Pirkimas internetu gali būti saugus, jei tai darysite tinkamai. Produktų pirkimas internetu nėra savaime nesaugus; saugumo lygis priklauso nuo jūsų ir internetinio pardavėjo atsargumo priemonių. Jei norite ir toliau apsipirkti internetu, atminkite šiuos patarimus.

Nepirkite nežinomose elektroninėse parduotuvėse

Prieš pateikdami internetiniam mažmenininkui savo kredito kortelės numerį, įsitikinkite, kad jie veikia teisėti. Pirkite tik iš žinomų internetinių parduotuvių, kuriomis pasitikite, ir būkite itin atidūs įvesdami jų URL. Rašybos klaida gali per klaidą nuvesti jus į panašią parduotuvę, kuri tiesiog nori jus apgauti. Jeigu vis dėlto nuspręsite pirkti iš nežinomos parduotuvės, patikrinkite ją internete.

Sukurkite stiprų slaptažodį

Daugumoje internetinių parduotuvių prieš perkant reikia susikurti paskyrą. Nenaudokite to paties slaptažodžio, kurį naudojate elektroniniam paštui ar bet kuriai kitai paskyrai. Padarykite tai atsitiktine raidžių, skaičių ir skyrybos ženklų seka, kurių beveik neįmanoma atspėti. Stiprius slaptažodžius atsiminti sunkiau, tačiau slaptažodžių tvarkyklė leis juos visus saugiai saugoti nemokamai.

Ieškokite papildomų mokėjimo saugos veiksmų

Saugios ir teisėtos svetainės turi papildomų mokėjimo saugumo lygių. Šis sluoksnis gali būti kitas slaptažodis, papildoma jūsų informacija arba tokios funkcijos kaip „Verified by Visa“ (Visa) ir „SecureCode“ (MasterCard).

Naudokite VPN

Kad jūsų veikla internete būtų apsaugota nuo įsilaužėlių, kiekvieną kartą pirkdami naudokite virtualųjį privatų tinklą (VPN). VPN suteikia jums laikiną IP adresą, kad jis galėtų paslėpti jūsų tikrąjį IP adresą nuo bet kurios svetainės ar el. pašto, prie kuriuo prisijungiate. Naudodami VPN neleisite niekam žinoti savo tikrojo IP adreso. Tad galėsite jaustis saugūs ir mėgautis apsipirkimais internetu.

Venkite „http“ svetainių

Niekada neturėtumėte pirkti svetainėje, kurios URL prasideda HTTP. Naudokitės tik svetaines su HTTPS. HTTP reiškia „Hypertext Transfer Protocol“ ir leidžia interneto naršyklėms susisiekti su žiniatinklio serveriais. HTTPS reiškia „Hypertext Transfer Protocol Secure“ ir veikia taip pat kaip HTTP, tik su šifravimu. Bet kokia informacija, kurią įvedate svetainėje naudojant HTTPS, pvz., slaptažodis ar kredito kortelės numeris, yra užšifruota ir įsilaužėliai jos nemato.

Naudokite kredito kortelę

Kai tik įmanoma, pirkdami internetu naudokite kredito kortelę, o ne debeto kortelę. Debeto kortelės suteikia pardavėjams tiesioginę prieigą prie pinigų jūsų banko sąskaitoje, o kredito kortelė apmokestinama vėliau. Jei naudojate kredito kortelę ir galiausiai esate apgauti, jūsų kredito kortelės įmonė gali tai ištirti ir išduoti jums naują kortelę.

Kiti saugūs mokėjimo būdai

Kad mokėjimas būtų dar saugesnis, pabandykite naudoti virtualią kredito kortelę. Paklauskite savo kredito kortelės išdavėjo, ar galite turėti laikiną kortelės numerį, susietą su jūsų paskyra, kad pardavėjui nebūtų rodoma tikroji jūsų kredito kortelės informacija.

Kitas saugus mokėjimo būdas yra per trečiosios šalies mokėjimo sistemą, pvz., PayPal. „PayPal“ yra plačiai priimta daugelyje el. prekybos svetainių ir leidžia apsipirkti pardavėjui nematant jūsų kredito kortelės informacijos.

Atnaujinkite apsipirkimo programėles

Daugelis iš mūsų mėgsta apsipirkti naudodami programėles mobiliesiems, o ne žiniatinklio naršyklę. Programėlė išsaugo jūsų prisijungimus ir mokėjimo informaciją, todėl apsipirkti internetu dar lengviau. Jei ką nors perkate naudodami tokią programėlę, nepamirškite periodiškai jos atnaujinti. Naujiniuose gali būti saugos pataisų, o pasenusios programos neretai yra tiesiog nesaugios. Tad būkite atidūs ir pirkdami nepriimkite skubotų sprendimų, nes internetiniai sukčiai tuo naudojasi.

Taigi galima kelti klausimą: ar saugu apsipirkti internetu? Tai gali būti saugu, jei esate atsargūs. Kadangi elektroninė prekyba vis labiau populiarėja, saugaus apsipirkimo įgūdžiai jums tikrai pravers kasdieniame gyvenime.

error: