Bet kurios interneto svetainės sėkmė labai priklauso nuo dizaino. Nesvarbu, ar ją sukūrė profesionalūs dizaineriai, ar mėgėjai, kokybė yra prioritetas. Ji turi būti ne tik vizualiai graži, bet ir patogi naudotis.

Kadangi interneto svetainė yra jūsų verslo veidas,  dauguma potencialių klientų ją aplankys anksčiau nei užsuks į jūsų parduotuvėje. Taigi būtina sudaryti puikų pirmą įspūdį.  Kitaip interneto svetainė paskęs konkurentų jūroje.

Tinklalapio dizainas yra reikšmingesnis konversijoms, nei jūs manote. Net jeigu naudojate puikią konversijų skatinimo taktiką, prasta interneto svetainės kokybė gali atbaidyti potencialius klientus. Tiesą sakant, svetainės dizainas reiškia ne vien tai, kaip ji atrodo, bet tai, kaip ji veikia. Net paprasta, minimalistinio dizaino svetainė,  kuri yra gerai struktūruota, „Google“ veikia puikiai. Potencialiems klientams  didžiausią pasitikėjimą kelia tos internetinės svetainės ar parduotuvės, kurios yra populiarios ir vertinamos žmonių.

Šiame straipsnyje atskleisime svarbiausius internetų svetainių dizaino principus, kurių dėka ji taps estetiška, efektyvia, patrauklia bei patogia vartotojams.

Interneto svetainės dizaino paprastumas

Viena iš pagrindinių taisyklių – nepersistengti. Per daug dizaino elementų puslapyje, gali atitraukti lankytojų dėmesį nuo pagrindinio jūsų svetainės tikslo. Paprastumas šiuo atveju reiškia efektyvumą. Švarus ir šviežias svetainės dizainas ne tik daro ją patrauklią, bet ir padeda vartotojui sklandžiai pereiti iš vieno puslapio į kitą. Svarbu akcentuoti, jog kiekvienas dizaino elementas turi būti tikslingas, o ne tik puošmena.

Interneto svetainės nuoseklumas

Svetainės dizaino nuoseklumas yra labai svarbus. Atkreipkite dėmesį, ar dizaino elementai vienodi kiekviename puslapyje (šriftai, dydžiai, antraštės, paantraštės, mygtukų stiliai). Nesužiūrėjus šių dalykų jūsų svetainė atrodys chaotiškai ir nesolidžiai.

Interneto svetainės tekstinė informacija

Nesvarbu, koks puikus svetainės dizainas, tekstas vis tiek yra svarbiausias elementas, nes tai – informacijos perteikimas vartotojams. Būtent pagal tekstinę informaciją (raktažodžius, meta aprašymus ir kt.) tinklalapiai yra reitinguojami interneto paieškos sistemų. Apsvarstykite galimybę naudoti lengviau skaitomus šriftus, tokius kaip „Arial“, „Helvetica“ ir kt. Padarykite tinkamus šriftų derinius kiekvienam dizaino elementui, pavyzdžiui, antraštėms, tekstams, mygtukams ir t.t.

Interneto svetainės pritaikymas mobiliems įrenginiams

Turint omenyje nuolat augantį išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių naudojimą, interneto svetainės dizainas turi būti pritaikytas įvairiems ekranams. Priešingu atveju pralaimėsite kovą su konkurentais. Kreipkitės į interneto svetainių kūrimo paslaugas teikiančią įmonę, kuri pritaikys jūsų tinklalapį skirtingiems mobiliems įrenginiams. Tuomet ja bus patogu naudotis nepaisant ekrano dydžio.

Interneto svetainės spalvų paletė ir vizualika

Geras spalvų derinys patraukia vartotojus, o prastas gali atitraukti dėmesį, net suerzinti. Tad turite pasirinkti tokią spalvų paletę, kuri sukurs malonią atmosferą ir teigiamai veiks lankytojus. Tai padaryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dažnai spalvų pasirinkimui skiriama per mažai dėmesio, tačiau be reikalo.

Nepamirškite naudoti „baltosios erdvės“, nes ji sukuria tvarkos, proporcingumo  įspūdį. Taip pat venkite naudoti per daug spalvų. 3 ar 4 tonai yra optimalus skaičius. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie vaizdus. Nenaudokite kelių ryškių vaizdų.

Interneto svetainės lengvas ir greitas įkėlimas

Niekam nepatinka svetainė, kurios įkėlimas užima per daug laiko. Tad turite pasirūpinti sparčiu krovimo greičiu. Šį darbą kokybiškai atliks tik profesionalai.

Interneto svetainės patogus naršymas

Tyrimų duomenimis, lankytojai daugiau laiko praleidžia svetainėse, kuriose patogu naršyti. Norint, kad taip būtų, reikia sukurti loginę puslapio hierarchiją, neperkrauti informacija ir kt. Turėtumėte laikytis „trijų mygtukų paspaudimo taisyklės“, kad lankytojai gautų reikiamą informaciją vos trijų mygtukų paspaudimais.

Interneto svetainės komunikacija

Pagrindinis lankytojų tikslas yra gauti informaciją. Jei jūsų svetainėje žmonės randa visą dominančią informaciją, greičiausiai jie praleis čia daugiau laiko, įsigys prekių ar paslaugų. Patariama informaciją pateikti konkrečiai, trumpai, vengti ilgų, itin sudėtingų sakinių, neaiškių formuluočių, rinktis tinkamas antraštes.

Laikydamiesi aukščiau paminėtų gero tinklalapio dizaino principų, sukursite estetišką bei funkcionalią interneto svetainę. Tai būtina sąlyga verslo sėkmei.

Jeigu reikalingos interneto svetainės ar elektroninės parduotuvės sukūrimo paslaugos, Studija 4D yra tai, ko Jums reikia. Mes drąsūs, kūrybiški ir užsispyrę. Darome tai, ką iš tiesų išmanome! Kokybės garantija. Dėmesys klientui. Ilgalaikis palaikymas. Lanksti kaina. SEO paslaugos.

Neatidėliokite rytojuiPaskambinkite dabar.

Mob.: +370 689 37799
info@studio4d.lt
Skype: studija4d
Daugiau: elektroninės parduotuvės kūrimo paslaugos; Reklamos paslaugos – Jūsų partneris Studija 4D

Įkvepianti ateitis: interneto svetainės kūrimo svarbiausios naujovės 1