Elektroninių parduotuvių emoji marketingas

Galima drąsiai teigti, jog emociukai tiesiog užkariavo šiuolaikinius žmones. Dabar, kai bendravimas dažniau vyksta virtualiai nei gyvai, be emoji paveikslėlių neapsieiname. Jie pagyvina, tekstines žinutes, suteikia joms daugiau žaismingumo, padeda išreikšti emocijas, kurių galbūt nenorime išsakyti žodžiais. Su kuo jie mums asocijuojasi? Turbūt su pramoga, smagiais draugų pokalbiais. Tačiau ar susimąstėte, kad emoji gali pasitarnauti ir versle, elektroninių parduotuvių reklamoje?

Elektroninių parduotuvių emoji paveikslėlių nauda

Prekiniai ženklai naudoja emocijas, norėdami bendrauti su savo tiksline auditorija, pasiekti savo klientų mobiliuosius telefonus bei parodyti, kad yra šiuolaikiški, nes pasitelkia naujausias komunikacijos tendencijas. Juk emociukai padeda perteikti norimą žinutę kur kas žasimingiau. Be to, jie padeda peržengti kalbos barjerus, tad prekių ženklai gali lengviau pasiekti užsienio rinkas. Juk emoji reikšmės visame pasaulyje yra vienodos. Tad jūsų elektroninių parduotuvių reklamoje siunčiamą žinutę supras kiekvienas žmogus, nesvarbu, kokia jo tautybė.

Emoji paveikslėliai – tai galimybė pasakyti daugiau naudojant mažiau išraiškos priemonių. Rinkodaros specialistai žino, jog žmonės nemėgsta gauti daug informacijos vienu metu, tad kuo žinutė yra trumpesnė ir tuo pačiu informatyvesnė, tuo geriau. Emoji paveikslėliai yra galinga priemonė perteikti daugiau informacijos be žodžių.

Emoji leidžia iššifruoti žmonių reakcijas socialinėje žiniasklaidoje. Pagal tai, kokius emociukus naudoja, galima spręsti apie žmogaus nuotaiką, poreikius ir kt. Emoji paveikslėliai yra tokie paveikūs, nes juos žmogaus smegenys priima kaip neverbalinę informaciją. Tai nėra žodžiai, o emocinė komunikacijos dalis.

Elektroninių parduotuvių emoji marketingo strategija

Elektroninių parduotuvių emoji marketingas – tai marketingo kampanijų kūrimas pasitelkiant emoji paveikslėlius. Tai apima emociukų naudojimą socialinių tinklų įrašuose, grafikoje, jų kaip žymų (hashtags) naudojimą, iš jaustukų sudarytų domenų kūrimą ir pan.

Rengdami elektroninių parduotuvių emoji rinkodaros strategiją, prekių ženklai turėtų pirmiausia išsiaiškinti, kokias platformas dažniausiai naudoja jų tikslinė auditorija. Taip pat būtina užtikrinti prieigą prie išmaniųjų telefonų.

Svarbu, kad elektroninių parduotuvių emoji paveikslėlių naudojimas būtų laiku ir vietoje. Jie turi atlikti savo funkciją, atitikti kontekstą. Gerbkite savo tikslinę auditoriją ir emociukus naudokite natūraliai: nesistenkite jų panaudoti kuo daugiau vien tam, kad padidintumėte vartotojų įsitraukimą arba parodytumėte, jog sekate naujausias komunikacijos tendencijas. Žmonės greitai pastebi dirbtinumą. Apklausos duomenimis, 59% 18–34 metų asmenų mano, jog įmonės per daug stengiasi naudodamos emociukus skelbimuose ar rinkodaros kampanijose. Taip pat nustatyta, kad 53% jaunų žmonių mano, kad emociukų ir teksto derinimas padeda žmonėms geriau suprasti vienas kitą.

Tyrimais įrodyta, kad emoji paveikslėliai padeda padidinti vartotojų įsitraukimą.  Mokslininkai išsiaškino, jog žiūrint į besišypsantį emoji veidelį suaktyvėja tos pačios smegenų dalys kaip ir žiūrint į tikrą žmogaus veidą.

Naudokite emociukus savo elektroninių parduotuvių Push pranešimuose, kad padidintumėte produktų pardavimus. Jie suasmenins jūsų reklamas, padidins žinučių aiškumą ir tiksliai perteiks emocijas. Be to, šios mažos, vizualiai patrauklios piktogramos padės sutaupyti vietos, nes nereikės vartoti daug žodžių.

Sėkmingi emoji marketingo pavyzdžiai

Visame pasaulyje žinomas automobilių gamintojas Chevrolet 2015 m. išleido pranešimą spaudai, kurį sudarė vien tik emociukai ir kvietė viso pasaulio žmones išsiaiškinti jo prasmę. Ji buvo atskleista sekančią dieną paaiškinant, jog pranešimas buvo skirtas pareklamuoti 2016 m. pasirodysiantį automobilį Chevy Cruze. Nors vieni gyrė šį automobilių gamintoją už protingą bei išradingą skelbimą, kiti jį kritikavo kaip pernelyg neaiškų.. Nepaisant skirtingų nuomonių, Chevrolet reklamos kampanija sulaukė didžiulio žiniasklaidos dėmesio.

Gyvūnų teisių organizacija PETA 2014 m. paskelbė vaizdo įrašą, pavadinimu Cruelty Beyond Words, sudarytą iš emoji paveikslėlių. Jo pabaigoje paprašė žiūrovų siųsti širdeles, kad būtų užkirstas kelias žiauriam elgesiui su gyvūnais. Šis vaizdo įrašas dėka emociukų yra žaismingas ir tuo pačiu skatina žmones atkreipti dėmesį į opią problemą.

McDonald’s savo panaudojo emociukų seriją, kad papasakotų istoriją, kurios pabaigoje mėsainis susiejamas su šypsena. Taigi jie panaudojo emociukus, kad susietų teigiamas emocijas su savo prekės ženklu.  Iš šios reklamos kampanijos galime išmokti, kad reklama neturi būti sudėtinga, kad būtų efektyvi ir paveiki.

Taigi, emoji marketingas gali puikiai pasitarnauti verslui, elektroninių parduotuvių reklamoje, tik reikia žinoti, kaip ir kur emociukus tikslingai panaudoti. Jie padeda padidinti vartotojų įsitraukimą, pardavimus, geriau suprasti klientų emocijas, sukurti įdomesnes bei žaismingesnes reklamos kampanijas.

Elektroninių parduotuvių kūrimas >>