Kuriant bet kokią interneto svetainę, pirmasis įspūdis yra labai svarbus! Viskas, pradedant tipografija, išdėstymu ir spalvų pasirinkimu, gali paversti Jūsų svetainę išskirtine. Jei svetainė atrodo šiuolaikiškai, yra patogi naršyti, tvarkinga, lankytojai ilgiau joje naršo ir yra linkę sugrįžti.

Modernus internetinio tinklalapio dizainas nėra toks paprastas, kaip atrodo; tačiau naudodami tinkamus įrankius ir metodus galite pasiekti norimą rezultatą ir nugalėti savo konkurentus.

Yra keletas šiuolaikinių svetainių tendencijų, kurias reikia žinoti, jei norite, kad Jūsų svetainė atrodytų nepriekaištingai. Jeigu vadovausitės šiais patarimais, galite būti tikri, kad kiekvienas, apsilankęs jūsų puslapyje, bus patenkintas ir nenusivils nei jo išvaizda, nei funkcionalumu.

Minimalizmas

Jei norite perduoti žinią, kuri yra ne tik vizualiai patraukli, bet ir informatyvi, pasitelkite minimalistinį dizainą. Kaip sakoma, mažiau yra daugiau. Minimalistinis dizainas pabrėžia paprastumą ir esmininių dalykų išryškinimą.

Tai užtikrina, kad lankytojai tiesiogiai peržiūrės jūsų turinį. Minimalistinis dizainas ne tik bus naudingesnis ir lengviau valdomas, bet ir galiausiai užtikrins geresnes konversijas, nes tiks įvairioms įmonėms.

Vienas iš pagrindinių patarimų, kaip tai pasiekti, yra užtikrinti, kad turinys būtų jūsų dėmesio centre. Jo neturi užgožti nereikalingos detalės. Taip pat svarbu nebijoti baltos erdvės. Jau praėjo laikai, kai interneto svetainių turinyje buvo svarbiau ne kokybė, o kiekybė.

Paprasta navigacija

Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės ilgiau lieka svetainėse, yra tai, kad jie gali lengvai naršyti, todėl pridėkite keletą subtilių žiniatinklio perėjimų, bet nieko daugiau.

Vienas geriausių minimalistinių patarimų – sutelkti dėmesį į intuityvios navigacijos kūrimą. Tai reiškia, kad srautas turi būti lengvas ir paprastas. Jūsų svetainė turėtų supaprastinti kelią, kuriuo lankytojai pereina iš taško A į tašką B, nes niekas neturi laiko žaisti ir ieškoti sunkiai prieinamos informacijos.

Interaktyvumas

Tokiame sparčiai besivystančiame pasaulyje, kaip mūsų, svetainių kūrimas turi būti sutelktas į interaktyvumą. Interaktyvi svetainė leidžia vartotojams laisvai pasiekti jūsų turinį bet kokia raiška ir dydžiu. Be to, jis puikiai atrodo visuose įrenginiuose.

Tokios svetainės visuose įrenginiuose paprastai įkeliamos greičiau. Taigi tai apeliuoja į nuolat mažėjantį mobiliųjų ir planšetinių kompiuterių naudotojų dėmesį ir galiausiai geresnę naudotojų patirtį.

Paskutinis dalykas, kurio norėtumėte, yra prarasti klientą, nes jis negalėjo pasiekti jūsų svetainės savo telefone.

Tinkama spalvų paletė

Labai svarbu sąmoningai naudoti spalvas svetainėje. Tinkamos spalvos gali patobulinti internetinę svetainę arba ją sugadinti.  Pirmiausia turėtumėte žinoti, kad spalva veikia nesąmoningai, sukeldama tam tikras emocijas bei prasmę. Kai naudojamos strategiškai, spalvos gali būti galingas įrankis Jūsų prekės ženklo įvaizdžiui perduoti. Būkite atsargūs ir nenaudokite per daug spalvų, nes galite suklaidinti lankytojus ir atitraukti jų dėmesį.

Svarbiausia pasirinkti pirminę arba antrinę spalvą ir jos laikytis. Taip svetainė atrodys tvarkinga ir vizualiai maloni lankytojų akims.

Dėmesys tipografijai

Unikali tipografija gali padėti išsiskirti iš konkurentų. Įdomesnis, spalvotas šriftas, paryškintos raidės ir kt. Leis perteikti prasmę, kai puslapyje yra mažai elementų. Taigi, norėdami sukurti šiuolaikišką išvaizdą, nebijokite eksperimentuoti su raidžių stiliumi.

Galite apsvarstyti galimybę visą tinklalapio viršutinę dalį uždengti viena fraze, atspindinčia svetainės dvasią. Įdomiai naudojant, jis taip pat gali kompensuoti mažiau elementų ir ilgainiui minimalų dizainą paversti vizualiai patraukliu ir įdomiu.

Dar svarbiau, kad pasirinkę tam tikrą šriftą ir nuosekliai jį naudodami, galite padėti klientams atpažinti jūsų prekės ženklą! Tad šriftas gali tapti Jūsų vizitine kortele.

Vizualiniai elementai yra naudingi

Pagrindinis minimalistinės svetainės aspektas yra gerai optimizuotas vaizdas! Tikslingai naudojami paveikslėliai bei vaizdo įrašai yra geriausias būdas greitai perduoti norimą informaciją bei  išsiskirti iš konkurentų

Vizualiniai komponentai yra puikus būdas sulaikyti lankytojus svetainėje, nes daugelis žmonių neskiria laiko teksto skaitymui. Paprasta infografika ar interaktyvi duomenų vizualizacija, trunkanti ne ilgiau nei minutę, gali suteikti daug daugiau informacijos ir įtraukti daugiau nei vienas tekstas ar vaizdas.

Priežastis, kodėl jie taip gerai veikia, yra tai, kad jie lengvai pritraukia lankytojus. Jie mieliau peržiūri vizualizuotą turinį nei skaito nuobodų, ilgą tekstą.

Animuotas dizainas

Kitaip tariant, animuotas interneto dizainas yra labai naudingas, jei nenaudojamas dekoratyviai. Tai šiuolaikiškas dizainas, patraukiantis lankytojų dėmesį. Jį galima įtraukti įvairiais būdais, pradedant animuotu žymekliu ar mygtuku, besisukančiais elementais ar besisukančiais vaizdais.

Puiku tai, kad ši paprasta funkcija ne tik patraukia dėmesį, bet ir leidžia jį išlaikyti, kol įkeliamas svetainės turinys, todėl lankytojams atrodo, kad įkėlimas vyksta greičiau.

error: