Mobilių aplikacijų kūrimas: kaip visa tai vyksta? Šiandieniniame pasaulyje, kai  gyvenimo tempas yra toks greitas, mobiliųjų aplikacijų rinka plečiasi itin sparčiai. Todėl mobilioji rinkodara tampa vis konkurencingesnė. Tam, kad užtikrintumėte savo programėlės matomumą bei populiarumą, turite tiksliai žinoti, kam ji bus skirta bei nuolat tobulinti. Tik taip išliksite konkurencingi šioje sparčiai besivystančioje rinkoje. Norėdami sukurti sėkmingą mobiliąją aplikaciją, turite laikytis sisteminio požiūrio į programų kūrimą.

Šio straipsnio tema – mobilių aplikacijų kūrimas. Jame išsiaiškinsime, kas svarbiausia norint sukurti kokybišką bei populiarią mobiliąją programėlę.

Pasitelkite vaizduotę bei kūrybiškumą

Norėdami sukurti sėkmingą mobiliąją aplikaciją, pirmiausia turite atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Nustatykite problemą, kurią gali išspręsti jūsų programėlė;
  • Nuspręsti, kokios  bus jūsų programėlės funkcijos.

Mobilioji aplikacija turėtų būti patogi naudoti, greita, moderni, patrauklaus dizaino. Be to, svarbu iš anksto numatyti, kokie bus programėlės naudotojai.  Ji turi būti sukurta atsižvelgiant į tikslinius naudotojus. Turėdami aiškią tikslinės auditorijos viziją, padidinkite programėlės sėkmingumą ir konkurencingumą.

Jeigu ieškote specialistų, kurie sukurtų kokybišką mobiliąją programėlę, kreipkitės į Studiją 4D. Viena iš mūsų teikiamų paslaugų – mobilių aplikacijų kūrimas. Atliksime visus programėlės kūrimo bei paleidimo darbus, padėsime ją prižiūrėti, tobulinsime. 

Mobiliosios platformos ir įrenginiai, kuriuos programėlė palaikys

 Mobiliosios platformos ir įrenginiai turėtų būti pasirinkti atsižvelgiant į techninės įrangos veikimą, baterijos veikimo laiką, tvirtumą ir reikalingus išorinius įrenginius. Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis mobiliąsias platformas bei įrenginius, apima aprėptį, įrenginio palaikymą, našumą ir kitas funkcijas.

Pajamų modelis

Mobiliųjų programėlių rinka auga taip sparčiai, kaip niekada anksčiau. Tam, kad užtikrintų jų sėkmę ir gautų pajamų, programų kūrėjai turi pasirinkti tinkamą pajamų modelį. Yra įvairių modelių, skirtų generuoti pajamas iš mobiliųjų programų, įskaitant mokamas programas, savarankiškas programas, nemokamus skelbimus, prenumeratą ir mokėjimą už atsisiųstą failą.

Taip pat turėtumėte pagalvoti apie savo finansus, kiek pinigų norite ir galite skirti mobiliosios aplikacijos kūrimui, rinkodarai bei galutiniam paleidimui.

Mobiliosios programėlės dizainas bei funkcionalumas

Tai yra dar vienas svarbus veiksnys, nuo kurio priklauso programėlės sėkmė rinkoje. Programos kūrėjai turėtų sutelkti dėmesį į vartotojo sąsajos dizainą, multi-touch technologiją, skirtą įrenginiams su liečiamu ekranu  ir atsižvelgti į platformų projektavimo standartus. Dabar didelis dėmesys skiriamas mobiliosios aplikacijos „vartotojo sąsajos” dizainui, nes jis labai svarbus programėlės sėkmei.

Sukurkite prototipą

Kitas etapas yra prototipo kūrimas. Tai galutinis jūsų idėjos išgryninimas ir pavertimas programa su tam tikromis pagrindinėmis funkcijomis. Prototipas leidžia daug lengviau parduoti savo idėją potencialiems pirkėjams, kurie dabar gali iš tikrųjų įžvelgti apčiuopiamą naudą, o ne tik vizualizuoti ar skaityti produkto aprašymą. Tai labai naudinga pritraukiant investuotojus, dirbant su gamintojais ir pan.

Kurdami prototipą užtikrinkite, kad jūsų programėlė būtų apsaugota nuo neleistino naudojimo bei prieigos prie duomenų.

Integruokite tinkamą analizės priemonę

Tai padės sukurti kokybišką, konkurencingą mobiliąją aplikaciją. Analizės priemonės dėka sužinosite, kiek lankytojų naudojasi programėle, kaip jie pateko  į jūsų svetainę ir ką reikėtų daryti, kad jie vėl sugrįžtų.

Mobiliosios analizės įrankiai, kurie padeda šiame procese:

Google Analytics;

Localytics;

Flurry;

Mixpanel;

App Annie.

Atnaujinkite programą pridėdami įvairius patobulinimus bei naujas funkcijas

Mobilioji aplikacija be novatoriškų funkcijų ilgainiui praranda savo patogumą, populiarumą, konkurencingumą. Programėlės atnaujinimas padidina jos matomumą, o kartu ir atsisiuntimų skaičių. Taip pat mobilioji programėlė turi būti pritaikyta įvairioms platformoms, atitikti jų reikalavimus.

Reklamuokite mobiliąją aplikaciją

Norint, kad jūsų mobilioji programėlė būtų sėkminga bei populiari, būtina ją reklamuoti. Kitaip žmonės nežinos apie jos egzistavimą, todėl ir nesinaudos. Jei efektyviai nereklamuosite programėlės nuo pat pirmosios išleidimo dienos, didelė tikimybė, kad ji tiesiog paskęs tarp daugybės kitų panašaus pobūdžio mobiliųjų aplikacijų ir netaps populiari.

Studijos 4D teikiama paslauga mobilių aplikacijų kūrimas – geriausias pasirinkimas, jeigu norite turėti kokybišką, modernią, puikiai veikiančią, lengvai naudojamą mobiliąją aplikaciją.

Mobilių aplikacijų kūrimas su Studija 4D –  aukščiausia kokybė už prieinamą kainą.

 

error: