Kaip ir kiti darbai, internetinių svetainių kūrimas gali būti mokamas ir nemokamas, atliekamas profesionaliai ir mėgėjiškai. Mes nekalbėsime apie variantus, kai interneto svetainė nuomojama arba kai jos kūrimas, pavadintas „nemokamu“, iš tiesų yra svetainių kūrimo įrankis serveryje, kuris supaprastina procesą, tačiau „pririša“ prie abonentinio mokesčio, arba periodinių išlaidų, susijusių su darbais, kuriuos galite atlikti patys ir sutaupyti krūvą pinigų.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip galima savarankiškai susikurti interneto svetainę, kuri tikrai bus nemokama ir prie nieko „nepririšta“.

Pradėkime nuo to, jog dizainerio, kuris ilgus metus mokėsi šio meno paslapčių, įgūdžiai labai skiriasi nuo to, kuris po verslo vadybos studijų pramoko dirbti su vaizdo kūrimo programa. Abu jie gali sumaketuoti grafinius dizaino elementus, kuriuos vėliau bus galima naudoti svetainės kūrimui, tačiau profesionalas, žinodamas daugiau niuansų, tai padarys kur kas geriau.

Programuotojas, diegdamas sukurtą dizainą taip pat pasitelks savo ilgametę patirtį ir išmonę, kad sprendimas būtų korektiškas, tinklapis greitai užsikrautų ir būtų draugiškas paieškos sistemoms, bei tinkamai prisitaikytų prie mobiliųjų įrenginių, skirtingų naršyklių. Taigi akivaizdu, kad aukštos kokybės tinklalapį gali sukurti tik profesionalai.

Visgi yra būdų, kaip sukurti neprastos kokybės interneto svetainę net jei neturite pinigų dizainerio paslaugoms. Pavyzdžiui, jeigu reikia svetainės verslo pradžiai. Galite pasinaudoti žemiau išvardintais patarimais ir žingsnis po žingsnio susikurti svetainę patys.

Tarkime, kad jūs nesate nei dizaineris, nei programuotojas, tačiau norite susikurti internetinę svetainę, kurią drąsiai galėtumėte reklamuoti per Facebook ar Google Ads. Jums nereikia aukšto lygio dizaino ar individualių programinių sprendimų. Reikalingas paprastas, aiškus ir tvarkingas tinklapis, kuris prisitaiko prie mobiliųjų įrenginių ir yra draugiškas paieškos sistemoms.

 

Žingsnis nr. 1

Internetinio adreso registravimas ir talpinimo paslaugų užsakymas

Nors yra labai daug įmonių, kurios teikia domeno (www adreso) registravimo ir svetainių talpinimo paslaugas, rekomenduojame pradėti dirbti su Lietuvos įmone.

Mes dirbame su UAB Interneto vizijair galime jums pasiūlyti net 50% nuolaidą domeno ir serverio paslaugoms.

Spauskite nuorodą, kad jums būtų pritaikyta ši nuolaida. Užsakykite domeno registravimo ir svetainių talpinimo paslaugas.

https://www.serveriai.lt/rekomenduoti.php?eWNyTXk4awkxCTZlNTQ

Nemokamas svetainių kūrimas 1

 

Žingsnis nr. 2

TVS – turinio valdymo sistema, diegimo darbai

Internete apstu įvairaus sudėtingumo ir paskirties turinio valdymo sistemų. Visgi viena iš pačių populiariausių yra atviro kodo sistema WordPress. Atsisiųskite WordPress iš kūrėjo tinklapio https://wordpress.orgir įkelkite į serverį. Nors WordPress sistemos diegimas turėtų trukti vos kelias minutes, šis žingsnis pradžioje gali pasirodyti painus dėl patirties trūkumo. Greičiausias ir patogiausias sprendimas būtų tiesiog paprašyti, kad šią paslaugą jums atliktų specialistas. O jei esate žingeidus ir norite to išmokti pats, tuomet čia dar keli žingsniai:

  1. Sistemos sukėlimui į serverį siūlome naudoti FTP programą, pvz, FileZilla https://filezilla-project.org.
  2. Kai sukelsite failus, sukurkite Mysql duomenų bazę serveryje. Jums reikės duomenų bazės prisijungimo duomenis suvesti į atitinkamus laukus, WordPress sistemos diegimo pradžioje.
  3. Kad pradėtumėte diegimą, tiesiog atsidarykite naršyklėje svetainės nuorodą, kur URL kelias būtų kelias iki WordPress sistemos direktorijos. Sekite WordPress sistemos instrukcijas ir nesunkiai įdiegsite turinio valdymo sistemą.

 

Žingsnis nr. 3

Dizaino temos diegimo darbai

Jūs sėkmingai įdiegėte sistemą. Bet puslapis atrodo labai paprastai, gal net prastai. Tam, kad turėtumėte gražią, funkcionalią ir šiuolaikišką interneto svetainę, galite pasinaudoti profesionalių dizainerių sprendimais, kurie nėra brangūs. Dizaino temų paketai parduodami licencijos pirkimo principu. Internete daug kompanijų, kurios kuria WordPress dizaino temas.

Mes paprastiems puslapiams kurti labiausiai pamėgome naudoti temą Divi, kurią rekomenduojame ir jums. Už nedidelį metinį licencijos mokestį gausite daug profesionalių dizaino sprendimų, modulių, pamokų. Nepasikliaukite tik nemokamais dizaino šablonais, nes dažniausiai nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Niekas nenori dirbti už dyką. Visi turime savo tikslus.

Mūsų pertnerių Temos Divi nuoroda: https://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=52030

Pamokos ir išsami šios temos naudojimo instrukcija  bus lengvai suprantama naujokams ir nei kiek nenuvertinama profesionalų.

Nemokamas svetainių kūrimas 2

Nemokamas svetainių kūrimas 4

Nemokamas svetainių kūrimas 3

 

Žingsnis nr. 4

Lankomumo statistika ir interneto svetainės populiarinimas

Kai svetainė jau beveik sukurta, nepamirškite ir aksesuarų, kurie labai svarbūs populiarinant svetainę, norint matyti jos lankomumo statistiką.

Nuorodos:

https://www.addthis.com – tinklapio populiarinimui internete

https://ads.google.com – lankomumo stebejimas

 

Žingsnis nr.  5

Turinio sukėlimas ir svetainės paleidimas

WordPress sistema pasirinkta ir jums patinkanti tema jau yra įdiegtos. Lieka sukurti meniu ir sukelti informaciją. Taip pat testuoti tinklapį, patikrinti jo užsikrovimo greitį, pažiūrėti, kaip tinklalapis atrodo skirtinguose kompiuteriuose, naršyklėse ar įrenginiuose. Kai visa tai atlikta, galite svetainę publikuoti tikruoju www adresu.

Sukurto tinklapio nepamirskite registruoti Google, Bing bei kitose paieškos sistemose. Pasidalinkite socialiniuose tinkluose ir paprašykite draugų pasidalinti. Juk tai nieko nekainuoja.

PS. Nepamirškite, kad šiuolaikinėms svetainėms labai svarbūs ir SSL sertifikatai.

Siūlome pasinaudoti šia nuoroda ir gauti SSL sertifikato paslaugą su nuolaida.

Nuoroda: https://www.sertifikatai.lt/rekomenduoti.php?eWNyTXk4awkxCTZlNTQ

Nemokamas svetainių kūrimas 5

 

 

Visi aukščiau išvardinti interneto svetainės kūrimo žingsniai yra su nuorodomis   į konkrečius paslaugos teikėjus, nes jie yra mūsų partneriai. Mes dirbame kartu jau daug metų ir dėl to galime savo klientams pasiūlyti jų paslaugas per rekomendavimo nuorodas, kurios musų klientams suteiks iki 50% NUOLAIDAS pirmų paslaugų įsigijimui.

P.S. Jei būtų per sunku pagal pateiktus patarimus susikurti svetainę, Studija 4D teikia konsultavimo paslaugas, kurios yra mokamos, tačiau vienos valandos pamoka gali jums padėti suprasti, kaip vyksta kūrimo darbai, užvesti ant kelio. Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.Šios žinios labai tikėtina, jog pravers ateityje – padės uždirbti pinigų.

Taip pat, jei dalį darbų atliksite patys, galite užsakyti Studija 4D specialistų paslaugas kelioms valandoms, kad jie padėtų išspręstų likusius sunkumus.

Kad ir kaip paprastai besistengtume pateikti pagrindinius svetainių kūrimo žingsnius, visgi dar daug kas lieka tarp eilučių. Labai daug niuansų, kuriuos specialistai išmoksta tik per ilgus darbo ir ieškojimų metus.

Taigi, jei perskaičius šį straipsni vis dėlto nuspręstumėte interneto svetainės sukūrimo paslaugas patikėti specialistams, kreipkitės pagalbos į mus – Studiją 4D. Juk kiekvienas žmogus turi dirbti tai, ką geriausiai išmano. Esame tikri, kad nenorėtumėte eiti pas odontologą, kuris yra mėgėjas, o ne profesionalas. Tai pat ir su interneto svetainių kūrėjais: žmonės renkasi profesionalus.

Mielai lauksime Jūsų skambučių ar laiškų. O jei esate pasiruošę naujiems iššūkiams ir galvosūkiams, tikimės, kad šiame straipsnyje pateikta informacija užves jus ant tinkamo kelio. Sėkmės!

 

error: