su kitomis internetinėmis parduotuvėmis), bet ir su realiomis parduotuvėmis. Kainų palyginimo svetainės padeda sužinoti, kur geriausia įsigyti konkrečią prekę. Taip pat padeda nukreipti pirkėjus į internetines parduotuves, turinčias geriausią reputaciją, nes tokiose svetainėse skelbiami pirkėjų atsiliepimai apie elektronines parduotuves.

Daugelis internetinių parduotuvių klientams netaiko pardavimo mokesčio (išskyrus atvejus, kai to reikalauja valstybė), o tai gali padėti sutaupyti tiems žmonėms, kurie perka daugiausia internetu.

Elektroninių parduotuvių privalumai

Kokius dar internetinių parduotuvių privalumus galima išskirti?

Elektroninės parduotuvės dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę;

Nereikia rengtis, puoštis norint apsipirkti (galite apsipirkti net su pižama, tik išlipę iš lovos);

Sutaupote degalų;

Išvengiate automobilio parkavimo problemų;

Pirkėjai internetu retai susiduria su agresyviais, nemaloniais pardavėjais;

Nėra eilių;

Nereikia laukti eilėje prie matavimosi kabinų;

Daugelis internetinių mažmenininkų leidžia pirkėjams skelbti atsiliepimus apie įsigytus produktus;

Žymiai didesnis prekių pasirinkimas;

Galimybė apsipirkti bet kur: namuose, biure, automobilyje;

Galimybė patogiai grąžinti ar pasikeisti netikusias prekes;

Internetinėse parduotuvėse dažniau taikomos įvairios nuolaidos, skelbiamos akcijos, todėl galima apsipirkti kur kas pigiau nei įprastose parduotuvėse.

Elektroninių parduotuvių trūkumai

Pasitaiko atvejų, kai patraukliai atrodantis sandoris neatitinka realybės. Kai kurie žmonės prekybą internetu skambiai lygina su katės pirkimu maiše. Kompiuterio ekrane prekė gali atrodyti vienaip, o realybėje visiškai kitaip.  Taigi pirkdami internetinėse parduotuvėse rizikuojate gauti prekę, kuri neatitiks Jūsų lūkesčių.

Be to, bendrauti su pardavėju internetu, sužinoti dominančią informaciją kartais yra sudėtingiau negu kalbantis akis į akį. Tam reikia kantrybės bei atkaklumo. Perkant įprastose parduotuvėse panašias problemas galima išspręsti greičiau ir paprasčiau. Taip pat įprastose parduotuvėse lengviau susisiekti su administracija bei išsakyti jiems savo skundus ar pageidavimus nei elektroninių parduotuvių atveju.

  • Pirkdami internetu negalite fiziškai patikrinti ar išbandyti įsigyjamų prekių, todėl padidėja tikimybė įsigyti nekokybiškas prekes;
  • Pirkdami internetu žmonės kartais neturi galimybės derėtis dėl kainų ir mokėjimo sąlygų, kurios gali egzistuoti vietinėse parduotuvėse;
  • Įsigijus prekes internetu dažnai tenka ilgai laukti, kol jos bus pristatytos. Tai ypač aktualu perkant dovanas;
  • Interneto pirkėjai ne visada žino, ar konkreti elektroninė parduotuvė yra legali, ar joje saugu pirkti. Perkant neaiškiose elektroninėse parduotuvėse išauga tikimybė prarasti sumokėtus pinigus, negauti prekių. Siekiant to išvengti, specialistai pataria pirkti tik iš patikrintų, gerų klientų atsiliepimų sulaukusių internetinių parduotuvių arba mokėti už prekes grynais jų pristatymo metu;
  • Internetinėse parduotuvėse dažnai nėra žmogaus, kurio darbas – kalbėtis su klientais ir spręsti jiems iškilusias problemas;
  • Perkant įprastose parduotuvėse dažniausiai lengviau grąžinti pinigus už netinkamas prekes. Elektroninių parduotuvių atveju šis procesas užtrunka ilgiau ir gali būti sudėtingesnis.

Elektroninių parduotuvių privalumai ir trūkumai

Taigi išsiaiškinome, kokie yra elektroninių parduotuvių privalumai ir trūkumai. Kiekvienas žmogus apie jas turi savo nuomonę. Vieniems šios parduotuvės – puiki apsipirkimo vieta, kur galima rinktis iš didelio prekių asortimento bei sutaupyti pinigų. Kiti, senesnių pažiūrų, žmonės elektroninių parduotuvių nemėgsta, nes galvoja, jog čia pirkti nesaugu, nėra galimybės apžiūrėti, pačiupinėti prekių.

INTERNETINĖS RINKODAROS PASLAUGOS | Magento sistema

error: