Saugesnio apsipirkimo elektroninėse parduotuvėse patarimai. Apsipirkimas internetu yra patogus tuo, kad galite apsipirkti 24/7, rasti geriausias kainas, o prekės yra pristatomos tiesiai į Jūsų namus. Tačiau apsiperkant internete reikia orientuotis ne tik į mažiausią kainą, bet ir į apsipirkimo saugumą. Turite įsitikinti, kad produktai bus pristatyti laiku, kad kokybė yra tokia, kokios tikėjotės, kad prekėms taikoma garantija ir, kad bus galimybė jas grąžinti, arba gauti pagalbą iškilus klausimams ar problemoms. Tam, kad užtikrintumėte apsipirkimo saugumą, vadovaukitės mūsų patarimais.

Visada pateikite užsakymus naudodami saugų ryšį

Jei jūsų kompiuteris neapsaugotas nuo potencialiai kenkėjiškos programinės įrangos, Jūsų finansinė informacija ir slaptažodžiai gali būti pavogti (ir visa kita, ką saugote kompiuteryje ar darote internete). Naudokite saugų ryšį – įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteryje tinkamai veikia antivirusinės programos ir kt.

Jei naudojatės belaidžiu internetu, jis turi būti užšifruotas, kad kiti interneto vartotojai negalėtų rinkti Jūsų informacijos. Naudodamiesi viešuoju tinklu nedarykite jokių finansinių operacijų, nes niekada negalite būti tikri, kad jis yra saugus.

Pasidomėkite internetinės parduotuvės patikimumu

Jei jau žinote parduotuvę, esate joje pirkę, tuomet apsipirkti yra saugu. Jeigu kyla problemų, visada galite kreiptis ir paprašyti išsamesnės informacijos. Patikimos internetinės parduotuvės visada sutinka pateikti informaciją apie save, išsamiai atsako į klausimus.

Jei tam tikroje internetinėje parduotuvėje perkate pirmą kartą, verta imtis atsargumo priemonių. Paskaitykite atsiliepimus internete, paklauskite aplinkinių nuomonės ir jeigu nieko blogo nesužinosite, reiškia, kad parduotuvė yra patikima ir joje saugu apsipirkti. Juk informacija apie nepatikimus pardavėjus labai greitai sklinda. Ypač dabar, kai visi aktyviai naudojasi socialiniais tinklais.

Venkite pasiūlymų, kurie atrodo „per geri, kad būtų tiesa“

Bet kuri elektroninė parduotuvė, kuri žada per daug už per mažą kainą, kelia įtarimą. Jei kaina per maža, pagalvokite, ar prekės gautos legaliai, ar tikrai gausite prekes, už kurias sumokėjote, ar prekės iš tikrųjų to prekės ženklo, kuris nurodomas, ar prekė veiks, ar galėsite grąžinti sugadintas prekes ir pan. Nepatikimos reputacijos internetinės parduotuvės gali pasiūlyti absurdiškai mažą kainą, o tada teigti, kad prekės nebeliko sandėlyje, taip bandydami Jums parduoti ką nors kita. Tai tradicinė sukčiavimo taktika.

Nepirkite elektroninėje parduotuvėje, kurioje prašoma daugiau informacijos nei reikia pardavimui

Perkant reikia pasirinkti tam tikrą apmokėjimo būdą, nurodyti pristatymo adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą, bet jei prekybininkas paprašys kitos informacijos, jokiu būdu jos nepateikite. Niekada neatskleiskite savo banko sąskaitos informacijos, banko kortelės numerio ir pan

 Kai kurios įmonės užduoda klausimų apie jūsų pomėgius, tačiau jie visada turėtų būti neprivalomi, o informaciją teikdami turėtumėte būti atsargūs. Peržiūrėkite svetainės privatumo politiką, kad suprastumėte, kaip gali būti atskleista Jūsų informacija. Daugelis parduotuvių aiškiai nurodo, kad jos nesidalija vartotojo informacija. Kitos teigia, kad joms priklauso pirkėjų informacija ir gali ja naudotis (arba ja piktnaudžiauti), kaip tik nori. Pastarosiomis nepasitikėkite.

Reikia sukurti svetainės slaptažodį? – padaryti jį išskirtiniu

Pirkdami dažnai būsite paprašyti susikurti paskyrą su slaptažodžiu. Jeigu nėra būtinybės, nekurkite paskyros, nebent dažnai naudositės elektronine parduotuve. Jei norite paskyros, būtinai naudokite unikalų ir tvirtą slaptažodį.

Visada patikrinkite pristatymo sąlygas

Kai kurie prekybininkai taiko didžiulius siuntimo mokesčius, kurie gali paversti pirkimo sandorį brangia klaida. Pažiūrėkite, ar suteikia pirkinių stebėjimo galimybę ir draudimą, su kokiais vežėjais bendradarbiauja.  Jei prekė nebus išsiųsta per 10 dienų, tai jau yra pirmasis pavojaus signalas, kad galimai susidūrėte su nepatikimais pardavėjais.

Taigi, šiame straipsnyje pateikėme patarimus, kaip saugiai apsipirkti internetinėse parduotuvėse. Atkreipkite į juos dėmesį ir mėgaukitės interneto parduotuvių privalumais nepakliūdami į sukčių rankas.

error: