Internetinės parduotuvės užsienyje ir Lietuvoje dabar išgyvena savo aukso amžių. Jos dygsta kaip grybai po lietaus. Internetinėse parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių prekių net neiškėlus kojos iš namų, keliais kompiuterio klavišų paspaudimais. Drabužių, avalynės, papuošalų, buitinės technikos ir kitų prekių įsigijimas internetu jau nieko nestebina. Internetu šiais laikais perkame net maistą.
Reikia pasakyti, jog lietuviai apsiperka ne tik lietuviškose, bet ir užsienio internetinėse parduotuvėse. Ten juos vilioja didesnis prekių asortimentas, mažesnės kainos, patrauklios akcijos.
Matydami, jog įsiliejus į užsienio rinką galima žymiai daugiau uždirbti, išgarsinti savo prekes ne tik gimtojoje šalyje, privilioti didesnį pirkėjų ratą, internetines parduotuves užsienyje vis dažniau atidaro ir lietuviai. Tačiau šiam žingsniui reikia atsakingai pasiruošti, apgalvoti visus pliusus bei minusus, galimus sunkumus, iššūkius ir pan.
Ką reikia žinoti norint pradėti prekiauti užsienyje?
Suprasti vietinę kultūrą, jos ypatumus. Norint sėkmingai įsilieti į užsienio rinką neužtenka vien tik išversti internetinės parduotuvės prekių aprašymus bei kitą tekstinę informaciją į užsienio kalbą. Svarbu suprasti konkrečios šalies kultūrą, įsigilinti į jos subtilybes.
Pirmasis žingsnis siekiant pagerinti tarpkultūrinę kompetenciją yra suprasti kultūrines kliūtis, su kuriomis toje šalyje susiduria verslas. Suprasdami kultūrinius skirtumus sugebėsite išvengti situacijų, kurios gali pakenkti verslui užsienyje. Jeigu yra galimybė, pakalbėkite, praleiskite kiek įmanoma daugiau laiko su tos šalies žmonėmis, kad kuo geriau juos perprastumėte.
Internetinės parduotuvės užsienyje, reikia žinoti vietinius įstatymus.
Jeigu nusprendžiate prekiauti užsienio rinkoje, turite žinoti konkrečios šalies įstatymus, reklamos sąlygas, pardavimo taktikas. Kalbant apie reklamos reglamentą, kai kuriuose pasaulio regionuose reklama, susijusi su tam tikromis produktų rūšimis, turi būti patvirtinta valdžios institucijų. Pavyzdžiui, daugelyje šalių farmacijos produktų reklamą turi patvirtinti vietos Sveikatos ministerija.
Pardavimo taktikų reguliavimas. Įvairios pardavimo skatinimo taktikos, tokios kaip konkursai, akcijos, ypatingi pasiūlymai (pavyzdžiui, vieną prekę perkate, o kitą gaunate nemokamai) paprastai reguliuojami skirtingai. Todėl įsitikinkite, kad jūsų pageidaujama reklamos taktika neprieštarauja vietiniams įstatymams. Taip pat jūsų parduodamos prekės turi atitikti konkrečios šalies standartus, kurie gali būti įvairūs.
Pritaikykite paieškos sistemos rinkodarą
Tai yra teisingų paieškos sistemų pasirinkimas, turinio lokalizavimas ir raktinių žodžių supratimas. Pasirinkite tinkamus paieškos variklius: išsiaiškinkite, kokius paieškos variklius naudoja tam tikros jūsų pasirinktos rinkos. Angliškai kalbančius klientus galima pasiekti naudojant pagrindines paieškos sistemas Google, Yahoo ir Bing. Tačiau dažnai vietinės rinkos naudojasi vietinėmis paieškos sistemomis.
Lokalizuokite internetinės parduotuvės turinį. Nepakanka tiesiog išversti savo svetainę į tikslines kalbas. Jeigu siekiate kokybės bei klientų pasitikėjimo, nepateikite jiems prastos kokybės turinio. Interneto svetainės lokalizavimas – tai joje esančio turinio vertimas, tačiau ne tiesioginis, o pritaikant informaciją pagal lankytojų kultūrinius aspektus.
Parinkite tinkamus raktinius žodžius. Nereikėtų koncentruotis į tai, kaip išversti raktinius žodžius į užsienio kalbą. To padaryti neužtenka. Pasitarkite su vietiniais rinkodaros specialistais, kurie padės rasti geriausiai jūsų parduodamas prekes atspindinčius raktažodžius. Juk tai nėra vien tik bereikšmiai žodžiai. Jie priklauso nuo konkrečios kultūros, kurią formuoja vietiniai gyventojai.
Optimizuokite internetinės parduotuvės dizainą
Daugeliu atvejų tai yra pagrindinė erdvė jūsų bendravimui internetu su potencialiais klientais. Optimizuokite savo svetainės dizainą, kad lankytojai galėtų joje patogiai naršyti. Parinkite spalvas, simbolius, kurie būtų priimtini konkrečios kultūros žmonėms. Juk tie patys simboliai, spalvos skirtingose kultūrose turi skirtingas reikšmes.
Dar vienas svarbus dalykas – valiutos konversija. Jeigu vystote e-komercijos verslą ir užsiimate tarptautine prekyba, įsitikinkite, kad vartotojai galės konvertuoti pirkinio sumą į savo valiutą. Tam yra specialios programos.
Taigi internetinės parduotuvės užsienyje – puiki galimybė pristatyti savo prekes didesnei auditorijai. Jeigu jus domina internetinės parduotuvės užsienyje, t.y. norite plėstis į užsienio rinkas, kreipkitės į Studiją 4D. Mes sukursime internetinę parduotuvę arba jau turimą pritaikysime užsienio rinkai, suteiksime naudingų patarimų.