Nuotolinis darbas. Kaip efektyviai dirbti nuotoliniu būdu?

Nuotolinis darbas, dirbti neišeinant iš namų daugeliui žmonių atrodo lyg svajonė. Juk nereikia kiekvieną rytą skubėti į darbą, stovėti kamščiuose ir pan. Tačiau iš tiesų viskas nėra taip puiku, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausia dirbant nuotoliniu būdu – savidisciplina. Turite patys save kontroliuoti, motyvuoti, kad neaptingtumėte, laiku atliktumėte užduotis, nes šalia juk nėra jus prižiūrinčio viršininko.

Tiesą sakant, vis daugiau įmonių leidžia savo darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Remiantis tyrimų duomenimis, nuo 2005 iki 2017 m. taip dirbančių žmonių padaugėjo net 159 proc.

Ko reikia norint produktyviai dirbti nuotoliniu būdu? Į šį aktualų klausimą atsakysime straipsnyje.

Aiškus bendravimas

Geri nuotoliniai darbuotojai supranta, kaip svarbu aiškiai bendrauti su savo komanda bet kokioje terpėje, kurią jie pasirenka – elektroniniu paštu, socialiniuose tinkluose, telefonu ir pan. Kadangi jie neturi galimybės bet kada prireikus gyvai bendrauti bei konsultuotis su kolegomis, viršininku, todėl siunčiamuose pranešimuose turi būti sudėta visa reikalinga informacija, dalykai, dėl kurių kyla klausimų.

Svarbu turėti aiškią rytinę rutiną

Jeigu rytais jums sunku kibti į darbus, ekspertų teigimu labai padės rutinos susikūrimas bei laikymasis. Pagrindinis darbo namuose pranašumas yra tas, kad kas rytą jums nereikia skirti laiko makiažui, plaukų tvarkymui, darbo rūbų pasirinkimui ir kt. Tačiau tai, kaip mes atrodome, gali tiesiogiai paveikti tai, kaip jaučiamės. Tam tikra rutina būtina, pavyzdžiui, persirenkite, nusiprauskite po dušu pasivaikščiokite lauke ir tik po to pradėkite dirbti. Tai nepaprastai veiksminga, nes padeda greitai pereiti į darbo režimą ir padidinti našumą visą dieną. Nesilaikant rytinės rutinos jūsų protas sunkiau atsibus ir bus sunkiau įsitraukti į darbus.

Organizuotumas bei produktyvumas

Nuotolinis darbas. Viena iš svarbiausių sėkmingo nuotolinio darbuotojo savybių yra organizuotumas. Juk dirbant nuotoliniu būdu atsiranda daug laisvės, sumažėja struktūriškumas, tad nepaprastai svarbu išlikti organizuotam.

Patariama nusistatyti darbo kalendorių ir jo laikytis. Dirbdami darykite neilgas – 5-15 min. pertraukėles ir 30 min. pietų pertrauką. Taip pat padarykite vieną ilgesnę – 30-60 min.– pertrauką, kurios metu kolegos galės su jumis susisiekti, aptarti reikalus. Taip neatitrūksite nuo darbo dėl netylančio telefono ir būsite produktyvesni.

Nuotolinis darbas ir struktūriškumas

Nuotolinis darbas suteikia papildomos laisvės, tačiau taip pat atsiranda daugiau blaškymosi. Norėdami išlikti produktyvūs, nuotoliniu būdu dirbantys žmonės turi sugebėti išlaikyti darbo struktūrą net ir nebūdami biure. Kitaip tariant, jie privalo patys save kontroliuoti.

Tinkama darbo vieta, kur galėsite susitelkti tik į darbą

Nesvarbu ar turite atskirą darbo kambarį, ar tik nedidelę darbo zoną, šioje erdvėje neturi būti jūsų dėmesį nuo darbo atitraukiančių daiktų – televizijos pultelio, maisto, rūbų ir pan. Darbo vieta privalo būti tvarkinga, su kiek įmanoma mažiau išorinių dirgiklių.

Sugebėjimas atsiriboti nuo šalia esančių žmonių

Iš namų dirbantis žmogus turi išmokti nereaguoti į tai, kas vyksta aplinkui (skambantis telefonas, žinutės, triukšmas ir kt.), nesiblaškyti, nes kitaip nukentės darbo kokybė. Labiausiai blaškymas gresia mažus vaikus auginančioms mamoms, kurių mažyliai neleidžia susikaupti. Taip pat dėmesį nuo darbo nukreipia sutuoktiniai, socialinė žiniasklaida, televizija. Svarbu priminti šeimai, kad vien tai, kad esate namuose, dar nereiškia, kad galite bendrauti.

Jei biudžetas leidžia, pasamdykite vaikams auklę, kuri su jais užsiims, o jūs galėsite visą dėmesį bei laiką skirti darbui.

Jei esate linkęs į socialinę žiniasklaidą ar apsipirkimą internete, pabandykite sumažinti tam skiriamą laiką – 15 minučių kartą per darbo dieną.

Kai jaučiate, jog jau norisi nuklysti, sutelkite valios pastangas ir to nedarykite. Ilgainiui nepertraukiamas darbas taps įpročiu ir nesinorės blaškytis.

Svarbu bendradarbiauti su komanda

Bendrdarbiavimas skatina tobulėjimą, nes kolegos vieni iš kitų pasisemia naudingų idėjų. Vykdant  projektus, svarbu stebėti jų pažangą, įvertinti trūkumus bei juos ištaisyti. Bedradarbiaujant tai atlkti lengviau, nes skirtingi komandos nariai tą pačią situaciją gali matyti vis kitaip, tad priimami objektyvesni sprendimai.

Bendraukite su kolegomis ne tik darbo klausimais

Asmeninis bendravimas padeda geriau pažinti žmogų, suprasti, ko iš jo galima tikėtis (ar jis vertas pasitikėjimo, ar linkęs veidmainiauti ir pan.). Dirbant nuotoliniu būdu ryšys tarp kolegų nesusikuria savaime (kaip dirbant kartu biure), tad reikia dėl to pasistengti. Susiorganizuokite iškylą, savaitgalio išvyką ir pan. Pradėkite nuo to, jog skambindami kolegoms pirmiausia jų paklausite, kaip sekasi ar kitų asmeninių klausimų, o tik po to kalbėsite apie darbą.

Plėskite pažinčių ratą

Bent kartą per savaitę dalyvaukite konferencijoje, pietaukite su kolegomis ar klientais ir kt. Socialinio ryšio kūrimas, nuolatinis tobulėjimas, mokymasis leidžia išlikti konkurencingiems darbo rinkoje, pakilti karjeros laiptais.

Taigi nuotolinis darbas turi trūkumų, tačiau privalumų nuotolinio darbo galima įžvelgti daugiau. Nuotolinis darbas suteikia laisvės, daugiau savarankiškumo, patogumo, tačiau privalu išlaikyti discipliną, neaptingti. Juk kai šalia nėra viršininko bei kolegų, sau nuolaidžiauti kur kas lengviau.

Dėl internetinės svetainės ar virtualios reklamos paslaugų,

Neatidėliokite rytojuiPaskambinkite dabar.

Mob.: +370 689 37799
info@studio4d.lt
Skype: studija4d
Daugiau: elektroninės parduotuvės kūrimo paslaugos; Reklamos paslaugos – Jūsų partneris Studija 4D

Įkvepianti ateitis: interneto svetainės kūrimo svarbiausios naujovės 1